Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemiye yardım edebilirseniz sevinirim.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Ersin.D tarafından paylaşıldı.

1. Ersin.D

Ersin.D Yeni Üye

Merhabalar ;

Bir süredir forumu takip ediyorum okumaktan üye olamadım.

Balık tutma hobisine çok fena sarmış durumdayım fakat sizlerden ricam teknede ve sahilde kullanabileceğim 2 si bir arada olabilirmi bilmiyorum ama 1 tane setim olsun hemen hemen her yerde kullanıyım ve kaliteli bir ürün olsun istiyorum fiyatsal olarak 500 tl 600 tl verebilirim boyum 1.90 yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İstanbul anadolu yakasında oturuyorum tavisiye edebileceğiniz yerlerden gidip alabilirim.

Şimdiden teşekkürederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Ersin kardeşim ortanın iyisini alabilecek durumdasın o zaman ilk böyle bir takım almayıp normal bir takımla başlamanı kendini geliştirip etrafında ki kişileri gözlemeni sitede yazılanları takip edip bir fikir sahibi olduktan sonra iyi takıma yatay bir geçiş yapmanı tavsiye ederim, sitelerde 2. el satışa çıkan takımlar genelde böyle tam bilgi sahibi olmadan alınmış takımlardır.

4. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

İstanbul'da balık tutacaksanız 4.20-4.50 bir surf kamış ve düşük devirli bir surf makine almalısınız, fakat bu takımla tekneden balık tutamazsınız. Benim tavsiyem ileride tamir ettirmeye değecek kalitede bir takım almanız yönünde olacaktır. Takımın ağırlığının 1kg geçmemesi yorulmamanız açısından iyi olur. O fiyat aralığında okuma uygun gibi ... rastgele

5. karacicek

karacicek Aktif Üye

İstanbul'da avlacağınız düşünerek ;

Kamış ,
    Shimano Vengeance AX Surf 420 cm Surf Kamışı (170gr) | Shimano Surf Olta Kamışları
    Makina, (Tekneden de kullanıcağınızı düşünerek)
    OKUMA TRAVERTİNE BAİTFEEDER 65 MAKİNE | Okuma Olta Makineleri
    179 + 117 = 296,00.TL Bu başlangıç için bile iyi bir para. Biraz daha aşağılarda da olabilir , aslında...

Ancak , en çok ne şekilde avlanacağınız bilmek çok önemli. Eğer tekne ile fazla çıkmayacaksanız Makina olarak yine aynı fiyat aralığında daha çok alternatif var. Size önerdiğim makinanın 55'lik olanı var bende... Tekneden ve Sahilden , Yemli beklemeli avlarımda kullanıyorum. Biraz hor kullanmama rağmen tık demedi.
    Şimdiden rastgelsin , kısmetiniz bol olsun.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Makinayı tekneden ve kıyıdan ortak olarak kullanabilirsin ama kamış için aynı şey olmaz. Toplam bütçeni iki ayrı takıma bölüştürmen bence daha mantıklı olur. Böylece teknede de seni yormayacak, kısa kamışa daha uyumlu daha küçük bir makina takıp av keyfini artırabilirsin.

Bu nedenle 1,80-2,50 arası bir tekne kamışı ile kıyıdan avlanmak için de 4,20-4,50 arası 200 gr atarlı bir surf kamış edinmelisin.

7. Ersin.D

Ersin.D Yeni Üye

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürederim.

Anladığım kadarı ile 1 makine 2 kamış alacağım .Teknede kullanacağım zaman kısa kamışa takacağım makinayı sahilde ve ya iskelede kullanacağım zaman uzun kamışa takacağım.
    O zaman 2. kamış için biraz daha bütçe arttırırsam halletmiş olurum bu işi tabi o zaman makineyi 2 kamışta kullanabilecek şekilde ve kalitede almam gerekiyor .

Eğer vaktinizi ayırabilirseniz bana önerileriniz için sevinirim.

8. Ersin.D

Ersin.D Yeni Üye

Kimseden herhangi bir öneri gelmediğine göre en mantıklısı istanbul içinde 2-3 firmaya giderek bu işi çözmek....

9. karacicek

karacicek Aktif Üye

Bence Tekneden kullanmak için ; Procatch Scarlet-180 Jig Kamışı, 30 lbs, uygun olabilir. Aynı zamanda bu ürünün Jig Hediyeside varmış. Bu ürünü değerlendirebilirsiniz.

10. BeltrameStiletto

BeltrameStiletto Üye

kamıs olarak shımano nexave 4.20 200 gr atarlı kamıs tavsıye edebılrım shımano kullanıcıları bılırler lıneaeffe extreme cast 4.40 yada mıtcell privilege t430 100-180 gr atarlı makınede shımano ultegra 5500