Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Abi ve ustalardan tavsiyeler...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında rscn tarafından paylaşıldı.

1. rscn

rscn Yeni Üye

Yaklaşık 1 ay önce bir arkadaşım vastasıyla balık sevdasına yakalandım.Birkaç kez tekneden balık tutma girişiminde bulundum..Ardından siteyi gördüm..Şimdi genelde tekneden avlanmak için kendime bir set yapmak istiyorum.Çok fazla para harcamak ve ilerleyen dönemde daha iyi malzeme almak istemiyorum.Konuyla ilgili başlıktan da anlaşılacağı gibi abilerimizden ve ustalarımızdan kamış makine tavsiyelerini bekliyorum,en fazla ayırabileceğim bütçe 250-300 lira,tabi çok güzel bir set için biraz daha fiyatı arttırabilirim,şimdiden teşekkür ederim.Rastgele....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Sevdamıza Hoşgeldiniz,:) Keyifli Paylaşımlar...

Almak istediğiniz takımı tekneden mi yoksa, kıyıdanmı kullanmayı düşünüyosunuz, Her ikisi içinde önerilen takımlar farklı olacaktır....

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Tekneden çalışırken takım dikey çekildiği için fazla yük biner. Bu yüzden daha verimli olması açısından düşşük devirli olan makina tercih edin.
    Mesela Shimanoda PG (power gear) uzantılı makinalar tercih edilebilinir.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Reşit

6. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

foruma hoş geldiniz..
    bence ilk önce ne tür avlanmak istediğinize karar verin,ondan sonra tarzınıza göre size uygun malzemeleri söyler herkes,,,

7. rscn

rscn Yeni Üye

Hoşbulduk...Tekneden kullanmayı düşünüyorum..Teşekkürler...

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben zaman zaman tekneden avlanırken elimdeki spin kamış ve makinaları kullanıyorum.
    Savagear 2 parça 20-60 atarlı 3 metrelik kamış ile Shimano Catana 4000 makina,
    Shimano Bassterra 3 parça 2.45-2.70m 15-60 atarlı kamış ve Shimano Spirex 2500 makina,

Her iki makina da da değişik ip misinalar sarılı.
    Her kombinasyonla da 100 metre derinliklerden mercan vs avları yaptım ve çok keyif aldım.
    Çünkü kamışlar hassas ve toplam ağırlıkları da birçok kişinin tercih ettiği tek bir makinadan bile az. Bu sayede hem yormuyor, hem de hassasiyetiyle ekstra keyif veriyor. Balığı tekneye alırken kepçe kullanırsanız (tabii ki belli boyun üzerindekiler için) çok uzun süreler kullanabilirsiniz. Ben kendimdekileri yazdım ama siz benzer özelliklerdekilerden oluşturabilirsiniz kombinasyonlarınızı.
    Bu takımların bir avantajı da denize çıkamadığınız zamanlarda kıyıdan da at-çek tarzı avcılığa izin vermesidir.
    Eğer yakaladığınız balıkların boyu 5+ kilolarda olacaksa makinaları bir üst boyuta çıkarabilirsiniz. Makina kaliteleri ise ayıracağınız bütçe ile ilgili.
    100 liraya da makiana alabilirsiniz, 1.500 liraya da..

9. rscn

rscn Yeni Üye

Abicim çok teşekkür ederim tavsiyeler benim için önemli...

10. rscn

rscn Yeni Üye