Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında dreamalpin tarafından paylaşıldı.

1. dreamalpin

dreamalpin Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar başımıza gelen olayı anlatmak istiyorum dün balıktayken liman başkanlığının teknesi sandala yanaşıp evrak istedi bizde var biliyorduk fakat yokmus elimize bir kağıt doldurup denizden çıkmamızı söyledi evrakları 7 gün içinde getirmemizi söyledi sandal 3buçuk metre 4beygirlik motor var tutanakta 4kişi vede sabit ışık yok diye yazıyor arkadaşın kimlik bilgilerini almış bize gelebilecek ceza nedir öğrene bilirmiyiz teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

dreamalpin sanırım 262 tl gibi bir ceza gelir diye biliyorum tabi yanılıyor olabilirim çünkü bizde belge almadan önce bizde öyle kaçak filan çıkıyorduk o kadar mevla parayı duyunca hemen evrakları hallettik tabi şimdi tekne kaç kişilik bayrak direği ve lambası varmı iskele sancak lambası yanıyormu adam başına düşen can yelegi varmı bunları incelerler yani

4. eraysarac

eraysarac Üye

Ben Alanya'da bir arkadaşımdan 1.650 TL gibi duymuştum.İnşallah yanlış duymuşumdur.

Geçmiş olsun..

5. dreamalpin

dreamalpin Yeni Üye

Tamam arkadaşlar sadece denetlemek için yapmışlar ceza felan yazmadılar ama evrakların hepsini hazırlamamızı istedi yani ruhsat çıkarmamız gerektiğini söylediler teknede fatura motorda fatura felan yok artık birşeyler yapıp sandalı faturalandırcaz herkese teşekkürler bu beladan kurtulcaz inşallah

6. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Geçmiş olsun..

7. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Merhaba,

İçinizi karartmak istemem ama tekne ve motorun faturaları yoksa işiniz kolay değil. Hiçbir firma sonradan fatura kesmez, kesemez. Ama tekneyi ve motoru aldığınız firmaların eski kayıtlarından fatura örneklerini buldurabilirsiniz. İkinci el aldıysanız eski sahibinden bu evrakları bulma konusunda yardım isteyebilirsiniz. Hiçbir resmi evrak olmadan tekneye ruhsat almanız imkansız ;)

Zamanında sahiplik belgesi ya da muhtarlıktan alınan kağıtla işlem yapılıyordu. Çok kişi bu işlemi yaptırdı ve kurtuldu ama birçok kişinin teknesi ve motoru da çöpe gitti. Umarım evrak konusunu çözebilirsiniz.

Her zaman rast gelsin...