Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A'dan Z'ye spin takım hakkında tavsiye

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Fora tarafından paylaşıldı.

1. Fora

Fora Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba

Giresun'da levrek avı için spin takımı almayı düşünüyorum fakat kafam fazlasıyla karışmış durumda. Hangi oltayı hangi makinayı seçmem gerektiğini bilmiyorum . Bu iş için kafamda oluşturduğum bütçe ise 300 350 tl civarında. Bana bu konuda yol gösterecek yardımcı olacak sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Şimdiden cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyor ve teşekkür ediyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

OKUMA V-SYSTEM 2,70 SPIN KAMIŞ 10-40 - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Taraftarı ve kullanıcısı oldukça fazla olan bu kamışta yedek parça sıkıntısı yaşamazsın, arkasında Cengiz Balıkçılık var. Kullanıcıları memnun. Herhangi bir sıkıntıda (ki spin kamışlarda sıkıntı yaşanması çok olası) aylarca parça beklemezsin.

Shimano Exage 4000 FD - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Kullanımım dahilinde olan, ip misina kullanımına uygun, 6 kg. darg gücü ile, alüminyum yedek kafası ile satılan 2014 üretimi bu makineyi gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

POWER PRO 0,19MM DIA 275M 13 KG İP MİSİNA - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Başlangıç için ip misina pek önermezler ama ben öneriyorum. 0,19 bu ip misina ile, extreme bir durum olmazsa uzun süre misina sorunu yaşamazsın.

Rapala olarak da River2Sea Rover 98 ve Rover 128 su üstü sahteler edinmeni öneririm, özellikle G15R renk kodlu olan modelini. Bunlarla at-çek yapman için WTD tekniğine biran önce vakıf olmanı öneririm. Yine bulabilirsen Kendo Seabass Minnow limon ve süt beyaz renklerini edinmeni öneririm. İlerleyen dönemlerde çantanda mutlaka bir Rapala Maxrap 13 cm FHC renk kodlu sahteden bulundurmalısın. Olmazsa olmazlardan biri de; kendinden kurşunlu Savagear Soft4Play Shad beyaz slikon. Bu slikona 3'lü iğne monte etmen için forumda Sabri ağabeyinin hazırladığı şahane bir konu mevcut, incelemeni şiddetle tavsiye ederim... http://www.baliksevdam.com/forum/silikon-sahtelere-uclu-igne-eklenmesi-resimli-anlatim-14222.html

Hayırlısı olsun kardeşim, Allah gönlüne göre versin

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2014
    Musti.barut ve Fora bunu beğendi.
  4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Can'ın tavsiyelerine uy.Bu takım senin işini uzun yıllar görecektir.Ancak sahte seçiminde su üstü tercih etme bizim buralarda pek iş yapmıyor.Daha çok dalan ancak az dalarlı sahteler edinmelisin.Şimdiden rastgele.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fora ve KalamA bunu beğendi.
  5. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

Bahattin öncelikle hoşgeldin. Ben de yakın zamanda spin takımımı oluşturdum.(Can beyin tavsiyeleri ağırlıklı) Burda ustalar yardımcı olacaklardır. Spin avcılığı ile ilgili birkaç tane de sabit konu başlıkları da var onları da incelemeni tavsiye ederim. Yalnız şunu söyleyebilirim, ben de 300-350 bütçe ile yola çıkıp 500lük oldum. hala daha birkaç çeşit sahte alacağım.onlar da tahmini 100-150 tutacak gibi. bütçeyi iyi yönetmek için en önemli kalemler misina ve sahteler. onları bölgene ve hedef balığına göre doğru seçersen sorun yaşamazsın. Makina olarak exage 4000fd çok güzel. 2 kez deneme imkanım oldu. henüz erken olmasına rağmen kaliteli bir ürün diyebilirim. kamış olarak okuma v-system önerildi bana da. cengiz balıkçılıkta yoğun talepten dolayı kalmamıştı. çok kullanılan bir kamış. ben savage-gear softlure mp pro 7-23 aldım şimdilik bir aksilik yok. okumanın v-systemini bulabilirsen al. hem kamış muhafazası için yanında bazukası var. benim şu anda ençok sıkıntı yaşadığım konudur, eh deyip geçme sakın. o bazukaların fiyatları da çok ucuz değil hatırlatayım. sahteler ve misna konusunda tavsiye verebilecek tecrübem zaten yok bu konuyu ustalara bırakıyorum. şimdiden hayırlı olsun.

Fora ve KalamA bunu beğendi.
  6. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Kamışı kesinlikle boy ve kas gücüne orantılı seç derim ben dikkat etmedim bir kamışda şimdi kullanmıyorum. V System bende kullanıyorum kesinlikle çok iyi. Makina ise tamamen zevk ve konfor işidir. Eğer fiyattan birzçık kar edip onu sahteye akaarıö dersen spro passion 720 al pişman olmazsın exage konforu eksi yedek kafa 100 tl ye bulursun. Sahte ucuz ve kesinlikle iş yapan kendo haryu veya seabass 24 kesin al gece ve sabah erken yada bulanık suda süper iş yapar. Onun dışında kefal yada istavrit benzeri sahte al gündüz daha acık sularda iş görür. Misina ben en güzel Remikson samurai 0.25 de makine çok rahat. Su üstü alacam dersen hafif olanlarımtercih et başlangıçta yotulmadan uzun süre yapabilirsin. Benim fikirlerim.
    Hayırlı olsun.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2014
    Fora bunu beğendi.
  7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu iş A da başlayıp Z de bitmiyor Çin yazısı gibi milyon karakterli.

St. Jean'ın önerileri çok güzel, su üstü her yerde işe yarar, ancak buna dalan da eklemek gerek. Dalan değil dalanları. Hatta yerine göre snorkelle değil scuba da eklenebilir.

Arkadaş bir de mutlaka klips alsın.

Şu ana kadar yazılanlarla A dan B ye doğru yaklaşıyoruz. Latin alfabesinin Z de bitiminden sonra mandarin dilinin Kanji karakterleri gelecek.

KalamA ve Fora bunu beğendi.
  8. Fora

Fora Yeni Üye

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum söyledikleriniz çerçevesinde kafamda bişeyler şekillenmeye başladı. Özellikle Can Abi önerdiğin seti büyük ihtimalle almayı düşünüyorum. Bulunduğum bölge balık açısından gayet verimli bi bölge umarım emeklerimin karşılığını alırım :) Tekrardan hepinize teşekkür ediyorum sağolun varolun.

KalamA bunu beğendi.
  9. Raza159

Raza159 Yeni Üye

Emrah merhabalar, bu makine hem spin için üretilmemiş hem de ağır. Bununla at-çek seni ziyadesiyle yoracaktır. Spin için önden kalamalı, en fazla 40'lık kafa bir makine öneririm. Kullanımım dahilinde olan Shimano Exage 4000 FD'yi gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

v system ve excage artı powerpro misina hiç tereddüt etme derim benim hanımda giresunlu senede en az iki defa otarafa geliyorum hanım köylü olduğumdan değil ha seyahati sevdiğimden yani bölgeyi tanıdığımdan bu takım seni tatmin edeceğinden eminim 2.40 kamış boyu bence en ideali daha uzunu taşıma sorunu yaşatıyor makinanında 30 luğunu kullanıyorum misina hakkında kimsenin kötü diceni sanmıyorum rast gelsin

11. mctymn

mctymn Aktif Üye

Önceki gün malzemeciden ,sıfır ,okuma v system 2.70 10-40 gr. sipin kamışı bazuka çantalı 150 tl ye satın aldım.
    kulanmadım spin hakkında bilgimde yok . lakin forumda olumsuz yorum göremediğim için tercih ettim. makine olarak bende araştırmadayım .