Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acil bilgi bi bakin

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında halimyildiz tarafından paylaşıldı.

1. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

5 m 100 -200 atarli bir kamisim var 40 grm attigimda kopariyor kursun ucuyor nedeni nedir acaba

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

100 ve üstundemi kursun kullanmam lazim

4. 61hastası61

61hastası61 Yeni Üye

Çok bildiğimden değil ama çok sert attığı için misinaya vurup koparıyor olabilir benim düşüncem. Sadece biraz hafif atmayı dene kamışı kurşuna vurdurtma elinden geldiğince.

5. poyraz

poyraz Aktif Üye

kamışın aksiyonu biraz sert olduğu için koparıyo olabilir daha ileri atış verimini hafif kurşunlarla yükseltmek istiyosanız kamışı görmeden yorum yapmak doğru değil ama malzemecilerde bulunan dolgu uçla değiştirebilirsiniz ama genelde surf kamışların en uçtaki parçaları yekpare 105 cm uzunluğu olduğu için uymama gibi sorunlarda oluyor.

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Kamışın porselanlerine bir bak bence belki ufak bir çatlak ta olabilir iyice kontrolet

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Sanırım 40 gr. kurşunu ince bir beden ile atmaya çalışıyorsunuz; bu tür; yani 100-200 gr. atarlı kamışlar 40 gr. gibi hafif kurşunları atmaya pek elverişli değildir; ancak kullandığınız beden kalınlığını arttırırsanız koparmadan atacaktır sanıyorum; beden ve kurşun ayağı kalınlığın yazabilirseniz daha net yorumlar alabilirsiniz...

8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

yok abi beden 70 atarlı

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Takımını kaçlık misine kullanıyosun.? Halim.

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

70 atarlı derken 70 gr. atarlı demek istiyosunuz sanırım; ancak ben bu tip tariften pek anlamıyorum; genelde misinaları alelade kabul ediyorum ve bu sağlamlık üzerinden çap değerleri önemli oluyor benim için...

Mesela 0,15-0,20 gibi 70 gr. atabilecek misinalar o kamış ile atışlarda; bilhassa bir parça da sert atıyorsanız kopmalar gayet normal olacaktır; kamışın karakterinden kaynaklanır bu; tabi eğer olta ileri gitsin diye biraz da siz abanıyorsanız kopma kaçınılmazdır...

Eğer durum böyle ise ya 0,25-0,30 gibi misinalar ile şansınızı denemeniz gerekiyor; ya da 40 gr.ı rahatça atabilecek kapasite ve aksiyonda bir kamış edinmeniz...