Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adb Konusunda yardım.

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında Nercy tarafından paylaşıldı.

1. Nercy

Nercy Yeni Üye

İlk öncelikle merhaba yeni katıldım Adb almak istiyorum fakat 15 yaşında ve denizcilik lisesi öğrencisiyim yinede almam gereklimi tekne kullanımı için teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Okulunu bitirdiğinde sınavsız alabilirsin
    Sorularının yanıtları aşağıdaki linkte mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular

4. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

hoşgeldin.

2- Amatör Denizcilik Belgesi Almanın Şartları Nedir? Nasıl Alınır?

"ÖZEL TEKNELERİN DONATIMI VE KULLANACAK KİŞİLERİN YETERLİKLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK " Gereklilikleri:

a) 14 yaşını bitirmiş olmak (18 yaşından küçük olanların Muvafakatnameye uygun imzası noterlikçe onaylanmış veli veya vasi muvafakati aranır.),

b) Aşağıdaki Sağlık şartlarını taşıdığını sınava başvuru sırasında belgelemek,

• ADB alacak kişilerin göz ve kulak-burun-boğaz (KBB) muayenelerinden geçerek, bünyesinde göz ve KBB uzmanı çalıştıran resmi veya özel sağlık kuruluşlarından "Amatör Denizci Belgesi Alabilir" raporu almaları gerekir. Rapor, sınav tarihinden en çok dört ay önce düzenlenmiş olmalıdır.

• Amatör denizcilerin göz ve KBB sağlık muayeneleri, kara taşıt sürücüleri için geçerli olan esaslar dâhilinde yapılır. Ancak, monoküler olup sağlam gözü 10/10’dan daha az görenler, renk körlüğü veya gece körlüğü olanlar amatör denizci belgesi alamazlar.

• İdare, sağlık durumlarından kuşku duyulan ya da hasta oldukları bildirilen ADB sahiplerinin, sağlık durumlarının tekne kullanmalarına engel olup olmadığının belirlenmesi amacıyla sağlık yoklamalarının yenilenmesini her zaman isteyebilir.

c) Devletin açmış olduğu ücretsiz eğitimi tamamlamak ve Amatör Denizci Sınavını başarmak

şartları aranır.

5. Nercy

Nercy Yeni Üye

Anladım teşekkürler =)