Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahtapot

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tırtıl tarafından paylaşıldı.

1. tırtıl

tırtıl Aktif Üye

Yazı Öncesi NOT: Aşağıdaki tüm fotoğraflar bana aittir. Lütfen benden izin almadan herhangi bir şekilde kullanmayınız.

Hazır hızımı ve gazımı almışken yazmaya devam dedim. Her hikayemde mutlaka Akyaka'dan bahsediyorum. Bu yüzden bir kaç fotoğrafla Akyaka'yı tanıtayım istedim, sıkıntı verirsem affedin. Buraları tamamen orman ve deniz olduğu için azami faydalanmaya çalışıyorum.

Akyakanın Sakar tepeden görüntüsü

tulga bey 119.jpg

tulga bey 229.jpg

Dağların yalnız kurdu (köpük)

tulga bey 213.jpg

Evimizin mevkisinin tepeden görünüşü

tulga bey 217.jpg

Sabahları uyumayı sevmem (aslında uykuyu sevmem). Genellikle sabahları 6.30 gibi evden çıkıp Maden İskelesinden devam edip Çınar mevkisine kadar koşup geri gelirim. Bu turum yaklaşık 1 saat sürer (dinlenmelerle beraber ). Dünkü kravat avından dönüp, balıkları ve takımları temizleyip yattığımda saat gece yarısını çoktan geçmişti. Sabah erkenden kalktım ama koşacak isteğim yoktu bugün. Ben de bu sefer aynu güzergahta yürümeye karar verdim. Yanımda fotoğraf makinem ve de Köpük vardı (oğlumun Golden Köpeği).

tulga bey 127.jpg

Ailem

tulga bey 047.jpg

Okul olmadığı zamanlar oğlumda bana eşlik eder. Ben geldikten sonra da eşim arkadaşları ile yürüyüşe gider. Neyse, Maden iskelesine geldiğimde benden başka kimse yoktu. Kuşların, ormanın çiçeklerin resimlerini çeke çeke yürümüştüm. Karşılaştığım hayvanları saymamı ister misiniz ! Alakarga (buralılar kel malaç diyorlar), karatavuk, b ir iki güzel kuş, sincaplar (neredeyse her yerdeler), Aşağıdaki resimlere bir göz atın isterseniz.

Sincaplar

IMG_6436.jpg

IMG_9259.jpg

IMG_6449.jpg

Kuşlar

IMG_4421.jpg

IMG_1616.jpg

IMG_9359.jpg

IMG_7136.jpg

IMG_7151.jpg

IMG_7461.jpg

IMG_9524.jpg
    Neyse Maden iskelesine geldim, tam orman kısmına yürüken su içerisinde bir şey gözüma ilişti (adı yürüyüş ama gözüm denizde). Aman Allahım ne şirin bir ahtapot (güveçte de fena olmuyor hani). Neredeyse tam üstüne gelecek şekilde ahşah iskeleye çıktım ve fotoğrafladım. Bu ahtapot avlanıyordu ve yengeç yiyordu. Pelerini öyle güzel kapatıyordu ki resimler bence bunu daha iyi anlatacak

Dün gece kravatların ve diğer avcıların talan ettiği gümüş yavruları

IMG_9156.jpg

Denizdeki bir yıldız :)

IMG_9159.jpg

ve de nihayet kahramanımız

IMG_9161.jpg

IMG_9162.jpg

IMG_9165.jpg

IMG_9170.jpg

IMG_9171.jpg

IMG_9178.jpg

IMG_9179.jpg

IMG_9180.jpg

IMG_9181.jpg

IMG_9182.jpg

IMG_9183.jpg

IMG_9185.jpg

IMG_9186.jpg

IMG_9187.jpg

IMG_9188.jpg

IMG_9189.jpg

IMG_9193.jpg

IMG_9194.jpg

IMG_9196.jpg

IMG_9197.jpg

IMG_9198.jpg

IMG_9199.jpg

IMG_9200.jpg

IMG_9201.jpg

IMG_9202.jpg

NOT: Bugün bütün gün Marmaris'de dersim var :). Dönüncede büyük ihtimalle kravat avına gideceğiz. Yorumlarınıza geç cevap yazarsam kusuruma bakmayın

SEVGİLERİMLE

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Kerata çok yakışıklı çıkmış.
    Bu yaz epey bir süre gezindim oralarda. Sadece sahil kesimi değil, iç taraflar da çok güzel. Elmalı'da kaldım, Geyik Kanyonu'nda alabalık tuttum. Umarım imar oyunları ile Akyaka'nın güzelliğini bozmazlar.

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Bu konuya fazla yorum yazmayacağım, tek söyleyeceğim muhteşem ötesi ;)

Ve, ben yola çıktım, geliyorum Atilla :D:D:D

5. toprak126

toprak126 Üye

1985 li yıllarda Muğla İşlet.Yük.Okulunda öğrenciyken ara sıra oraya giderdik,orman işletmesinin çadır kamp yerinde kalırdık.O zamanlar daha bakirdi oraları,epey değişmiş.Şimdide güzelde eskiden çok daha güzeldi.Azmak başında salaş restorant gibi bir yer vardı,orada yediğim kefal balığının tadını hiç bir zaman unutmadım.Unutmadan resimler gerçekten çok kalite teşekkürler.

6. Theseus

Theseus Aktif Üye

Evet,taşların arasını pelerin gibi kapatıp ufak kabuklu avlıyor.

Ahtapotlara hayranım. 1-2 yıllık ömürlerinde aşırı hızlı öğrenip herşeye uyum sağlıyorlar.Sorun çözüp taklit edebiliyorlar. Birçok araştırmacı küçük memeliler kadar zeki olduklarını söylemekte.
    Birkaç kez sahteyle tesadüfen yakalayıp geri salmıştım,en son 6 hafta önce Çanakkalede 1 karış suda atçek yaparken ayağıma gelip hoşgeldin dedi,peşimden kıyıya geldi.Kamışın tersiyle zorla kovaladım uzaklaşması için.Herkes benim gibi ahtapotu canlı değil;salata veya güveç olarak da sevebiliyor ;) Benim için ahtapot öldürmek kedi veya bir köpeği öldürmeyle hemen hemen aynı gibi bu yüzden.

Haa bu arada Atilla bey,fotolarınızdan sonra iş bulun geliyorum Akyakaya,şimdiki işimin yarı maaşına razıyım :)

7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla şu Akyakada bizede bir iş var mıdır diye aklımdan geçmedi değil. Ne kadar güzel bir yerdir orası. Geçen sene marmariste geçirmiştim tatilimi. Orasıda harika bir yerdi. Paylaşım için çok teşekkürler.

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Akyakaya bundan 5 sene önce yerleşmek daha kolaydı. Emlak fiyatları baya uygundu. Kısaca 5 sene önce bir restoran için yer alıp birde ev satın alıp hepsini istanbulda 1 ev fiyatından çok daha ucuza yapabilirdiniz. Ama şuan 220bin TL lik ev fiyatı 800bin tlye çıktı :( Birde yeni yerleşim yapılmadığı için öyle çok ev bulamazsınız. (İnşallah ta ev yapılmasının sonuna kadar önüne geçerler. ) Resimleri gördükçe şart oldu artık gelmek . Atilla Bey zaten özledim akyakayı sizin resimlerden sonra arkadaşı sıkıştırıp ev anahtarını alacam valla zorla :) Bu arada Atilla Bey doğa sproları yazıyor mesleğinizde kitesurf hocasımısınız?

9. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı Aktif Üye

çok güzel görüntüler abi. ellerine sağlık, biz ara sıra görüyoruz o güzellikleri ama sen her daim içindesin. yerinde olmayı çok isterdim. nasip olursa pazar günü ordayım abi, bu görüntülerden sonra gelip deniz ve çam havası almak farz oldu. sağlıkla kal.

10. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Muhteşem bir güzellik.

11. İbrahim TEKE

İbrahim TEKE Aktif Üye

Muhteşem resimler... Elinize, emeğinize sağlık...

Ne güzel kareler... Umarım daha uzun yıllar bozulmaz bu güzellik...

Ve gelip görmek oraları şart oldu... Hani vardır ya "ölmeden yapılacak 100 şey" gibi... Şart oldu oraları ailemle gezmek... İnşallah olur...