Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil..2.40 kamış tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott Üye

Merhabalar ,
    Spin takımında kırılan kamışım için yeni bir kamış ihtiyacı oluştu.Bundan dolayı 25 lik ve 30 luk makinalarımla kulanmak üzere 2,40 mt lik (2,70 mevcut) özellikle rahat WTD Aksiyonu yapabileceğim orta sertlikte atarı 7-40 gr(aralığı yani 10-30 veya 7-35- olabilir) olan bir kamış arıyorum.
    Okuma kamışları biliyorum(daha önce iyi araştırmıştım,tabionlarda olabilir)) bunun dışında önerebileceğiniz kamışlar nelerdir? ben aşağıdaki kamışları tavsiyeler üzerine beğendim ama kararsızım kullananlardan yardım bekliyorum..Kullandığım sahtelerin en ağırı 9 ile 32 gr..Ayrıca MH hassasiyetini biliyorum ancak MT nedir bilemiyorum?
    1. kamış:
    SHIMANO YASEI SEA BASS 2,40 -M- 7-35 GR « Balık Av Marketi
    2.kamış:
    BushWhacker XLNT 243cm Spin Kamış 10-40gr
    3.SHIMANO NEXAVE CX SPINNING 2,40 -M- 10-30 GR « Balık Av Marketi
    4.SHIMANO NEXAVE CX SPINNING 2,40 -MH- 14-40 GR « Balık Av Marketi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Bushwackerı iki sezondur kullanıyorum gayet sağlam ve kaliteli bir kamış. Onun dışında 14-40 atarlı nexave doğru tercih gibi. Fiyatı da daha uygun.

4. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

mitchell sea bass basic 2.40...15-60 yada 20-60 alabılırsın....aksyonu çok iyi...3 yıldır kullanıyorum hiç yarı yolda bırakmadı...oldukçada hafif..tam bilgi veremıyorum kamış şuan yanımda degıl....ama kıyıdan at-çek yaparak hertürlü sahteyı kullanabılırsın....yapısı çok esnek olmadıgından verdıgın aksyon direk kamışın ucundan sahtenıze ulaşır......geçen yıl çok mucadeleci balıklarla baş ettı...4.5 kg lık torık olsun...7 kg lık yazılı orkınos olsun ..lınk bulamadım bulabılseydım paylaşacaktım.....rastgele

5. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Savagear bushwhacker ya da shimano bestmaster sea bass 7-35

6. seikott

seikott Üye

Bütçeme uygun ve tavsiyeler üzerine shımano yaseı 7-35 gr alacağım.Fikirleriniz için teşekkür ederim..