Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acemibalıkçıya yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında defcan tarafından paylaşıldı.

1. defcan

defcan Yeni Üye

herkese merhaba;
    eşim için bir güzellik bir hoşluk yaratmak istiyorum. kendisi ordan burdan dolma bilgilerle balık tutmak hevesinde. bir bakıyorsun karşıda bir bakıyorsun burda koşturup duruyor. diyorum ki bilinçli bir şekilde yönlendirilirse belli bir grup edinirse daha da heveslenecek ve yaptığı işten daha da mutlu olacak. bu konuda kurs aktivite gibi birşeyler olabilirse eşimi, yönlendirmek istiyorum. özellikle bu hafta sonu olursa çok sevinirim. çok özel bir gün de sürpriz yapmak istiyorum. bana geri dönmeniz hususunu rica ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Can merhaba aramıza hoşgeldin, anladığım kadarı ile bizim sevdamız olan amatör balıkçılık ile ilgili bazı bilgilere ihtiyacın var, yalnız şunu baştan belirtmeliyim ki biraz öncede bahsettiğim gibi sevdalı olduğumuz bu hobinin ne bir kursu nede farklı bir eğitim yöntemi var. Biz hepimiz doğa aşığı insanlarız avcılık ise işin zevk ve bir nevi terapi kısmı, doğaya karşı ilgisi olan herkez bu hobiyi yapabilir. Eşinde sanırım doğa aşığı bir insan :harika:

Bir yerlerden başlamak gerekirse sana önereceğim bir tüyo olarak algılayabilirsin bunu, bir tekne kiralayarak (gerekirse kaptan öncülüğünde) eşin ile birlikte çapari ile istavrit avlamaya başlayabilirsin sabahın erken saatlerinde denizde olmak ve o iyot kokusunu solumak ikinizede iyi gelecektir. Daha ileriye gitmek istediğinde araştırmaktan başka bir çaren yok. Hangi balığı avlamak istiyorsanız sitemizde teknikleri ve yöntemleri mevcut araştırarak bütün balık türlerine sitemizden ulaşabilrsin.

Son olarak periyodik zamanlarda yaptığımız org. var hem tanışma hemde balık avı org. takipte olursan bunlara katılabilir daha yakından sevdamıza ortak olabilirsin. Şimdiden ikinizede rastgelsin.;)

4. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Merhaba, biz bundan yıllar önce Firar balık öncülüğünde bu tür bir kurs düzenlemiş ve bir hayli ilgi görmüştük. Ne yazık ki internet ve forumlar bu hobiye merak salmış ve yolun en başında olanlara yardımcı olabilecek ortamlar değil. Haftasonu için hava uygun olursa Boğaz'da bir araya gelir ve bu konuda kendisine yardımcı olmak için elmizden geleni yaparız. Kireçburnu-Çayırbaşı tarafında bunun için uygun yerler mevcut. Katılmak isteyen başkaları da olursa buradan bildirirler.