Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ahtapot Salatası

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Değerli Ustadlarım,

Kendi yaptığım bir tarifi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben genelde salata konusunda çok fazla malzeme kullanma taraftarı değilim. Zaten salatayı da pek sevmem:)
Malzemeler:

Ahtapot (1 kg kadar)
Soğan
Maydanoz
Domates
Sarımsak
Sivri biber
Zeytinyağı

Ahtapotumuzu ister dövdükten sonra ister dövmeden, iç organlarını temizleyip ( küçük ahtapot genelde zaten daha yumuşak oluyor) sirkeli suda tercihen 2 saat kadar haşlıyoruz. (Suyun rengi koyulaşınca değiştirip tekrardan da haşlanabilir ancak ben değiştirmiyorum biraz tembellik var sanırım:))
Kabuklarını ve vantuzlarını soyup dilimliyoruz. Diğer malzemelerimizi de tercihimize göre küp küp doğrayıp harmanlayıp afiyetle yiyoruz:)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Ben dalış yaptığım zaman oldukça iri ahtapotlar görüyorum.Bu güne kadar 2-3 ahtapotu istek üzerine almışımdır.İlk iri olanı kendim için alıp bu tarifi deneyeceğim..Teşekkürler:)

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
süper bir tarif paylaşım için teşekkürler

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İlginize teşekkür ederim:) Ahtapotun o güzel aromasını kaybetmemesi için olabildiğince az suda haşlarsak hertürlü yemeğe de ekleyebiliriz.