Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aceminin alabalık avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mustafasezer tarafından paylaşıldı.

1. mustafasezer

mustafasezer Üye

Merhaba,
    İş üzerine gittiğim kartepe,de oranın yerlisi bir arkadasımın rehberliği ile işimiz bittikten sonra alabalık ve turna avına cıktık.
    Turnadan elimiz bos döndük yagmurun bastırması ile,ama alabalık avı eğlenceli ve midemizi dolduracak kadar bereketli geçti.Bazı fotoğraflar ben 1 balık tuttum.arkadası ızlemesi okadar keyif veriyorduki.biz balık tutmayı unuttuk.Ben normalde olta atmadan durmamam izlemesini pek sevmem ama burada izlemekten daha çok keyif aldık.benim aklım hep turnadaydı.oraya odaklanmıstık ama malesef hava sartları izin vermedi.
    Bu arada ilk defa alabalık avı yaptım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

İlk resimdeki 4 tane güzelde. Keşke küçükleri iade etseydiniz. :( Umarım kırmızı benekli değilde gökkuşağıdır bunlar.

4. mustafasezer

mustafasezer Üye

Merhaba,
    Bu balıklar benekli değil,Birde üremeyen cinstenmiş.Hatta beneklilerin soyunu kurutan modellerdenmiş.oyuzden bende kucuklerı bırakalım dememe ragmen bu cevabı aldım.Çiftliklerden kaçıyormuş bu balıklar.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Balıklar kırmızı benek değil problem yok :) Tebrik ediyorum aceminin avı buysa ustanın avını merak etmeye basladım :)

6. mustafasezer

mustafasezer Üye

Teşekkür ederim bende zaten 1 adet tuttum.1 defa oltayı elime aldım. Balık okadar açki elini sallasan ellisi misali :) Aşırıya kaçmadan sonlndırdık zaten avı.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Güzel av olmuş

8. gencmenn

gencmenn Yeni Üye

bunlar gökkusagi alabaligi, üremedigini söyleniyor fakat bu dogru degil.. Üreyen yumurta zamani avlanmasi yasak bir cinstir, cabuk büyümesi ve ekonomik degeri sebebi ile benekli alabaliktan daha hizli büyümesi yagli olmasi ile daha cok havuzlarda tercih edilen türdür, disileri erkeklerine oranla iki kat büyük olurlar, diger alabaliklar gibi yumurtlama , dönlenme zamalari vardir, havuzda kacma olayi abartidir.. sicak sulari ve akar olmayan yerleri sevmez, cok bol oksijenli sulari tercih ederler..
    1 mayistan 1 aralik arasi avlanmasi serbest bir türdür (Avrupada)

9. sabora

sabora Daimi Üye

10. mustafasezer

mustafasezer Üye

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

11. mustafasezer

mustafasezer Üye

Belge ile son noktayı koymuş olup içimi ferahlattınız teşekkür ederim.Bu tarz konuları çok iyi bilen bir arkadasım rehberliği ile bu avı gerceklestirdik.2 kişi 12 balık normal oyleyse tabi balıklara en son ben el koyduktan sonra 2 fazlam oldu :)

Arkadasımın anlattığı ise bu balık yüzünden beneklilerin yumurtaları ve yavruları yok oluyormuş.boy sınırı olmadığı(bende sınır var sanıyordum önceden) hatta ufakları daha lezzetli olduğunu farkettim.

Su ürünlerinin ise daha önceden yaptığı bir hata ise alabalık neslini artırmak için havuzlardan alınan bu cins balık yavrularının doğal akarsulara bırakılarak benekli ve diğer türlerin soyunu kurutmuşlar.bu hata sonradan anlaşılmış.Acemi ve sizin kadar teknik konuyu bilmeyen ben ancak bu denli acemice olayı özetleyebiliyorum.

isteyen olursa detayları daha dikkatli dinleyerek burada sizinle paylaşabilirim.Ama bence yok.Zaten herkesin amacı görüyorum balık neslini sürdürebilmek bütün uğraşlar uyarılar bunun için varsa hatamız uyarılarınız doğrultusunda öğrenmiş olduk.

Bu arada benekli avıda o bölgede yapılıyormuş.Ama suan yasak diye gidemedik.Mekanı bilmiyorum ama sorsanız bu tuttuğumuz yeri bile tekrar gitmeye çalıssam bulamam