Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım lazım

Konu, 'Sohbet' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İki arkadaş spin ve lrf avları yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşımıda bu işe ben bulaştırdım. Spin 3 sene oldu sanırım Lrfde ise yeni sayılırız. Benim iyi kötü her iki disiplindede 5-6 balığım oldu çok şükür ama arkadaşa sırtından takılan bir kefal dışında bir balık tutturamadım. En son dün akşam gürpınar hal sol tarafında lrf yapalım dedik onda da birşey tutamadık. Biraz sakarlıktan biraz dibe takmalardanda baya malzeme de denizi boyladı. Gelelim yardım olayına. Bugün ve yarın ikimizde senelik izindeyiz. Tatlısu tuzlusu farketmez, balıkta farketmez, Lrf ve spin en az bir disiplinde mümkünse ikisinde de balık tutumanın keyfine varmak istiyoruz. Yakala bırak yapacağız. Beylikdüzünden 80-100 km kadarda uzaklaşılabilir. Yanımıza bu tarz bir avlak bilip yakın zamanda böyle keyifli bir av yapmış bir arkadaş var ise onuda yolumuzun üzerinden bir noktadan aramıza katabiliriz. Bölgeden ziyade dediğim gibi nokta olarak yerler önerilebilirse çok sevineceğim. Ben iyi kötü bu hobiye devam edeceğim ama arkadaşım böyle giderse bırakacak. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Buyukcekmece golü hadimkoy yolu tarafinda at çiftliklerine varmadan suyun aktigi kanallardan köprünün altina dogru bir ufak gölet gibi bir yer var bolca testere çıkıyor bos donmeniz zor turnada cikiyor kaşık la deneyebilirsiniz.denizde kimse size öyle bir mera paylasmaz cunku yokta oyle bir mera denizde gurpinar halinin sol tarafindan esimle spon takimina 6 li 7 li capari 35 gr kursunla cok istavrit aldik koyiya yakin vuruyor zaten orda dogru yer bulmaniz önemli onuda orda tutanlari izleyerek belirlersiniz burdan anlatilmaz birde terkos golü var turna icin istanbuldaki tek adres ordan kiyidan ozellikle tekneyle bos donmezsiniz

scorpion26 bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Spin ile hiç balık yakalayamamış kişilere balık yakalatmak en büyük keyfim... En az kendim yakalamış kadar seviniyorum... Ama benim balığa gittiğim çoğu arkadaşım dip avcısı... Geçen yıl birlikte sürekli ava gittiğimiz bir ağabeyi zorla balığa götürüp 1 saat at çek yaptırmıştım... İlk 30 dk da bir barakuda almıştı. Kendim tutsam anca bu kadar sevinirdim... Ama o dip avından hala vazgeçmedi at çek sarmadı :) Egede olsanız yapardık bir şeyler...

perfecto ve scorpion26 bunu beğendi.
  5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Egede olsak ben de bu kadar sıkıntı yaşayacağımızı sanımıyorum ama marmarada spin sıkıntılı iş. Lüferin zamanı ve av veren sınırlı meraları var. Takip edersen 1 2 tanede olsa alıyorsun. Levrek konusu tam muamma. Hiç yok değil ama öyle ayda bir iki balığa çıkan adamın levrekle istanbulda tanışması yıllarını alabilir. Şahsen ben tanışamadım ve bu konuda umutsuzum. Lrf nispeten daha fazla av veriyor ve meraları daha fazla. Ama şu gürpınar bir bize kıyak yapmadı. Çözemedik gitti. Egeye yolumuz düşerse yardımınızı rica ederiz yinede. Teşekkürler.

perfecto bunu beğendi.
  6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Belirttiğim noktanin saginda veya solundaki uzantilari diyorum o noktara ama tam yerini haritada bilmiyorum.lakin o yol ustunden catalca hadimkoy otobus hatti gecoyor.ve esenyurt mavi sapkali minibüslerin son duraginin orası son duragi gectikten sonra hemen koyun disinda yol var sagi solu su malzeme ve balik tutanlar her daim var bi keresinde trofe sazan dahi aldik ama kucuk tarafta degil büyük taraftan sazan geliyor.testere ise tam orda herkesin balim tuttugu kanalin oldugu yerde cok sayida cikmakta saat veremem ama her saatte cikiyor

Ekli Dosyalar:

scorpion26 bunu beğendi.
  7. eylmz

eylmz Daimi Üye

Avcı'lardan Nasıl gidebilirim denemekte fayda var

8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Esenyurttan mavi sapkalilar yakinina kadar gidiyor ama sonrasinda yurume mesafeside var 20 dk 30 dk surebilir tahminimce genelde solucanla tutuyorlar testereyi ona uygun silikonlarla denerseniz sansiniz artabilir ama yemeyi pek dusunmeyin derim ben size

scorpion26 bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Teşekkürler detaylı bilgiler için.

10. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Erhan Hocam Terkosu kuruttun mu yoksa :)

11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Cumartesi İstanbul'daki ilk Meram'a gidiyorum pazar - pazartesi doluyum salıdan sonra isim gücüm iki ay balık ellam galiba sanırım herhalde insallah ☹️

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.