Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ağır aksak geçen bir pazar günü..

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Cumartesi akşamından Furkan'la uzun oltaya çıkamayacağımız belli olmuştu, lodos hala daha kıyıyı dövüyordu ve sular kötüydü.
    Akşam, sabah belki giderim niyetiyle yattım, sabah kalktığımda havanın aynı olduğunu gördüm saat 9 gibi çıktım, Mimarsinan'a havuzlu bahçeye gittim, pazar günleri rejimimin ödül günü olduğu için, önce pastaneden su böreğimi aldım, sonra havuz kenarında yerimi aldım, bir demli çay kahvaltıma yetti, birde sonrası cila diye sırf dem patlattım, oooh değme keyfime, emekli olduk ama hala emekliyoruz diye hayıflandım.
    Sonrası balıkçıların gelmesini bekledim, balıkçı dediğim daha mevsimi değil, Mimarsinan'da uzatmacılar değil, halden alıp orda satan madrabazlar geliyorlar saat 10 gibi, 3 tane 20 lira, balıklarda güzel, irice, ama yağsız daha belli, cam gibi taze...
    Aldım eve yollandım gerisin geri, sonra öyle otur, yok, böyle yat, yok, öğlen oldu, Duman kuduruğu rahat bırakmıyor uyutmuyor, ordan oraya, in çık, işi gücü oyun ısırsın tırmalasın...:mad::mad:
    Neyse hadi dedim bahçedeki dolabımı boşaltayım, sezona temiz girelim.
    Dolaba ne bulduysam tıkmışım, ne bulduysam atmışım, üst üste, boyalar, sıvı gübrelermi, tarım ilaçlarımı, karışmış çapariler, darmadağın kurşunlarmı, bir yandanda herşeyi merak eden, kurcalayan, yaramaz çocuk gibi ortalığı talan eden, kepçeleri, kamış kılıflarını bahçede gezdiren bir kudurukla uğraşmakmı, derken tam bir olta mezarlığım olduğunu farkettim, hepsi iş gören ama baksan 5 takımı iş yapan, bir koleksiyonum olduğunu anladım.
    Tüm malzemelerin hepsini elden geçirdim, eksiklerimi listeledim, birazda mantarlı takım yaptım sonrasında, aksama mangal yapalım falan dedik, ama balıklar mangala müsait değil, yağlı değil, bende mangalda kızartalım dedim,:D kara tava hesabı..
    Öncesi sonrası böyle geçen bir pazar gününü, palamutları da mideye indiren, dondurmasını da yiyen sonrada akşam sporunu, kirpisi Kamili hırpalayarak yapan, Duman efendinin vantilatör karşısındaki keyfiyle akşama erdirdik ve yorgunluğumuzu yataklarımıza taşıdık. Bu ağır aksak pazardan birkaç kare....

teröristlerin inlerine yapılan baskın sonrası mühimmat görüntüleri gibi oldu biraz.

akşama kadar ordan oraya ortalığı dağıtan Duman efendi.

mangal yandı, kara tava çalışsın

hep bir merak mangalda ateşten korkan duman hala daha merakta mangalın dibinde dikizz...

yemek sonrası dondurma keyfi.

yemeğin ve dondurmanın rehavetini anca kirpi Kamille atabildi Duman ( bana mazlumu getiriiinn:D:D )

En son vantilator karşısında keyifle artık iyice gevşedik ve hadi bakalım herkes yatağaaaa.. :harika::harika:

kara tavanın videosuda burda.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

nejat abi kamış ve makina koleksiyonunun maşaallahı var palamut için afiyet olsun odun ateşinde yaptın palamutu :D

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Palamutu mangalda tavada görünce aklıma eskiden Eminönündeki teknelerde satılan ithal uskumrular geldi. İsteyene mangalda ızgara, isteyene odun ateşinde tavada verirlerdi. Daima odun ateşinde tavayı tercih ederdim :D Şimdi ise dandik saçta ızgara gibi birşeyler yapıyorlar.
    Evet palamutlar şuan sadece tavaya geliyor. Ekim girmeden de mangala zor gelecek gibi.
    Afiyet olsun.

5. Fecri

Fecri Aktif Üye

Olta kamışlarına ve makinelere, maşallah.
    Afiyet olsun.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sen de bayaa bir kirli çıkıymışsın Nejat.
    Palamut ne şekilde yenirse yensin güzel bir balık.
    Önceden kırmızıbiberli zeytinyağıyla marine edip tavada az yağda, bol yağda, tavada tereyağda, tepside bol malzemeli pilaki.... ..... .... :
    Afiyet olsun

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Afiyetolsun Nejat abi, keyifli, sakin, huzurlu bir pazar günü yaşamışsınız. Duman'a bayıldım, palamutlardan sonra tatlı niyetine gider vallahi :) Dondurma gibi tatlı şeyleri fazla kaçırmasın sirseri, benimkiler de bayılıyor ama malum iyi gelmiyor sağlıklarına ;) Daha irilerinin ve yağlılarının en yakın zamanda oltanızı ziyaret etmesini temenni ederim. Her zaman rastgelsin...

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Afiyet olsun Nejat abi :D Aklımdaki aktiviteyi hayata geçirmissin, aynı dertten ben de muzdaripim, bazen sinir olup toptan dağıtayım diyorum, sonra kıyamıyorum kenara yatırıyorum kamışları :D Ummadık zamanlarda işe yarıyorlar çünkü :)

9. tırtıl

tırtıl Aktif Üye

Maşallah, afiyet olsun.

10. Theseus

Theseus Aktif Üye

Tam pazar keyfi olmuş valla,şahane.

Palamutlar için bir sos önerisi: İnce kıyılmış maydonoz,sarmısak limon suyunu ufak bir kaseye koyuyoruz.Kızarmış palamut dilimlerini ağza atmadan önce bu kaseye banıyoruz.
    Üstelik 1 gün sonra palamutlar dolaptan çıkarılıp bu sosla soğu meze olarak da şahane tüketiliyor.