Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acemiye yardım

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında baysal tarafından paylaşıldı.

1. baysal

baysal Aktif Üye

Geçen gün boğaza Caparı ile ile palamut avına gittim elimde Alba stardan 150 liraya aldığım bir orta halli olta takımı vardı.150 gr lık bir kursun ve palamut çaparisi ile yaptıgım 2-3 saatlik at çek avından elde ettiğim tek sey 4gun boyunca belin Sol tarafında tarifsiz bir ağrı oldu.bende yeni bir olta takımı yapmaya karar verdim
    Makine: shımano ultegra 10000 xcs
    Kamış: caperlan symbian 420
    Misina: Tournament braid hyper ip misina 16 mm
    Gelelim asıl mevzuya benim avcı sahtelere ve kaşıklara birde bunları nasıl kullanıcagımı öğrenmeye ihtiyacım var.
    Mesela sahte direk fırdöndüyemi takılır yoksa bir arkadaşımın dediği gibi kursun klipse takılıp 1.5kulaç misina klipse takılır ve sahte bu misinanın ucuna bağlanır.kaşıklara aynı şey geçerlimidir .bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp dedim öğrenelim diye cıktım yola.yardımlarınızla hayalim olan palamut,lüfer ve kofana aylarına nail olucam inş.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Boğazda rapala kullanımı ile ilgili bir çok konu, hatta çizimler var forumda.

Basite indirsek;
    Mainadan gelen misinaya bir kurşun ayağı bağlanır ve bu ayağa da rapala bedeni bağladır. Bu bedenin uzunluğu balığı duvarlara çarptırmadan kıyıya alabileceğiniz bir uzunluk olmalıdır

4. baysal

baysal Aktif Üye

bu tarz bir şey geldi aklıma iş yaparmı acaba

Ekli Dosyalar:

OnuR67 bunu beğendi.
  5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Bu şekilde değilde kurşun bedeni ve rapala bedenini ayrı yapmanız daha iyi olacaktır.en basiti makinadan gelen misinaya takılan klipse direk kurşun takıp kamış boyunuza göre yapacağınız rapala bedenini de bu klipse takmak

6. baysal

baysal Aktif Üye

Mantıklı. Peki diğer abilerim neden böyle daha karışık bir rapalayı seti yapıyorlar acaba balığın aksiyonun etkisi oluyorum mu.mesela en populeri uploadfromtaptalk1409839087308.jpg

7. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Sizin geçtiğiniz yollardan geçen birisi olarak, en iyisi sahilde rapala ile avlananları izlemeniz ve gözlem, forumları okuyarak teorik bilginizi artırmanız ve pratik yapmak. Ilk etapta ucuz sahteler kullanın çünkü acemilik geçenekadar sahte kayıpları çok oluyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

abicim bu şekirde aynen ama geellikle ben şahsım azıda konuşuyorum kurşuna bedeni bağlıyorum ve kılısli fırdöndü takıyorum her ikisinede