Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım. Qashqai mi,ASX mi?

Konu, 'Sohbet' kısmında BİROL tarafından paylaşıldı.

1. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili arkadaşlar,
    Yurtdışında yaşayan ve oradan emekli olduğu için tüm yaz sezonunu Türkiye'de geçiren babam için Crossover tarzı bir araç alacağız.Birkaç gün içinde almak istiyoruz.
    Kendisi 4-5 ay Türkiye'de kalır, kışı Almanyada geçirir. Türkiye'de bulunduğu sürece Silivri'de yazlıkta oturur ve
    3-4 defa Düzce'ye köye gider.Yani senede 4.000-5.000 km maksimum yapar.
    Bu yüzden benzinli alalım ve yaşlı olduklarından dolayı Sedan tarzı değil, inip binmesi kolay olan crossover tarzı
    bir araç olsun dedik.Arazi özelliği olmasına gerek yok.Dediğim gibi ya otobanda köy-yazlık arası her defasında 400 km yapacak,
    yada Silivri tarafında yazlıkta takılacak.
    Bu bilgiler ışığında Nissan Note kullanıcısı olarak Qashqai 1.6 Tekna benzinli'yi inceledik ve test sürüşü yaptık.Babamın aklına yattı.
    Sonra yandaki Mitsubishi galerisine girdik ve ASX'e baktık.Test sürşü yapmadık zamanımız kalmamıştı.

Nissan Qashqai 1,6 TEKNA benzinli - 17' jantlı 50.000 TL
    Mitsubishi ASX 1,6 Benzinli - 16' jant - 51.500 TL (17' jant farkı -2.000 TL)

ASX'in üstünlüğü otomatik durup çalışan motor ve geri kaymayı engelleyen sistem. Tabii en ve yükseklikte biraz daha fazla olması.
    Babamın dış görünüş olarak ASX daha çok hoşuna gitti ama annem beğenmedi.

Tabii benim kafam karıştı. Şimdi hangisini almalı? Lütfen fikirlerinizi bildirin,2 gün içinde işi bitirmek istiyoruz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

ASX in daha iyi bir araç olduğu ancak donanım fiyat oranında daha maliyetli olduğunu okumuştum bir yerlerde...İkisi de benzinli olduğu için bir şey diyemem ama Nissan ın dizel motorları 80.000 km lerde çok ciddi sorunlar çıkarmakta...

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Asx harika makina nissan ve dacianın jep i aynı kasa sanırım sadece donanımları farklı ama Mitsubishi benim çok hoşuma gidiyor benim deyimimle çok katil :D önden bakınca. Fiyatı gayet uygunmuş sanırım bazı aksesuarları kısıtlı ve benzinli diye olmalı bence ASX

5. Owti

Owti Aktif Üye

mitsubishi derim nissan a göre hem sağlamlik hemde makanik olarak birol abi gözunnuz kapali alabilirsiniz nissan batiyodu renault aldi artik Qashgai inin uzerinde filan renault motoru var bildigim kadariyla senin araba orjinal nissan renault degildi arada çok fark var
    :)

6. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Mİtsubishi nasıl bişi demiş bir düşünür :D:D:D

Biraol cum ıkısınıde alın sıkılınca değiş tokuş yaparsınız :p:p

şaka bir yana nıssanı tercih ederim ,çünkü eşimin akrabası gecen sene nıssan pırımeradan 4 takladan sonra burunları bile kanamadan çıktılar ,Allah yaşatmasın tabikide bu tip kazalarıda oluncada güvenli olan arabada olsun

7. ozangur

ozangur Yeni Üye

Tüm Nissan modellerinde Renault'un dci dizel motorları bulunur. Aynı motor Renault'un ve Dacia'nın tüm binek ve ticari modellerinde de 10 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Öte yandan Renault'un bu motoru üstü üste bir kaç yıl ödül almış bir motordur. Dolaysıyla 80.000 km'de ciddi sorun çıkardığı konusu bence çok iddialı bir söylem :)

8. ozangur

ozangur Yeni Üye

Nissan Quasqai, Renault Koleos ve Dacia Duster aynı segmentte yer alırlar ve hepsi aynı alt yapıyı kullanırlar. Nedeni de üçünün de Renault firmasına ait olmasıdır. Motorları aynı motordur, Koleos ve Duster'da Nissanın 4x4 sistemi kullanılır. Daha bir çok teknolojiyi ortak kullanırlar. Nedeni de gayet basit, maliyet :) Sadece üretim bantları farklı yerlerdedir. Duster Romanya'da üretilirken, Koleos'u üreten firma Renault Samsung Motors firmasıdır ve üretim yeri Güney Kore'dir.

9. Okan1

Okan1 Yeni Üye

10. ozangur

ozangur Yeni Üye

Renault Nissanı alalı 12 sene oldu, o zamanlar Nissan Note yoktu. Dolayısıyla Birol beyin Nissanı da aslında Renault teknolojisi kullanan bir arabadır. Saygılar.

11. ozangur

ozangur Yeni Üye

Otomatik durup çalışan motor İstanbul gibi yoğun trafiği olan şehirlerde yakıt tasarrufu için güzeldir. Dolayısıyla sizin için kesinlikle gereği yoktur.

Güvenlik açısından Nissan Euro NCAP testlerinden en yüksek dereceyi almış bir araçtır. Ha bu demek değildir ki Mitsubishi sağlam değildir. Her iki araç da güzel araçlardır, aralarında kalite olarak çok fark yoktur. Motorlarının teknik özellikleri de birbirine çok yakın, hem beygir gücü hem de torkları açısından neredeyse aynı motorlara sahiptirler. Ancak her iki motor da kanaatimce bu araçlar için yetersiz güce sahiptirler.

Ben sizin yerinizde olsaydım 2000 TL daha verip 53500 TL'ye Mitsubishi alacağıma Nissan Quasqai'nin 1.5 Dci Dizel motorlu olanını alırdım. Bunu yakıt tasarrufu için söylemiyorum aracın sürüş performansı açısından öneriyorum.

Yok illa benzinli alacağız derseniz de bence dış görünüş olarak en çok hangisini beğenirseniz onu alın. Buna biz karışamayız :)

Son olarak eğer bütçenizi fazla zorlamak istemezseniz bir de Dacia Duster'a bakmanızı öneririm. Motor ve diğer teknolojik özellikler itibariyle Nissan'dan aşağı kalır yanı yoktur. 44.000 TL civarında bir paraya hem 4x4 hem de dizelini alırsınız. Ancak çok fazla konfor beklemeyin.

Saygılar.