Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemilik

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında erkaanozturlay tarafından paylaşıldı.

1. erkaanozturlay

erkaanozturlay Yeni Üye

Degerli arkadaslarim abilerim hekeze merhabalar istanbuldan erkan ben uzun zamandir heveslendigim amator balik avina yeni girdim ilk deneyim ilk balik bundan onceki tecrubem hic yok şöyle istanbulun marmaranin yada karadenizin guzel koylarinda yada tekneyle acikta oltayla kendi capimda biseyler yapmak istiyorum. Baliklara yabanci degilimdir gerek meslegim olan aşçılıktan gerekse birkac yıldir yaptigim deniz akvaryumu hobisinden dolayı tabiki balık avı bunlardan cok farklı.
    Sadede gelirsek oncelikle kiyi ve acikta balik tutabilmem icin ne tur malzeme secmeliyim hangisini almaliyim kıyı icin ayri acikta avlanmak icin ayri set kurabilirim oncelikle tecrubelerinizden bilhasıl yararlanmak isterim malzeme onerileriniz icin .
    Diger bir konuda istanbul civarı nerelerde avlanabilirim kıyı ve koy onerileriniz nerelerdir balik turu onenli degil zargana mırmır cipura sarikanat vb ozellikle sevdigim turlerdir ama hepsini tecrube etmek isterim simdiden tesekkurler yardimlariniz icin

trkc bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selim_ist

Selim_ist Aktif Üye

Ya balıkçılardan av yeri yani mera sorma. bence o konu burda en çok gizil olan şey. Ben artık sormuyorum. sende sorma bence:)

arkadas ve erkaanozturlay bunu beğendi.
  4. erkaanozturlay

erkaanozturlay Yeni Üye

Tamamdir peki malzeme nasil olmali

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldiniz, forumu uzun uzun okuyun, bir çok bilgi mevcut. Hangi tür av yapacağınıza karar verdikten sonra daha net sorular ve cevaplar bulabilirsiniz :)

6. Selim_ist

Selim_ist Aktif Üye

abicim @Selahattin soylediği gibi siteyi didik didik et. önce nasıl bir av istiyorsun onu kesinleştir, sonra soruların ve cevapların netleşir. nerdesin bu arada?

7. Selim_ist

Selim_ist Aktif Üye

8. yasinmak

yasinmak Misafir

Nacizane benim fikrim.

Kamış makina olarak illaki bir yerden başlaman gerekiyor. Yüzlerce marka model var piyasada. mesela boğaz için Büyük kafalı bir makina seçimi her zaman uygun olur. 150-200gr atmak gerektiğinden dayanıklı ve vücuduna eline koluna uyan bir kamış gerekli.

Aslına bakarsak kamış makina ve zoka mevzusu için en güzeli sabah erken saatte gidip balık tutan ustaların takımlarına bakıp seninde bunları doğru şekilde edinip uygulamandır. Bir iki derken düşe kalka öğrenirsin.

Daha sonra kamışı makinayı kafana göre kesene göre değiştirsin.
    Babamın 20 yıl önceki kamışı hala evde sağlam şekilde duruyor.

9. erkaanozturlay

erkaanozturlay Yeni Üye

Degerli ustadlar bu acemi halimle biraz arastirma yaparak 1 nisan itibariyle terkos da turna avina gidebilecegimi gordum bi kac arkadasimla piknik planimiz vardi zaten bende onlara katilip bir av dusundum tekneyle acilmayi dusunuyorum gordumki kiyidan daha cok ise yariyormus yanliz en buyuk engelim acemiligim ilk tatli su avim olacak zaten toplamdada 2 kez galatada tutmuslugum var hepi topu tecrubem budur malzeme konusunda yardiminiza ihtiyacim var yeni bir set hazirlamak istiyorum bunun icin tecrubesi oolup yardim eden oneri veren herkese simdiden tesekkurler
    1-kamis ozellikleri ne olmali uzunluk marka ,atarı ne olmalı (ayni zamanda denize acildigimda kullanabilecegim bisey olmali yani saglam urun olmali)

2-makine ozellikler ne olmali hangi marka olmali (oda aayni zamanda denizde tekne avciligi icin uygun saglam urun olmali)
    3-misina ozellikler uzunlugu kalinligi ne olmali hangi marka onerirsiniz
    4-rapala secimini biraz inceledim daha once tutan arkadaslarin kullandigi rapaladan kullanmayi dusunuyorum yada varsa sizin oneriniz nedir
    5-kasik kullanmak dahami avantajldir yoksa tamamen baligin keyfinemi kalmis rapala yada kasiga gelmek
    Tecrubesi olan ustadlar yardimini esirgemezse duaci olurum tekrardan tesekkurler herkese

10. arkadas

arkadas Aktif Üye

daiwa freams 3515 pe -ha yada shimano stradic fk 4000 bu iki makinadan birini al
    wg 15-40 kamis al 2,40 enfazla 2,70 iki parcali olsun gerisini shte vs daha deneyimli forumdaslarimiz var yazarlar

11. erkaanozturlay

erkaanozturlay Yeni Üye

Tesekkur ederim oneriler icin arastirmaya basladim hemen wg dediginiz atarı oluyor dimi