Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemi balıkçının günlüğü (28 Ekim 2014) (6)

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında adbakt tarafından paylaşıldı.

1. adbakt

adbakt Aktif Üye

-6-

(28.10.2014 Salı)

Gıcır gıcır

Çok güzel bir ikinci makine aldım. Orta sınıf diyebileceğimiz, gayet pahalı makinelerden. Benim Daiwa Legalis’in 3 katı para verdim.

Ben bu makineyi neden aldım?

Şöyle demek isterdim: “Küçük makine iş görmemeye başladı ve bir noktaya gelindi, artık daha güçlü bir makine almak zorunlu oldu!”

Maalesef öyle değil! Sahilde yemli atmışım, bir sigara yakmışım ve makineye bakıyorum; bakarken çocukluğumdan bazı görüntüler geliyor gözümün önüne!

Ben çocukken iyi futbolcuydum, ama ayakkabım iyi değildi. Resmen bir lastik parçası… Babası ticaretle uğraşan birkaç arkadaş vardı… mahallenin zenginleri sayılırlardı.
    Aslında bugünden bakıldığında orta halli bile sayılmazlardı, sadece durumları bizden iyiydi. İşte onların nefis kramponları, gıcır gıcır forma takımları vardı; bu şekilde bizim futbol dünyamızdaki güzelliklere dahil olmuş olurlardı, ama topa vurmayı bilmezlerdi. Herkesin hayatında bu çocuklardan bir iki tane illa ki vardır.

Bu çocuklar ne giyerlerse giysinler futbol dünyasında saygın değillerdi, güzel kramponlarıyla saha kenarında kendilerine izin verilmesini beklerlerdi.
    Aslında ne çok kırmışız onları! Ama ne yapalım, bizim de elli bin tane kırık yanımız vardı sonuçta!
    Çocukların ruhlarında elli bin kırık yan vardı ve anne-babalar ne bunları fark ederdi, ne de fark etseler ciddiye alır ya da bunun için zaman bulurlardı.

(Onarmayı da bilmezlerdi zaten! O kırıklar büyüklerin algı eşiğinin altındaydı; hissedilmez, konuşulmaz şeyler...
    Yoksul mahallenin büyükleri kendi dünyalarında çok daha büyük kırıklarla uğraşıyor, yaşadıkları her mekanda eziliyor, aşağılanıyorlardı.
    O yüzden ruhları biraz nasırlıydı.)

Ama sürekli ezilerek, hiç zafersiz, hiç kazanmadan, hiçbir üstünlüğünü yarıştırmadan çocukluk da geçmez, gençlik de! Çünkü insan ezilmek için gelmemiş dünyaya, yaradılışında hayata tutunmak var.
    Tam tersine güzel kıyafetler karşısında ne kadar ezilirsek, biz okul kitaplarımızı poşet içinde taşırken yanımızdan Bond çantayla bir çocuk geçtiğinde ne kadar imrenirsek o kadar kıvrak çalımlar,
    o kadar güzel goller atıyorduk. Bazen de küçük bir psikolojik hileye başvurup bizden daha kötülerle oynuyorduk. Farkında olmadan aradığımız şey, günü kurtaracak küçük bir zaferdi!
    Bu zaferden sonra artık akşam rahat yatılabilir; artık demek ki bu dünyada bir yerimiz var, demek ki tutunabiliyoruz; artık ertesi güne doğabilir dünya…. içinde bize de bir yer olan dünya!

Biz bir çalım daha atıyoruz, o çocuklar bir forma daha alıyorlar...

İşte bunlar geçiyor aklımdan.

Daiwa Emblem Pro 5500… sen güzel bir kramponsun!

-----------------------------------------------------------------------------
    Not: Arkadaşlar yazdıklarımdan balık yakalayamayıp çok üzülen bir adam sonucu çıkarmayın lütfen. Öyle bir şey yok. Balık olsa iyi olurdu tabi, ileride de olacak.
    Ama balık olmasa bile benim keyfim gayet yerinde; iyi ki bu işe bulaştım diyorum sürekli.

Önceki Günlük Sayfası Sonraki Günlük Sayfası

Son düzenleme: 15 Kasım 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yeni makineni iyi günlerde kullan Adil.
    Benzer hikayeler çoğumuzun başından geçmiş ve geçmekte.. :)

adbakt bunu beğendi.
  4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Adil Bey,

Foruma çok değişik bir hava kattınız son bir kaç haftadır. Size bunun için teşekkür ediyorum. Yazdığınız yazılar hikaye kıvamında. Okumak gerçekten keyif veriyor.
    Artık sizin bir profesyonel ya da profesyonel kıvamına gelmiş ama sponsor bulamadığı için amatör kalmış biri olduğunuza inanıyorum. Zira başka türlü bu kadar güzel ve akıcı yazılamaz gibi geliyor bana.

Çok güzel bir makina almışsınız, güle güle kullanın. Surf tarzı atçek için bir miktar ağır lakin yemli avı için uygun gelecektir.

adbakt bunu beğendi.
  5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Paylaşımlarınız için tesekkür ederim..Yeni makineniz hayırlı olsun..

adbakt bunu beğendi.
  6. hattan

hattan Yeni Üye

Adil Bey,
    Siz balık tutmayı bırakın hergün bize böyle güzel hikayeler anlatın.Vallahi yazdıklarınızı okudukça hem gülüyor hem de mest oluyorum.Kaleminize ve elinize sağlık.

adbakt ve Paşşa bunu beğendi.
  7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Daiwa Emblem, eski sillstar makinem izmarit avlarken bozulduğunda benimde ilk surf makinemdi. Güle güle kullanın.

adbakt bunu beğendi.
  8. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Adil bey tesekkur ederim. Yazilarinizi esime de okutuyorum inanir misiniz. O bey yeni yazi yazdi mi diye soruyor hergun. Bilmiyorum bakayim diyorum kontrol ediyorum. Cok keyifle takip ediyoruz yazilarinizi.
    Yeni makinenizi gule gule kullanin.

NOT : Yazdiklarinizi sadece balik avlarina baglamakla bence kendinize haksizlik ediyorsunuz. Bence degisik konularda da anlatacaklariniz vardir, duymak isterim.

Selamlar ve rastgelsin.

Cep telefonumdan gönderildi.

adbakt bunu beğendi.
  9. marule

marule Üye

Efsane yazilar, balik tutarken herkesin aklina gelen hikayeler olur ama yaz desen kimse yazamaz. Balik tutmak kadar yazmak da ayri bir marifet. Tebrikler devamini bekliyoruz

adbakt bunu beğendi.
  10. karatepe

karatepe Aktif Üye

Adil Bey Abim,

Büyük bir hayranınız olarak takip ediyorum sizi, inanının BAM Telimizi sonuna kadar titretiyorsunuz....

Allah işinizi rast getirsin. Allah uzun ömürler versin.

:harika::harika::harika::harika::harika: Bravo.......

adbakt bunu beğendi.
  11. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Harika bir yazı. Kaleminize sağlık.

adbakt bunu beğendi.