Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Yardım Rica Ediyorum (Canon lens EF 18-200mm 3.5-5.6 IS - ZOOM LENS)

Konu, 'Genel Konular' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bana yardımı dokunabilecek olan varsa lütfen buradan yazarak veya özel mesaj atarak ulaşmanızı rica ediyorum.

Konu başlığında değişiklik yapıp 70-300 lens arayışımı (Canon lens EF 18-200mm 3.5-5.6 IS - ZOOM LENS) olarak yeniden düzelttim.

Konu:
    Bir çok arkadaşlarım hatırlayacaklar ben yakın zamanda fotoğraf makinası aldım.

Canon 550D
    bu makinamda kullanmak için çok acil zuum lens ihtiyacım var,açıkcası bütcem kısıtlı olduğundan buraya açma ihtiyacı duydum,aradığım lens aşağıda.

Canon lens (Canon lens EF 18-200mm 3.5-5.6 IS - ZOOM LENS)

Bu lens'in sıfır fiyatı yurt içinde ortalama 1.000.tl ile 1.200.tl arasındadır.
    İkinci el fiyatı ise ortalaması temizleri 650-750.tl aralığındadır.

Ancak yurt dışında özellikle sanırım Amerika'da(Başka ülkelerde de vardır) sıfırı 650-700.tl civarı.

Bir yakını olan varsa yurt dışında,veya bu sıra gelecek durumda olan varsa lütfen bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Benim bir tanıdığım gelecekti ancak onun gelmesi biraz uzadı ve bende sabırsızlaştım artık iyice ve almak istiyorum bir an evvel.

Birde belki kendisinde veya tanıdığında çok temiz ve çok az kullanılmış ikinci el varsa buradan referans olarak kendi tavsiyesi ilede almak isterim.

Not:Sigma veya Tamron lens düşünmüyorum.

Şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Şubat 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Mustafa abi selam:)

Benim kız kardeşim miami' de belki bahsetmişimdir. mart ayına kadar bekleyebilirmisin. Acil dediğin için, soruyorum.?

4. hunter

hunter Daimi Üye

Oktay'cım zaten Şubat ayı içerisindeyiz,Mart ayına bir şey kalmadı,müsait olduğumuzda telefonla bir konuşalım.
    Senden ricam bu verdiğim özellikleri yazılı olan lensi bir kenara not etmen ve gerektiğinde kardeşine yollayıp bir soralım.

Bu arada ilanım hala geçerli,yukarıdaki şartlardaki ricam ve arayışım devam etmekdedir.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Şimdi şöyle bir baktımda yurtdışı sitelerde 450$ civarında görünüyor..

6. hunter

hunter Daimi Üye

Çok teşekkür ederim üşenmeyim baktığın için :)

Bu arada diyelimki bunu yurt dışı sitelerinden birinden sipariş versek gelebilme ihtimali zayıf değilmi. ?
    Sanki bildiğim kadarıyla 100$ geçmemesi gerekiyor.

Ben ısrarla bana belki elinde,belki akrabasında çok az kullanızlmış veya dediğim gibi çok yakın zamanda yurt dışından gelecek olanımız varsa onlardan hala yardım rica ediyorum.

7. İsak

İsak Aktif Üye

gümrüğe takılmaması için 75 € yu geçmemesi gerekiyor ama ebay de bir çok satıcı gönderiyi düşük rakamla veya hediye olarak göstermeyi kabul ediyor. Bir bakın derim, daha çabuk bir çözüm olabilir.
    Bir not daha, amerikadaki satıcılar genelde korktukları için böyle bir şey yapmayı kabul etmiyorlar ama diğer ülkelerdeki satıcılarda sanırım pek sorun olmuyor.

8. hunter

hunter Daimi Üye

Ben böyle bir risk'i göze almam sanırım,Ya dediğim gibi dışardan gelen bir Dost'umuz veya yakınından rica edeceğim,yada elinde olan varsa bu şekilde haber bekleyeceğim. :)
    Teşekkürler İsak.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Dışarıdan almak risk taşımıyor mu?
    Ya fabrikasyon bir hatası varsa, içinde toz kalmışsa, ne biliim işte senin için bunu alacak olanın farketmeyeceği ve telafi edilemeyecek bir şey.
    Ben yurtdışı fşiyatını senin verdiğin 1000-1200 liralık fiyatla kıyaslayıp arada çok fark yok diye yazdım.
    Bence bir de bu açıdan değerlendir Mustafa.

10. hunter

hunter Daimi Üye

Bu yazdıklarında bir ihtimal tabi,ama şans işi.
    Ama ikinci el almayıda göze aldım zaten,ben yurt dışı internet alımında temkinliyim bunu belirtmek istedim.

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Mustafa abi genelde ipekten (kardeşim) bir ihtiyacım olduğu zaman. markasını modelini veriyorum. Orda araştırıp, en uygun fiyatı bulup bana dönüş yapıyor. Okey verdiğim taktirde. Kendi adresine spiariş ediyor. siperişi genelde internet üzerinden yapıyor. Çünkü farklı eyaletlerde daha uygun fiyata bulma durumu söz konusu, ancak internet üzerinden sipariş verdiği için adresine ulaşması bazen bir iki haftayı bulabiliyor. Ben ürünün bilgilerini kendisine gönderdim, bana fiyat konusuyla ilgili dönüş yapıcak. Duruma göre değerlendirip siparişi verebiliriz. Kendisi gelemeye bilir, ancak yakın bir arkadaşı mart ayında burda olucak. Elimize ulaşır ulaşmaz, sana bir şekilde teslim ederiz. Senin yapman gereken tek şey city bank kredi kartı sahibi olman. Selamlar..)