Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Açılış Maçındaki Goller Buyurun Seyredin

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Glenium34 tarafından paylaşıldı.

1. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Merhaba Amatör balık sevdalısı arkadaşlarım sezonunun kapalı olması nedeniyle sürekli gittiğimiz avlağa hasretimiz son decere artmıştı. Zira 1-2 turna denemesı yapsak ta tüm çabalarımız boş çıkmıştı. Bu nedenle sezon açılış maçını dört gözle bekliyorduk ve nihayet beklediğimiz gün gelmişti.

23 haziran cumartesi günü 4 arkadaş telefonlaştık ve randevu saatini beklemeye başladık saatler 17 yi gösterdiğinde buluştuk ve avlak yerine dogru yol aldık yaklaşık bir buçuk saat sonra hedef bölgeye vardık ve hazırlıklar başladı yemler ve takımlar ayarlandı nihayet akarsuyun kenarına indik ve oltalarımızı suyla bulusturduk

Büyük bir heyecanla hedef balığımız bıyıklı balık , kasna ve yayını beklemeye başladık daha dakka bir gol bir arkadaşımda bende aynı dakikada balıkları çekmeye başladık arkadaşım 15 cm bir bıyıklı tutmuştu bende 35cm bir kasna tabi ufak balığı öpüp okşayıp saldık öyle ki ne 2. bir olta yapıp açma şansı verıyorlar ne de bir sigara içmelik zaman sürekli maça devam.. Pas şut direk, pas şut gol derken iki saat içerisinde yiyecek balığımızı aldık.

Balık havyardan yeni çıktığı için inanılmaz yeme saldırıyor adeta iğneyi de yutuyordu.

Tam sürgün yaylım zamanına denk gelmiştik ve hava kararmaya vuruşlar da azalmaya başlamıştı. 2 kişi olta atmaya devam ettik iki kişi de sofra hazırlıklarına başladı harikulade meşe odunu ile ateşimiz yandı salatamız yapıldı biz de yardım için sudan çıktık balıkları temizlemeye koyulduk ateş ve balıklar hazırdı.

Nar gibi kızartılan balığımızın peşine benim meşhur balık yağında patatesimi de ocağa attık çok Şükür herşey umduğumuz gibi olmuştu ALLAH C.C olmayanlara da versin. Karnımızı doyurup bir saat kadar 3-5 adet daha balık tuttuk ve avı sonlandırdık.

Umarım avımızı beyenmişsinizdir.

İnşallah birgün sizlerle de birlikte av yapmak dileğiyle rasgele.!

Takımlar:Shımano Catana 50-100 gr 3 mt kamış , okuma trio 55 s makina

5 no fransız iğne latex 25 kg çekerli 0.35 misina yem tavuk ciğerine göre daha dayanıklı olan hindi ciğeri.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Yasin,
    Güzel av olmuş...

4. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Saol abim..

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Yasin, senin adına çok sevindim. Uzun zamandır bu anı bekliyordun :)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Güzel av olmuş yasin, kuzuya çağıracağına böyle güzel avlara çağır beni:D Tebrik ederim arkadaşlara selamlar...

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler. Raporunuz ağızları sulandıracak cinsten. Hep rastgelsin.

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Evet Başkanım bende kendi adıma çok sevindim sizlerede böyle roman tadında bir av raporu okutma şanşım olduğu içinde sevindim İyi dileklerin için saol.

Oktaycım Haftaya 5-6 kişi balığa gidecez şehir dışından topladım arkadaşları balığa götürmek için İstanbul,Bandırm.İzmit ten gelecekler senide aramızda görmek isteriz.Ama kuzu çevirmeninde tadı bir başka olmuştu :D

Akın ustam ben bir Rapor okurken Rapor beni ne kadar çok vuku bulduğu olayların içine çekerse o kadar hoşlanıyorum.Bu yüzden bende Rapor yazarken hem o anları tekrar yaşıyorum adeta okuyanlarada yaşatmak isterim.Saygılar.

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi güzel balıklar için raporunda tadı bi başka :D sevdim valla :D

10. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Sağolasın şeref bende senin raporlarını takip ediyorum yorumların olsun anlatımların olsun çok güzel.

11. bursadandadaşfikret

bursadandadaşfikret Aktif Üye

yasin kardeşim tebrikler balıklar süper.Yayın için gece beklemedinizmi biliyorsun yayın avı 15 hazirandan itibaren serbest beşevlere geldiginde haberim olsun sana avlakları söylerim ğidersin.rastgele