Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemiye sahte balık tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba, bu zamana kadar hep yemli çalıştım. Foruma üye olduktan sonra ufkum oldukça genişledi ve hem surf hemde spin balıkçılığa fazlası ile ilgi duymaya başladım. Spin sahteleri konusunda hiç ama hiç bir fikrim yok, marka model performans vs. ne yazık ki hiç birinden haberdar değilim. Gerek forumda gerekte internet satış sitelerinde oldukça fazla ürün ve çok farklı fiyat seçenekleri var. Kimi sahteler 10 - 20 liradan satılır iken kimisi 100 + liradan satılıyor.

İstanbulda yaşıyorum, zaman problemim pek yok genellikle sabah namazına karşı çıkarım sanırım. İstanbulun avrupa anadolu yakası fark etmiyor, aracım olduğu için balık raporlarına göre istanbulun dört köşesine birden gidebilirim. Yazları tatil için çanakkalede oluyorum ama tatilden yeni geldim, önümüzdeki yıla kadar sanırım kendimi biraz geliştirip ege denizine ondan sonra geçiş yapabilirim.

Oldukça heyecanlıyım, heyecanımın kaybolmaması için ilk başlarda balık seçimi yapmam doğru olmaz. Allah ne verdiyse ölçüler ve sınırlar dahilinde her balığa talibim. :)

Yeni başlayan acemiyi hem balık konusunda hem de fiyat konusunda üzmeyecek hangi marka ve modelleri önerirsiniz ?

Şimdiden çok teşekkürler, bereketli avlar.

Son düzenleme: 13 Eylül 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tgy

Tgy Aktif Üye

Meranızın özelliklerini , gece mi gündüz mü avlanacağınızı , hangi deniz olduğunu söylerseniz daha nokta atışı öneriler gelir. EGe de iş yapan sahte Marmara'da yapmayabilir gibi . Derin su mu sığ su mu ?

4. gsozata

gsozata Aktif Üye

Teşekkür ederim, şimdi konuyu güncelliyorum.

5. Tgy

Tgy Aktif Üye

Derin su ve Boğaz için ( genelde Yüksekten olta atıldığı için ) derin dalarlı sahteler seçmeli.. Duo realis jerkbait 120 sp en çok verim aldığım sahtedir . Usami de olabilir fakat erimi düşüktür . Ryobi trappers 2.5 m dalarlı kullanabilirsin. Gece limon , beyaz , ivory halo rengi iş yapar . Gündüz naturel renkler kullanılır. Olta attığın yerlerde, lüferin neyi yediğini biliyorsan ona göre sahte kullanırsın. Zargana yiyorsa slim sahteler iş yapar.
    Daiwaların erimi çok iyidir. Boğazda genelde 12 cm lik kullanırız. Deniz seviyesinde ve sığ sularda avlanıyorsan az dalarlı kullanmanda fayda var .

gsozata bunu beğendi.
  6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Abi hem ucuz hemde performans istiyorsan, benim önerim KENDO marka sahtelerdir.
    Boğazda surf için kurşun arkası 90f ve 75f
    Spin için ise Kendo Seabass 125f 21gr ve diğer Seabass serisini öneririm.
    Renk olarak benim favorim 1-13-24

gsozata ve Mesut1903 bunu beğendi.
  7. gsozata

gsozata Aktif Üye

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu ürünleri internetten veyahut istanbul avrupa yakasında mağazadan en uyguna nereden temin edebilirim ?

Geçen gün takım alırken üç beş tane sahte aldım ama güvenmiyorum, tanesi 15 liradan saydı. Yakında kısmetse resimlerini buraya eklerim.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İstoç en uygun bulabilceğiniz yer. Onun harici Karaköyde birkaç yer mevcut.

gsozata bunu beğendi.
  9. enginson

enginson Daimi Üye

En güzeli bayiden almak diye düşünüyorum. peşin alımlarda güzel iskontolar yapabiliyorlar. kendonun yanı sıra savagear prey sahteler de güzel iş çıkartıyor tavsiye ederim.

gsozata bunu beğendi.
  10. gsozata

gsozata Aktif Üye

Bahsettiğiniz markaların bayileri kimler acaba, istoçta bulabilir miyim ?

İşim gereği iki haftada bir kez istoça gidiyorum. Haftasonlarıda arada bir tahtakaleye gidiyorum buralarda bildiğiniz firmalar var mı acaba ?

11. enginson

enginson Daimi Üye

ben pek Avrupa yakasındaki bayileri bilmem üsküdardakileri tanıyorum sadece ama fiyatlar hemen hemen her bayii de aynıdır diye düşünüyorum.

gsozata bunu beğendi.