Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adrasan'da Konaklamalı Balık Avı Turu Gerçekleşti

Konu, 'Gerçekleşen Balık Avı Organizasyonlarımız' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Merhaba Arkadaşlar,

Aylardır konuştuğumuz Adrasan Balık avı turu sonunda gerçekleşti. Çeşitli illerden üyelerimiz ve İstanbul’dan Otobüsle Adrasan’da buluştuk. Tur sorumlumuz Melih bey tüm programı yapmış ve ekip olarak belirlediğimiz zamanda orada hep bir araya geldik.

Kalacağımız otel personeli güler yüzle bizleri karşıladı ve odalarımıza yerleşip hiç dinlenmeden balığa çıkmak için plan yapmaya başladık :)

Normalde bir gün sonra tekne ile ava gidilecekti, hemen kaptanı çağırdım ve bugünde çıkmak istediğimizi belirttik. Sağolsun Ramazan kaptan tabiî ki dedi ve öğleden sonra teknede buluşmak üzere ayrıldık.

Hemen otel lobisinde ekipmanlarımızı kontrol ederek eksiklerimizi tamamlamaya çalıştık. Bizim ekibi gören hayranlıkla bakıyordu, o kadar malzeme vardık i neredeyse orada dükkan açabilirdik :p

Her şey çok güzeldi, tek eksik olan balık avına çıkmaktı. Hemen hazırlanarak tekneye yola çıktık. Adrasan’ın o güzel koyunda teknemize bindik hayranlıkla etrafı izleyerek. Teknenin arkasından sırtı çekerek avlağa doğru yol alıyorduk. İçimizde bir umut o balık buraya gelecek diyordu :p

Çeşitli meralara gittik, jigging, sipining, sırtı, yemli vs. denemedik yöntem kalmadı. Tüm evde sevdiğimiz malzemelerimizi deniz suyuyla ıslatmıştık.

Ama tek eksik balıktı…

Uzun bir süre uğraştık, umutlar tam tükenmek üzereydi ki ! Onur aldım dedi.. Jigging yaparken oltasına bir Tombik takılmıştı, bir an içimizde ki umutlar artmaya başladı… O varsa onu yemeye gelen balıklarda vardır dedik.. Tekrar oltalar hızlandı kısmetler beklenmeye başlandı…

İki tane güzel vuruş aldık biri bana biri çağataya geldi. Fakat benimkini göremeden kaçırdım. Çağatay ise son iki- üç metreye kadar getirdi ama su dan çıkarmayı başaramadan kaçırdı. Hepimizin gözü önünde suyun derinliklerinde kayboldu. Ne olduğunu tam bilmiyoruz ama güzel bir balıktı ( Kaçan balık büyük olur ) :p

Etrafı Balon balıkları basmıştı.. Yaşar, Çağatay, Sinan, Kerem ve Natalia sırası ile balonları tekneye aldılar :)

Ama malesef amaçladığımız balıklar yoktu..

Yine içimizde ki umut ile geri dönerek, yarın intikamımızı alırız diye Otelimize döndük :)

Akşam keyifli sohbetler eşliğinde yemek yedik ve dinlenmek isteyenler odasında. Avlanmak isteyen deniz kenarına oltaları ile gittiler.

Sabah oldu, kahvaltıda son değerlendirmeler yapıldı ve hazırlıklarımızı tamamlayarak Teknelerimize dağıldık. Yemli av yapacak olan arkadaşlarımız bir tekneye Jigging yapacak arkadaşlarımız bir tekneye bindik ve avlanacağımız bölgelere hareket ettik. Öğleden sonra hava bozdu ve jig için gittiğimiz merada denizde tutunmakta zorlanıyorduk. Onun için daha az rüzgar alan bölgelere yöneldik.

Yemli teknesinde arkadaşlar mercan ve diğer dip balıklarından alıyorlardı. Biz ise jigging yapıyorduk. Ama inanılmaz şekilde Balonlar bizi rahat bırakmıyor sürekli oltalarımıza takılıyorlardı.

Oltaya vuran balık Suda görünene kadar bir hayalle olta çekiliyor ve balon olduğu anlaşılınca hayal kırıklığı oluyordu.

Sonuç olarak Doğa ile iç içe keyifli, balık açısından pek verimli olmayan bir hafta sonu yaşadık.

Buradan Bu Yarışmaya desteklerini veren İnce Çizgi Amatör balıkçılık Mağazasına teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca Turun planlamasını yapan Melih beye ayrıca teşekkür ederiz. Melih bey aracılığı ile Otel çalışanları, tekne personeli ve Ramazan kaptana çok teşekkür ederiz.

Her zaman olduğu Gibi Balık Sevdam Ailesinin Büyüklüğünü her yerde gösteren tüm üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Yarışma sonucunda Günün şanslıları..

1. Onur
    2. Natalia hanım
    3. Filiz hanım

Akşam yemeğinde İnce Çizgi Adrasan Balık Avı Yarışmasının galiplerine ödülleri ve diğer katılımcı arkadaşlara Sertifikalarını dağıttık.

Sizlerle beraber olmaktan çok mutluluk duydum, kendi adıma da teşekkürlerimi sunarım…

Sizleri Fotoğraflar ve Videolarla baş başa bırakıyorum. Aramızda olan diğer arkadaşlar düşüncelerini paylaşacaklardır.

[​IMG]0

0

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Melih kardeşimizin yoğun çabaları ile kusursuz bir şekilde başlayan ve biten bir organizasyon oldu. Uzun yıllar olmuştu otobüs ile bu kadar uzun mesafeye gitmeyeli ama muhabbet güzel olunca çokta keyifli oldu.

Otelimiz harikaydı, güler yüzlü bir ekip işletiyor. Ailecek gideceklere tavsiye ederim. Tertemiz odalar, lezzetli yemekler :) Ayrıca Balık sevdam üyelerine özellikle indirim sözü aldık.

Balığa denk gelemedik ama o iş üstünde olmak bile bize yetiyor zaten. Hani derlerya en kötü balık günü en iyi iş gününden daha iyidir. :)
    Ufak tefek balıklar yakaladım ama asıl hedefteki balığa ulaşamadım. Trofelerim 3-4 kiloluk 2 adet balon balığı. Yakalaması ve yukarı alması çok keyifli diğer balıklardaki bütün heyecanı yaşatıyor :)

Organizasyon boyunca bana her konuda yardım eden, bir dediğimi iki etmeyen çok değerli balık partnerim sevgili Çağatay'a da burdan tekrar teşekkür ediyorum.

Uzun lafın özetinde iyiki gitmişim bir daha olsun bir daha giderim. Zaten fotolar ve videolar herşeyi size anlatıyor olacak.

Herkese rastgelsin.

4. mbektas

mbektas Aktif Üye

Yerine talibim abi kaça satıyon :)))

Katılan herkese tebrikler güzel ve eğlenceli bir organizasyon olmuş, keyifli anlar yaşanmış...

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Uzun ve yorucu bir haftasonu kaçamağı olmuş, yine dostluk 1. balık yine ortalıklarda yok :)
    Katılan tüm arkadaşları kutlarım...

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Benimde katılmayı çok istediğim bir organizasyondu eşimi ikna edememiştim. Ata'dan ayrı almak istemedi, çok güzel bir tatil oldu sizin açınızdan, olaya iyi tarafından bakmak lazım, balıkta olsa çok daha güzel olurmuş:) Otel gerçekten güzel görünüyor anladığım kadarı ile görülmesi gereken bir yer, her ne kadar orada olamasamda otel çalışınlarına ve inceçizgiye ve tanışamamış olsakta emeklerini esirgemeyen Melih Bey'e teşekkür ve tebrik ediyorum. :harika::harika::harika:

7. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Emeği geçen herkese çok teşekkürler, iki gün teknede yatmış olsam da organizasyondan çok keyif aldım. Daha nice organizasyonlara birlikte kısa zamanda inşallah diyorum. Mümkünse açık deniz olmasın ama :p
    Melih Bey 'e de ilgi ve yardımseverliğinden dolayı özel teşekkürlerimi sunarım.
    Tekrar görüşmek üzere : )

8. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tek kelimeyle şahane olmuş.Tek eksik hedef balık ama zaten balık amaç değil bir araçtır demiyor muyuz her av dönüşü.

Tebrik ederim,bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim.

9. serinci

serinci Üye

Melih Bey'in yoğun uğraşları ve emeği ile harika bir organizasyona katılmanın mutluluğunu ve keyfini yaşadım kendisine çok teşekkür ederim, bir gün önceden belimden geçirmiş olduğum rahatsızlığın etkisini Melih Bey'in ve Klados Hotel sahibi ve çalışanlarının yardım severliği ve güler yüzlülüğü ile hiç hissetmedim. Yoğun ağrılarıma rağmen bu organizasyondan oldukça keyif aldım. Bir çok katılımcı ile ilk defa tanışmama rağmen sanki bir çok defa organizasyonlara katılmışız gibi sıcak bir dostluk dalgası, daha otobüsümüzün ilk hareketi ile etrafımı sardı. Tüm arkadaşlara buradan bir kez daha sevgilerimi yolluyorum. Söylenecek bir çok şey var ama sözcüklerin yerini bu fotoğraflar daha güzel sergiliyor. Kaptanımıza da teşekkür etmeden geçemeyeceğim, yoğun çabalarına rağmen trofe balık alamayışımız nasipsizlikten başka bir şey değildi; zaten asıl amacımız yerli türleri koruma altına alıp yabancı tür olan balon balıklarından denizlerimizi temizlemekti :p . Yine olsa gider miyim? Evet kesinlikle giderim, Adrasan doğası ile mikro iklimi ile tamamen farklı bir sayfiye yeri. Yolunuz düşer ise mutlaka uğramanızı öneririm. Başka bir organizasyon da görüşmek dileği ile.

10. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

muhteşem görüntüler,balık olmasada dostlarla güzel günler geçirmişsiniz,herkezin hayalini süsleyen yerler,nice güzel organizasyonlara,paylaşım için teşekkürler

11. Çağatay

Çağatay Doğuştan Üye Gold Üye

Bir şey değil Yaşar abicim her zaman yanındayım siz ne isterseniz isteyin ben o isteği yerine getiririm :)