Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemi at-çekçi için yeni sahteler

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında pezuk tarafından paylaşıldı.

1. pezuk

pezuk Yeni Üye

Herkese merhaba uzun süredir at çek ava merak sarmış durumdayım uzun araştırmalar sonucu bütçem sınırları içerisinde önce kamış sonra makine derken son olarak bir kaç sahte de takımıma eklemiş bulunmaktayım. Bulunduğum bölge ( İZMİR ) gereği hedef tabiki de levrek siz üstatlar ile de bu sahteleri paylaşıma sunup acemi bir at çek avcısına vereceğiniz tavsiyeleri beklemekteyim nasip ise yarın gece sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek ilk deneme mi gerçekleştireceğim ve yine tavsiyeler gereği verim alabileceğimi düşündüğüm bir mera belirledim gitmeyi düşündüğüm bu mera için de yorum bekliyorum ama özel mesaj yoluyla paylaşım yapmak istiyorum malum kimse mera paylaşımı yapmıyor bilinçsiz avcılar nedeni ile neyse değerli yorumlarınızı bekliyorum bunlarda ekipman listem ve sahtelerim

Kamış : Okuma Safina X-Spin Mh 240cm 10-36gr

Makina : Shımano hyperloop 4000 fb ( +2 rulman modifiyeli ciddi fark var önceki halinden )

Sahteler:
    1) KENDO HARYU 125F renk kodu: 3
    2) KENDO HARYU 125F renk kodu: 13
    3) KENDO LV-MINNOW 105F renk kodu: 1
    4) KENDO LV-MINNOW 105F renk kodu: 11
    5) USAMI COMBO POP 100 renk kodu: 009

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    İsmini yazmadığın için böyle hitap etmek zorunda kaldım kusura bakma,sevgili Pezuk bu sahtelerinle,yarın akşam istediğin gibi bir av yaparsın inşallah,
    13 nolu sahteyle-009 sahte,atçekle iyi iş yapacağını ümit ediyorum, rastgele.

4. pezuk

pezuk Yeni Üye

Henüz tam adapte olamadım siteye ayarlarımın eksik olmasından dolayı özür diliyorum Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Ramazan bey.

5. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

inşallah umduğun gibi bir av olur. izmirde bir avlak tespit etiysen ne mutlu sana :) bende usaminin su üstünü kullanıyorum seninkinin renginde iki sefer deneme şansım oldu. ikisinde de havanın yatık olduğunu söyliyim ilkinde birkaç takip oldu hiç balık atlamadı, ikinci seferde balık hamle yaptı ama ben balığı alamadım. :) uygun hava şartlarında iş yapar diye düşünüyorum. birde aynı markanın kırmızı kafalı olanları var gözüm onlarda kaldı. gece kırmızı kafalı sahteler iş yapıyor deniliyor genelde.

6. pezuk

pezuk Yeni Üye

Yorumlarınız için teşekkür ederim Murat bey avlak için düşündüğün aslında iki yer var ya Eski Foça ya da Aliğanın biraz ilerisi şakrana doğru aslında Foçanın daha iyi olabileceğini düşünüyorum fakat dip çok taşlık ilk atçek avım da da sahte taktırmak istemiyorum o yüzden biraz daha Şakran tarafı kafama daha çok yatıyor sizlerden de aslında bu konuyla ilgili tavsiyeler de beklerim

7. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

ismail foça taşlık ama dalma sahtelerinin dalma mesafeleri kurtarıyorsa sorun yok ama şöyle bir şey var. geçen cuma akşam eski foçada 5 koy dolaştım sabaha kadar hepsine de voli atmışlardı. ne yemli nede sahtelerle tek balık yakalayamadık. aslında bir yer var ama rüzgar biraz kuvvetli oldumu olmuyor. özelden yazıcam sana.

8. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Usami ve kendo 13 ile atçek yaparsan takılmaz,çünkü su üstü onlar,gagalı dalarlı sahte kullanırsan taşlı olan avlaklarda genelde takılır ve kalır,sahtelerini iyi avlarda kullanman dileğimle.

9. pezuk

pezuk Yeni Üye

Galiba rotayı foçaya çevireceğim bu durumda murat bey de foçanın daha iyi olabileceği yönünde tavsiyede bulundu siz de aynı yönde o zaman bizi foçanın taşlı sahilleri paklayacak gibi

10. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

akşam avlarında sarı beyaz pembe dışında iş yapmaz bence, bende de bir çok rengi var şu an, gündüz avlarında performansları gayet iyi.. rasgele..

11. pezuk

pezuk Yeni Üye

Fatih bey benimde tecrübe değil ama edindiğim bilgiler ve sizinde doğrulamış olduğunuz yorum neticesinde düşüncem gece için aynı sahte yönünde ama avı eğer aksi bir durum olmaz ise gün doğana kadar sürdürmeyi düşünüyorum bu durumda da gün doğduktan sonra iş diğer sahtelere düşüyor gibi