Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ağartan'a mektup

Konu, 'Sohbet' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

BS üyelerinden Muammer nereden bulduysa benim telefon numaramı bulmuş ve körfeze geldi. Ben de bu pazartesi Tekirdağ'dan gelmiştim. Çarşamba günü buranın meralarından birini tarif ettim geldi buluştuk tanıştık, attık çektik. Pazartesi sabah ve akşam iyi av vermiş bir yer, ispendekten 6.5 kg a kadar levrek ve lüfer çıkmış. Dr. Zeki beni arayıp gitmemi söylemişti ama ben gidememiştim. Biz bir şey tutamadık, yanımızdaki arkadaşlardan birkaç levrek ve lüfer çekenler oldu. Muammer ve abisi erken pes etti gittiler. Onların sağında biri vardı sürekli onların misinası üzerine atıyor ben de Muammerin solunda karışan ipleri misinaları çözüyordum. Bu işle meşgul olmasak belki biz de bir şeyler tutardık. Onlar gidince bu sefer adamcağız benim ipin üzerine atmaya başladı. O özür diliyor ben dert etme olur böyle şeyler akıntı var deyip onu avuturken yer değiştirelim dedi. Benim sağımdan soluma geçti ve aynı şekilde akıntıya ters benim ipe sardırmaya devam etti. Ben de döndüm, hava kararmıştı dönüşte tenha birkaç yerde attım 50cm lik bir levrek te bana geldi. Ankara'ya dönen ve levrek sözüm olan İsmail'e verdim.

Perşembe yani dün Muammeri aradım, %80 levrek tutma olasılığı olan bir yere gidelim dedim ağaç budayacağını söyleyip gelmedi. 3 ispendek aldım benim biradere gittim karısıyla üç kişi onları yedik. Sabah eve dönerken benim salma sınırımda 30cm lik bir ispendek sonrası Karaağaçta boşnak böreği ile kahvaltı yaptım. Sonra çim biçme, tekrar Muammeri arama gelemem ve bir bahane gün bitti.

Buraya levrek olduğunda davet ettiğim birkaç arkadaş var, onlara burada günlerin nasıl geçtiğini anlatmak için Şeref Beye mektup yazayım dedim.

Telefonun bozuk kamerasıyla çekilmiş az sonra kuziye girecek ispendeğin son durumu. Salata da var bahçeden söktüğüm taze soğan manavdan alınmış kıvırcık üzerinde sızma zeytinyağı ve benim yaptığım nar ekşisi. Bardakta suyla karışık haram bir sıvı. Biber de bahçeden toplama, ve yaz başı zeytinliklerden topladığım kapari tomurcuklarından yaptığım turşu.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BulentS

BulentS Üye

Oh afiyet olsun.
    Kuzinede patates bile afiyetle yenir. :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aranan şahış iş yoğunluğundan dolayı adresinde bulunamamıştır.
    İnşallah Ocak 2014 den aramıza katılabilecektir.
    dıt dıt dıt dııııııtttt... dıt dıt dıt dııııtt :D

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

çirozlardan biraz ayırayım. dıdıt dııııt.

6. agartan

Ayır, ayır... :)

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

gelirken fotoğraf makinesi getirme şartıyla

8. agartan

Cep telefonum da iyi çeker ama madem ki orijinal olsun diyorsun ondan da bulundururum yanımda. :)

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Telefon yeter, benimkinin kamerası bozuk. Levreklerin vesikalıklarını çekemiyorum.

10. agartan

Anlaştık. :)