Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahtapot Salatası

Konu, 'Kabuklu ve Kabuksuz Su Ürünleri yemekleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Ustadlarım,

Kendi yaptığım bir tarifi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben genelde salata konusunda çok fazla malzeme kullanma taraftarı değilim. Zaten salatayı da pek sevmem:)
    Malzemeler:

Ahtapot (1 kg kadar)
    Soğan
    Maydanoz
    Domates
    Sarımsak
    Sivri biber
    Zeytinyağı

Ahtapotumuzu ister dövdükten sonra ister dövmeden, iç organlarını temizleyip ( küçük ahtapot genelde zaten daha yumuşak oluyor) sirkeli suda tercihen 2 saat kadar haşlıyoruz. (Suyun rengi koyulaşınca değiştirip tekrardan da haşlanabilir ancak ben değiştirmiyorum biraz tembellik var sanırım:))
    Kabuklarını ve vantuzlarını soyup dilimliyoruz. Diğer malzemelerimizi de tercihimize göre küp küp doğrayıp harmanlayıp afiyetle yiyoruz:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ben dalış yaptığım zaman oldukça iri ahtapotlar görüyorum.Bu güne kadar 2-3 ahtapotu istek üzerine almışımdır.İlk iri olanı kendim için alıp bu tarifi deneyeceğim..Teşekkürler:)

4. enis59

enis59 Daimi Üye

süper bir tarif paylaşım için teşekkürler

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

İlginize teşekkür ederim:) Ahtapotun o güzel aromasını kaybetmemesi için olabildiğince az suda haşlarsak hertürlü yemeğe de ekleyebiliriz.