Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

abu garcia 6500 c3 makine için kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında HoRoRDaYs tarafından paylaşıldı.

 1. HoRoRDaYs

  HoRoRDaYs Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul,Maltepe
  Arkadaşlar abu garcia 6500 c3 makinem var bunun için uygun hangi kamışlar var bide geneliklekıyıdan sahte yem kulanacağım
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. murat karahan

  murat karahan Aktif Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  560
  Beğeniler:
  341
  Bununla kıyıdan sahte ile at-çek yapmanızı önermem. Atış çıkrığıdır ancak yemli uygulamalar içindir. İlişkensiz meralarda uzağa atış gerektiğinde size ekstradan mesafe kazandırır. Herhangi bir sahil/surf kamışla kullanılabilir ancak atışlara alışana kadar epey misinayı çarçur edersiniz.
   
 4. HoRoRDaYs

  HoRoRDaYs Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  9
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul,Maltepe
  lütfen biraz daha açarmısınız konuyu
   
 5. murat karahan

  murat karahan Aktif Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  560
  Beğeniler:
  341
  Bu türden çıkrık makineler kıyıdan yapılan beklemeli avlar için uygundur. Çapari ya da sahte gibi at-çek uygulamarına uygun değillerdir çünkü kol terstir her şeyden önce, misina sarım hızı düşüktür. Bu yüzden ilişkensiz yerlerde daha uzağa atmak için birebirdir. Ege'de epey açıktan çupra avlıyorsanız biçilmiş kaftandır. Tekneden sığ, orta su avlarında kullanabilirsiniz yine, sabit kafalı makinelere göre en büyük avantajı misinayı bükmemesidir, dümdüz makaraya sarılır. Ben Galata köprüsünde bunlardan kullanırım mesela.
  Atış sırasında makara atış anından itibaren hızla ve dirençsiz boşalır ancak bu durum, kurşun suya değdikten sonra da devam eder. Kurşun suya düştüğü ya da düşmesine yakın makarayı frenlemezseniz, makara dönmeye devam eder ancak misina sağılmaya devam etmediğinden, makara üzerinde kuş yuvası denilen bir yığılmaya neden olur. Çözmesi son derece zordur ve genelde bolca misina kesilerek ayıklanır.
  Makine son derece güzel, onu belirteyim. Ancak önce sıradan at-çek makinelerle biraz atış tecrübesi kazandıktan sonra bunu ele alın derim.