Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemiye Olta Tavsiyesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Deathgrip tarafından paylaşıldı.

1. Deathgrip

Deathgrip Yeni Üye

Herkese merhaba,

Kalamış'tan kıyıdan olta ile balık avlamaya başladım. Birkaç kefal denemesinden sonra sarıkanat-lüfere geçiş yapabildim. Oltam 10 yıllık ancak son 1-1.5 aydır etkin olarak kullanmaya başladım. :) Kamışın ve makinenin markası Albastar (boy: 3.40m), hatta yanlış hatırlamıyorsam Eminönünden 15TL'ye almıştık zamanında.

Oltam çok eskidi ve yeni bir olta takımı almak istiyorum. Genelde Kalamış'tan avlanmayı düşünüyorum, tecrübe kazandıktan sonra belki Kartal veya boğaza da gidebilirim.

Nasıl bir makine, kamış almalıyım? Önerdiğiniz malzemeleri kazıklanmadan, uygun fiyatlara alabileceğim yerler nerelerdir?

Forumları yeni yeni okumaya başladım. Lüfer avı için misina, sahte yem, iğne vb. önerileriniz olursa da çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Ömer

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Ne kadarlık bir bütçeniz var? Zira 50 liraya da, 3000 liraya da malzeme alabilirsiniz. ;)

4. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

bütçe nedir mümkün olduğuncada yukarda tut

5. Deathgrip

Deathgrip Yeni Üye

Bütçe hiç düşünmemiştim ama 200TL'ye kadar para ayırabilirim diye düşünüyorum. Fiyatları pek bilmiyorum ama belki biraz daha arttırabilirim bütçeyi.

Benim de akvaryum hobisinden tecrübem başlangıçta bütçeyi yukarıda tutup kaliteli malzeme almak...