Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akarsu ve Göller İçin Kamış & Makine Seçimi (Alabalık & Sazan)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında PoLiSeLÇuK tarafından paylaşıldı.

1. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Herkese iyi forumlar. Ben forumda yeni üyeyim ve şu günlerde balıkçılığa haddinden fazla merak saldım :) Bulunduğum şehirde deniz olmadığı için akarsu ve gölette avlanmayı düşünüyorum (Alabalık & Sazan) Üstatlardan birkaç bilgi ve öneri almak istiyorum. Tatlı suda (Özellikle Alabalık) avlanmak için nasıl bir sisteme ihtiyacım var? Ben kendimce bir sistem oluşturdum ve siz değerli üstatların da bilgisini almak istiyorum. Sistem dediğim de öyle çok teferruatlı sistem değil sadece kamış ve makine hakkında bilgi istiyorum. Kamış seçiminde parçalı kamışların taşıma sıkıntısından dolayı Teleskopik kamış tercih ettim. Eğer bu tercihlerim olumlu ise bunlar için gerekli diğer malzemeleri (Misina, Kaşık, Yem vs.) toplamam için yardımlarınızı bekliyorum.

Tercih 1: DAIWA MİNİ SWİNG KAMIŞ 210CM 1-10GR (Bu kamış teleskopik, 210 Cm boyunda ve 1-15 gr atarı var.)
    Tercih 2: Relix İnnova 100 Baitcasting Makina

Şimdiden çok teşekkür ediyorum herkese. Tüm balıkçı arkadaşlara RASTGELSİN...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tolga

Tolga Aktif Üye

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Sormak istediğim niçin baitcasting makina seçiyorsunuz. Bunun için spin makina daha rahat ve kullanımı kolay olacaktır diye düşünüyorum. Tabii bu işle daha iç içe olanlar size daha da güzel fikirler verecektir.

4. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Hoşbulduk teşekkür ederim. Dediğim gibi balıkçılıkta yeni olduğum için fazla bilgim yok. Siz değerli üstatların bilgileri ile sistemimi kurmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir makine var mı peki?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Temmuz 2012
  5. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Yardımcı olacak kimse yok mu?

6. melih_boyaci

melih_boyaci Aktif Üye

7. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Melih kardeş öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Zira ben zaten o siteden bakıp, aklımdaki oltayı birazcık şekillendirdim. Ancak tam emin olabilmek için üstatlardan bilgi almak istiyorum. Sazandan ziyade Alabalık için kurmak istiyorum bu sistemi. Kamış özellikleri, atar özelliği, makine özelliği gibi bilmem gereken birçok şeyin olduğunu öğrendim. Ben bunun araştırması içerisindeyim :)

8. melih_boyaci

melih_boyaci Aktif Üye

Abi o kadar ince düşünmene gerek yok BENCE çünkü şöyle anlatıyım;İstanbul İstoçtan öylesine bir alabalık oltası ve makinesi aldık babamla belki işe yarar diye,köyde öylesine atalım dedik sinek yemlerle gayette iş yaptı :)yanı demek istediğim al bi olta ile bi makine çok pahalı olmasına gerek yok,balık varsa geliyor zaten :) tabi makine ve kamış önemli ama o kadar detay gereksiz bence ama karar senin :)

9. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Melihcim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Dediğin gibi bende de daha önce görev yaptığım ilde kullandığım deniz oltası dı onunla alabalık tutayım dedim, alabalık oltaya geliyor ancak kancadan çok çabuk kurtuluyor bunu da kamışa bağlıyorum ben. Çünkü bendeki kamışın atarı 100-150 gr ve çok esnek bir kamış değil balık vurur vurmaz kamış esnemediği için kaçıyor :) Ben de çok pahalı değil ama işimi de görebilecek nitelikte bir takım dizmek istiyorum.

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Merhaba,
    Öncelikle alabalıktan kastınızın ne olduğunu bilmemiz gerek,
    "Kırmızı benek" mi ? "gökala" mı
    ikincil olarak ta avlanma isteğinizin niteliği,
    spin/at-çek mi ? Yemli Mi?
    Yemli av düşünüyorsanız biliniz ki kırmızı benekli alabalıkta bu usul bütünüyle yasak gökalada ise bir sıkıntı yok.
    Vakıa alacağınız kamış ya da makinayı sizin tercihiniz belirleyecek..
    Bir yazın,
    Bildiğimizce hep beraber bakalım...

11. PoLiSeLÇuK

PoLiSeLÇuK Yeni Üye

Bora bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben at-çek sistemi kullanarak gökkuşağı alabalıkta avlanmayı düşünüyorum yem işi biraz zor gibi geliyor bana o daha sonra düşünebileceğim bir sistem olabilir. At-çek için belirlediğim kamış ve makine nasıl iyi mi sizce? Makine konusunda biraz endişelerim var spin makine mi alsaydım acaba diye ama siparişi verdim artık. Olmazsa geri gönderip spin makine alırım. Sizin tavsiyeleriniz benim için çok önemli bu hususta. Almış olduğum baitcasting makine değerinde bir spin makine öneriniz olursa veya baitcasting ile devam edebilirsin iş görür derseniz cevaplarınızı beklerim. Teşekkürler.