Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acemi balıkçı adayı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında yildoray tarafından paylaşıldı.

1. yildoray

yildoray Yeni Üye

Arkadaşlar hürmetler.
    Turgutreis'teyim daha hayatımda balık avlamış adam değilim.
    Bu işin adabı nedir, nelere dikkat etmeliyim.
    Hangi malzemeleri almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Öncelikle hoşgeldiniz aramıza..
    Hangi balığı avlamak yada bulunduğunuz bölgede ne tür balıklar mevcutsa buna göre önce bir bilgi sahibi olmak lazım kanımca.. forumda hangi tür balıkları avlavacaksaniz ve bu balıklar için hangi takım uygundur önce bunları öğrenmek bilgi sahibi olmak gerekir ki tüm bilgi paylaşımları kategori bölümünde bulabilirsiniz... :)

Ve dostlarımız büyüklerimiz de tabiki yardımcı olacaktır ama once imza ayarlardan isimi yaşı eklemenizi öneririm hitap açısından

yildoray ve KalamA bunu beğendi.
  4. leventturksoy

leventturksoy Yeni Üye

öncelikle hoşgeldin aramıza hangi mlzemeleri alayım derken makina ve kamis tavsiyesimi istiyorsun? konu tamacıklayıcı olmamış daha detaylı yazarsan yardımcı olmaya calısırız

yildoray bunu beğendi.
  5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Bu işi öğrenmenin eski ve güzel yolu birkaç usta balıkçıyı gözüne kestirmektir. Bunun en kestirme yolu kıyıda malzemeci varsa ondan faydalanmaktır. Turgutreis'de bu dediğimi yapman biraz zor olabilir. Kıyıda yoksa normal malzemecilerle de bir iletişim kurabilirsin. Temel 2-3 düğümü forumlardan öğrenmek mümkün, 30 düğüm bilmeye gerek yok. Bu aylarda kıyıdan kefal, ıspari gibi balıklar hastalığın tamamen yayılmasına yetecektir. Sonra bütçene ve vaktine göre hedef balıkları ve buna bağlı olarak takımları geliştirirsin. Yerinde sohbetle muhabbetle öğrenmekten daha keyiflisi yoktur.

6. yildoray

yildoray Yeni Üye

Arkadaşlar gittim av malzemeleri satan bir yerden kamış aldım. 35 liraya.
    Bir de çapari kurşun 2 tane.
    Yem ne koyayım acaba ekmek bağlasam yeter mi?
    Ya hu bildiğiniz hiçbirşey bilmiyorum.
    İskeleden Çupra ve Kefal tutulabiliyormuş öğrendiğime göre.
    edit:imzaya falan yazdım ama gözükmüyor.

7. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Senin işin çok zor ozaman :).
    Çapari için yeme ihitiyacın yok.

Ben bir yıl önce başladım balığa başda ne yapacağımı bilmiyordum hem yemli hemde spin ile av denedim 2-3 ay sonra yemliyi bırakıp spin ile ava karar kıldım.

Şimdi ben sana yemli av anlatamam çünkü bilmiyorum. Slikon ile dropshot anlatamam onuda bilmem. Jıg avı desen hiç anlamam. At-Çek rapala anlatırım ama oda eğer araştırmadınsa boş.
    Bu durumda sen önce hangi tip av yapacağını kararlaştıracaksın bununiçinde denemen lazım. Benim önerim hafif yemli av yapabileceğin bir kamış ve 40 lık makine olur. Daha sonra bir klips ve makas birkaç çapari şamandıra iğne ve kamış atarına uygun kurşun takım hazırlamak için beden ve kösteğe uygun misina bir zil. Bir kaşık 1-2 ucuz rapala. Bunlarla her iki avında yaparsın sonra avlanma şeklin birkaç ay sonra kendini gösterir ve o av metoduna uygun araştırma yapar ona yönelirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

spincasting, yildoray ve Musti.barut bunu beğendi.