Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemi Spinci

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Muratti tarafından paylaşıldı.

1. Muratti

Muratti Yeni Üye

Öncelikle herkese merhabalar,

Geçen gün kendime okuma lure mania 6-21 258 kamış ve okuma salina 25 makina edindim..Kendo 0.14 mm ip misina ile kendo haryu sahtelerle bu sabah üsküdar ve vaniköyden denemelerim oldu sonuç tabiki sıfır :D ekipman açısından sizlerin tecrübelerinden yararlanmak isterim başlangıç için nasıl bir kombinasyondur istanbul boğazında çinekop lüfer avında iş görürmü :confused:

Şimdiden teşekkürler , herkese kova dolusu avlar

TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bunları boğazda kullanacaksan zor be arkadaş. Kamış aşırı yumuşak istediğin gibi atabildin mi?
    Aslan terbiyecisinin kırbacı gibi kullanman gerek. Başka yerlerde olur bir şeyler.
    Makine salina mı safina mı?
    Salina 25 i nereden buldun? Ve kaç lira?

KalamA, TekAdam ve around deep bunu beğendi.
  4. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    o kamis bende de var ve Bulent Agabey'in dedigi gibi cok yumusak. Saglam kamcilamak gerekiyor ama alisinca sorun olmaz.
    O urunler balik avi icin uretilmis urunler :) yani baligin sahtene ugramamasi baska bir sebepten olabilir. Bolgede av yapan arkadaslara sormak lazim durum nedir ne degildir
    Bir sonraki avin gonlune gore olsun, rast gele

KalamA ve TekAdam bunu beğendi.
  5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam benim tavsiyem şu etrafında ava giden boldur. Surf takımlarla nerde balık veriyor onu öğren balık şuan geçişte yoğun olarak av verdiği yerde spinlede av veriyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Mayıs 2014
  6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Makina kamış ve misina ile spin avı güzel ve zevkli olur ( balık vuruduğunda )
    Sabret biraz. Ilk spinde balığımı 3 ay sonra almıştım. 2. Si içinde 3 ay bekledim. Levrek için ise 1 yıl bekledim.
    ayniz zaman be sabır lazım. Tecrübe zamanle gelir. Ben 1 yılda. Başladığım noktada dürüyorum. Belki sen bir iki adım atarsın.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. Muratti

Muratti Yeni Üye

Atışlarda problem olmadı pek aslında , biraz daha alışınca mesafe biraz daha artar gibime geliyor..bu arada safina 25 olacak makina tek harfle bambaşka bir model olmuş

8. Muratti

Muratti Yeni Üye

Aslında evet iş biraz doğru yerde doğru zamanda olmakta bitiiyor ama boğazda balık biraz daha dibe yakın olduğu için acaba ekstra olarak uygulamak gereken taktikler olabilirmi diye düşünüyorum.

9. Muratti

Muratti Yeni Üye

ata ata zamanı gelince olur bişeyler yani..bende aynı şekilde düşünüyorum..ama insanımız da çok enteresan yorumlarda bulunabiliyor..:eek::eek::eek:sabah 420 surf kamışla avlanan bi amca sağolsun kazıklandığımı boğazda kursunsuz balık almanın imkansız olduğunu spin ürünlerin internet yoluyla tüketiciye gazlandığını ancak dere kenarında alabalık tutabileceği yönünde beyanı çok iyiydi :rolleyes:

KalamA bunu beğendi.
  10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Tamam şimdi oldu, o kamış alanı genelde salina almaz.:)

Atışta zorlanmadıysan çok iyi, zamanla yumuşak kamışın ustası olacağının göstergesi bu. Ben hala yumuşak kamışı kullanmayı beceremiyorum. Daha sert kamışlar değnek gibi olduğundan ilk kez kullananlar için daha kolay.
    İşte ben bunları kullanıp ayı gibi sallamak kolayıma gidiyor.:D
    Yumuşak kamışa alışanlar için de orta sert kamışlar yorucu oluyormuş. Çevremde birlikte avlandığımız arkadaşlar söylüyor, ben onların kullandığını atamıyorum onları da benimki ile 10 atışta yoruluyor. Balet gibi olmadığımdan yumuşak benim için alışması uzun. Ama kullanabilmeyi çok istiyorum. Bir süre sonra çalışmaya başlayacağım.

Şimdiye kadar yukarıda yazdıklarım gibi değerlendirmedim. Bu nedenle hep orta sertleri önerdim. Rüzgar vs koşullarından destek alarak. Yanlış yaptım yani.

KalamA bunu beğendi.
  11. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Aynı amcalardan biride geçen günlerde bana 9 cm strike sahtenin çok büyük olduğunu bununla balık tutarsam kendini suya atıp marmaraya kadar bırakacağını söylüyordu ;D

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KalamA bunu beğendi.