Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ADRASAN VE KUZU AVI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ahmet1833 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Merhaba Balık Dostları,
    işlerimin yoğunluğundan çok fazla denize açılamadım ama bizim her yıl ailece düzenli olarak yaptığımız Adrasan tatili 26-27 ağustosa denk geldi,Babam ve Enişte ile birlikte biz balıkta bayanlar ve çocuklar ise denizin ve doğanın tadını çıkardık,sözkonusu adrasan olunca herkese yapacak bişeyler çıkarabiliyor kendine..
    Doğal olarak hazırlıklara 1 ay öncesinden başlamıştım,bu sene moda Jiging bende hazırlıklarımı yaptım ve 25 ağustos akşamı ailemle Adrasanda buluştuk,bütün akşam sohbetler edildi ve sabah 06da buluşmak üzere odalarımıza çekildik...
    Sabah 06da hepbirlikte sahile gidip tekneyi hazırladıktan sonra mavi derinliklere açılıyoruz,hedef balığımız tamamen Kuzu(Akya)
    ama bizim için birçok olumsuzluklar var,deniz suyunun ve havanın daha serinlememiş olması,ayın tam dolunay olması ve balonların hiç rahat bırakmaması...vs pardon birde yunusları unutmamak gerekiyor,hemen 5li çaparileri açıp palamut aramaya başlıyoruz,biraz nazlı vuruyor ama 2 saatte 5 palamut yakalayı başarıyoruz hemen balık bulucuyu açıp kuzu için aramalara başlıyoruz,15dak sonra aşağıdan sinyal almaya başlıyoruz hemen takımları yemleyiz,sallıyoruz aşağıya,vuruşlar gecikmiyor ama pek kuzunun vuruşuna pek benzemiyor takımı topluyorum bu arada enişte aldım diyor,bi an heyecan oluyor teknede ama ben takımı topladığımda balon benim takımı darmadağan etmişti,gözler Gürkan eniştenin kamışının ucuna kayıyor,balık hiç kafa atmıyor anlıyoruzki bu kuzu değil,evet gelen 4kğlık bi balondu,moraller bozuluyor Mustafa abinin önerisiyle tek takıma düşüyoruz bende bu arada Jig yapmaya başlıyorum,4. atışımda sert bi vuruş alıyorum ve yine heyacanlanıyoruz,hafif kafa vuruşları alıyorum ama balıkta pek mücadele yok,çekiyorum tekneye,bu sefer 5kğ civarında bi balon daha ve Jigle ilk defa balık yakalamıştım,1-2 yer daha değiştiriyoruz ama maalesef diğer 3 palamutuda balonlara yediriyoruz ve takımları toplayıp geri dönüyoruz,kendimizi mavi sulara atıp serinlemeye çalışıyoruz...Ertesi sabah tekrar sahilde buluşuyoruz son günümüz ve hava 4-6 ama yılmak yok en azından koyda palamut yakalayıphavanın yatmasını bekleyelim diyoruz 4 tane palamut yakalıyoruz bu sefer babam,ben ve mustafa abi var,pansiyona dönüp dinlenmeye karar veriyoruz,saat 17:00 gibi tekrar buluşuyoruz son şansımız artık bu,boş dönmek istemiyoruz,hemen tekneyi hazırlayıp açılıyoruz hemen,1 saatlik yoldan sonra meraya varıyoruz,balık bulucuyu açıp kuzuyu aramaya başlıyoruz 20 dakika sonra sinyal almaya başlıyoruz,balık orta suda bu sefer kesin eminiz bu KUZU,hemen takımları hazırlamaya başlıyoruz,ilk babamın takımını atıyoruz aşağıya sonrada benim takımı atıyoruz,20 dakika sonra ilk vuruş babama geliyor,çok sert 2 vuruş ama balık almıyor,babam takımı kontrol etmek için takımı topladığında palamutun komple kuyruğunun gittiğini görüyoruz yüzde 70 kuzu diyoruz hepbirlikte,babam bu şekilde tekrar takımı aşağıya bırakıyordu çok sert bi vuruş bu sefer benim takıma geliyor,direk tasmalıyorum ve o güzel sesi duyuyoruz çıkrık makinenin,20 dakika mücadele ettim ama balık pes etmiyor bu arada kuzu olduğundan eminiz ama kilo olarak tahminlerimiz başlıyor,ben kesinlikle 15kğdan aşağı değil diyorum,herkes tahminini söylüyor,30 dak geçmişti artık kolum ağrımaya başlamıştı ama balık daha yorulmamıştı,hah şimdi geliyor yukarı dediğizde balık diplemeye çalişıyordu,5 dakika daha mücadeleden sonra fırdöndü geldi,artık iş Mustafa abiye kalmıştı,7 kulaç,90lık monoflament misinayı elle çekmesi gerekiyordu,balık fazla zorlanmadan geldi,tahminimizden küçük çıktı (9400gr)çünkü balık gelsamasının altından yakalanmıştı bu nedenle yan yan gelmişti balık,bundan dolayıda normal ağırlığından daha ağır gelmişti,sonuçta bu da bi şans,hemen babam takımı aşağıya gönderdi,bildiğiniz üzere bu büyüklükteki kuzlar genelde grup halinda gezerler,babama anında sert bi vuruş geliyor bende aldım diyor ama hiç bir zorlanma yok acaba balonmu diyoruz ama bu sefer kafa atışları balondan daha sert fazla zorlanmadan çekiyor babam,fırdöndüden sonra balığı görebiliyoruz bu bir baraküda,tekneye alıyoruz baraküdamızı 2600gr geliyor ve takımlarımızı toplayıp dönüşe geçiyoruz,pansiyonda mustafa abini yardımıyla kuzuyu temizleyip derisini yüzüyoruz ve yenmeye hazır hale getiriyoruz ve evde dolapta yerini alıyor,biraz uzun oldu kusura bakmayın ve babamda-bende telefonlarımızı yanımıza almadığımızdan fotoları pansiyonda çekmek zorunda kaldık açıkcası birazda umutsuzduk balık yakalamaktan...

Saygılarımla

http://img375.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img375/5630/mg0346.jpg

http://img375.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img375/4909/mg0352x.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ağustos 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fuatbc

fuatbc Üye

yardımcı olup resımlerınızı duzenleyeyım dedım bu guzel balıklar kucuk resıme yakısmamıs kendı gıbıo buyuk olmalıydı :) masllah cok ıyılermıs.

4. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Eyvallah,teşekkür ederim,daha irileri sizlerin olsun....

Saygılar

5. TURAN DENİZCİ

TURAN DENİZCİ Üye

güzel av tebrikler.....
    balonlar geçen sene de beni rahat bırakmamıştı orada...........:)

6. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Çok güzel av olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

7. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Çok güzel balıklar Ahmet Bey. Raporda av derinliğinden bahsetmemişsiniz. Bir mahsuru yoksa derinlik bilgisi alabilirmiyiz. Ağustos ayında ısınan sular nedeniyle çok derinde olduklarını tahmin ediyorum.

8. Bahadır

Bahadır Üye

Tebrikler ve afiyet olsun..

9. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Teşekkür ederim,daha irileri sizlere nasip olur inşallah....

Saygılar

10. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Teşekkür ederim,daha irileri sizlere nasip olur inşallah...

Saygılar

11. ahmet1833

ahmet1833 Aktif Üye

Teşekkür ederim Akın Kaptan,derinlik 30-80mt arasındaydık,balığı 41mtlerde aldık,

Saygılar