Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acemiden sorular

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Babali07 tarafından paylaşıldı.

1. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Spin avciliga merak sardim yakinda bir zamanda takim almayi dört gozle bekliyorum

Acemiyim bu konularda sorularimi maruz görün
    Spin makinelerin ayni Sarim hizina sahip büyük makinelerden farki sadece agirlik mi
    Spin kamislari boy olarak kayaliklarda kullanilacaksa daha uzun olması gerektiği ssöyleniyor kumsal- kayalik boy farki nedendir
    At çek yaparken makinenin kalamasinin ayari nasil olmali acik olursa tasmalamada sikinti olmazmi kapali olursa ilk darbede takimi kopartabilirmi
    İp misinalar çok pahali su an için butcem izin vermiyor onun yerine bana fazla pahali olmayan en fazla 3-4 kiloluk baligi zorlanmadan çekebilecek ve at çek yaparken fazla sorun cikarmayacak misine tavsiye edebilir misiniz
    Leader olarak floracarbon misina tavsiye edebilir misiniz
    Uygun fiyatli makine kamis tavsiye edebilir misiniz(bütçe 150 TL)
    Genellikle kumsaldan ve deniz seviyesine yakin yükseklikte kayalıklardan avlanacagim ama çoğunluk kumsallarda gece avi yapicam
    Boy 178
    Hedefteki baliklar: levrek baracuda kuzu minekop

Ayrıca ustalardan minanir(melanur) ve sargoz( spinle yakalanirmi) için sahte tavsiyesi istiyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Spin makinalarda değişik farklı devirler söz konusu büyüklerde de olduğu gibi 4.8.1 , 4.9.1 , 5.0.1 , 5.2.1 , 5.6.1 , 6.0.1 , 6.0.2 vs.. küçük olmasının sebebi ise saatlerce elden düşürmediğimiz için olabildiğince hafif olması gerektiği.

Özellikle levrek avcılığında avcının kendisini olabildiğince gizlemesi ve kamufle etmesi gerektiği için kayalıklarda biraz daha uzun spin kamışlar tercih edilir ki suya çok fazla yaklaşmadan kendini rahat gizleyerek at - çek yapabilelim yanı sıra atış erimini de arttırdığı bir gerçek.

Kalama ayarı > Kalama Ayarı Nasıl Yapılır? - Dailymotion video sanırım şu video'nun yayarı olacaktır. Yanı sıra kalama ayarını hedef balığın levrek değil de baraküda ise biraz daha sıkı yapabilirsin ilk taslama da rahat oturması açısından iğnelerin.

Misina konusunda forumda çeşitli konular var araştırabilirsin tavsiye edebileceğim misina ise süper maxsim 0.26 olur.

Dyneema ip kullanmayacaksan şahsen leader tavsiye etmiyorum en azından kendi adıma etmiyordum ki hiç zararını görmedim yinede etkilemiş gibi olmayım bu konuda da forumda çeşitli konular mevcut arama kısmından ulaşabilirsiniz.

Uygun fiyatlı kamış , makine konusuna gelince ilgili bölüme konu açarsan daha sağlıklı olur düşüncesindeyim boyuna göre 2.70 , 300 ideal olur.

Hedef balıkların arasındaki bütün balıklar at - çek tekniğiyle yakalanabilir yalnız doğru yemler tercih edersen örneğin minekop'u rapala ile yakalaman çok çok düşük bir olasık zira sahte karideş çırparsan at - çek ile onuda yakalarsın meran uygunsa;)

Melanur sahte vb. silikonlarla yakalanması mümkün yalnız sargoz biraz zor bunlar için masraf etmeye gerek yok. zargana topu arkasına 2 kulaç misina üzerine dizilecek 3 adet 5.5 ragot raglou melanuru yakalar keyiflide olur avı.

İyi araştırmalar.

KalamA ve Babali07 bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bütçe çok az, bunu 1500 TL ye çıkartırsan orta halli bir takımın olur.:D
    Şimdi arayıp alabileceğin birşeyler buldum.
    Kamış FLADEN POWERSTICK 270 10-40G 40 TL
    Makine Daiwa Crossfire 3000X Makine (biraz ağır ama idare et) 75TL
    Misina Okuma Seabass 0.26 veya 028 10 TL
    Klips Savagear SG Egg Snap 4 TL

Hepsi 130 TL eder sahteye 20 TL kaldı.
    1 tane Kendo Haryu 125F sırtı mavi karnı pembe, bir de bütçeyi 157 TL ye çıkar Kendo Seabass minnow beyaz al.

Yukarıdaki soruların yanıtlarını uygulaman için bütçenin artması gerekiyor.
    Şimdilik unut, bunlarla idare et. :)

BulentS, Elixer, KalamA ve 2 kişi daha bunu beğendi.