Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acemiye tavsiyeler

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında swap tarafından paylaşıldı.

1. swap

swap Yeni Üye

Merhabalar,

Aranıza yeni katılan birisi olarak öncelikle hepinizi selamlıyorum. Yazdıklarımda yanlışlarım varsa düzeltmenizi rica ederim.

Balık geçmişim yok denecek kadar az :( Bununla birlikte gerçekten çok hevesliyim bu konuda fakat bu girişimi ancak şu sıralar yapacağım sanırım. Bilgim ise son 5-6 gündür internette okuduklarım kadar anca.

Ankara'da oturuyorum dolayısıyla avlaklarım ekstra bir durum olmadıkça tatlı su olacaktır. Turna, sudak ve levrek ile başlamak istiyorum. Sanırım av yasağının en kısa zamanda kalkacağı türler bunlar.

Yine yorumlardan okuduklarım kadarıyla kafamda biraz şekillenmiş olan kamış ve makine modelleri şunlar:

Okuma Safina-x 240cm-10-36 gr Spin Olta Kamışı

CORMORAN BULL FIGHTER SPINNING LIGHT 240cm

OKUMA AVENGER AV-30b MAKİNE

Bunlar hakkında yorumlarınızı ve bunlardan hariç tavsiyelerinizi de almak isterim.

Misina konusunda bir sürü şey okudum ve o kadar çok şey yazılıp çizilmiş ki hiç bir karar veremedim.

Toplam bütcemin 200-250TL civarında olduğunu düşünerek misina, sahte vs. diğer gerekli ihtiyaçlardan tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Şubat 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

Merhaba hoşgeldiniz.
    spin ucu sonsuz ve pahalı bir hobi.
    shimano makine - okuma kamıştan şaşmayın derim.

1000 dolara da makina var 700-800 dolara da kamış var.
    japonya da fiyatlar bize göre daha iyi.
    bunlar bizde olsa 2 ile çarp derim.

ama en önemlisi kendine uygun takımı oluşturmak.
    çok okuyun derim.
    çok inceleyin derim.
    kolay gelsin.

4. swap

swap Yeni Üye

Cevap için teşekkürler. Gerçi tuzlu su bölümüne açmışım başlığı yanlışlıkla. Misinanın tatlı tuzlu su ayrımı var mı bilmiyorum tabi. Yalnız yine de eğer varsa bu ayrım tatlı su için misina önerileri alabilir miyim?

5. alesta

alesta Yeni Üye

Cormoran Bullfighter kamış ağırlıklı olarak karbondan üretildiği için 240 cm'liği 1.75cm ve 70kg civari bir insan olarak bana ağır ve aşırı salınımlı geldi. 185 cm 5 -25 gr atarlı modelini zevkle kullanıyorum. Kamış yüzükleri harikulade sağlam. Ancak birkaç defa uçtaki parçanın suya düşmesi ve tozlanma nedeniyle çift parçanın birbirine geçen kısmındaki tutucu madde özelliğini malesef zamanla yitiriyor. Bu soruna tam çözüm olmasa da şöyle bir çare ürettim: İzole bantın yapışkan kısmını tatbik etme yoluyla avlarıma devam ediyorum.
    Sürdürülebilir avlar dilerim.