Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

akarsuda kısa spin kamış yardım

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gökala tarafından paylaşıldı.

1. gökala

gökala Üye

arkadaşlar bende derelerde alabalık avında kulladığım 180cm spin ucuz 2 prça dolgu kamış var. kamış çok hassas, ince, çok esnek bükerek daire yap, sağlam fakat balığı tasmalamada yetersiz kalıyorum vuran balığı hissettirmiyor, tasmalamada geç kalma durumu ortaya çıkyor. kamış atar değer yazmıyor 1-4 lb yazıyor, fakat atarda da deneyimimden söylüyorum 1-7 gr iyi 10 gr üzeri atışlara gelmez. misinayı da örgü kullanmıyorum. kamışın fiber dolgu olmasındanmı çok düşük atarlı olmasından mı bilmem, 1-10 atarlı shimano kamış alsam aynı sorunla karşılaşırmıydım.
    kamışı değiştirip 5-25 atar mı alayım yoksa, elimdeki kamışın ucunu 10- 20 cm arası kessem aksiyonda sertleşme olup, balığı daha iyi hissettip balığı tasmalamamda fayda sağlar mı. küçük derede kullanmak için boy kısalmısının bana zararı olmaz.
    bulunduğum ilçede istediğim balık avı malzemelerini bulamıyorum, yakında ya çevre illerden yada internetten malzeme almayı düşünüyorum o yüzden bu gün kamış konusunda ikinci konum, yardımcı olursanız sevinirim. rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gökala

gökala Üye

konuyu araştırdım kamışın fiber dolgu kamış olması ve çok esnek düşük atarlı olması tasmalamda ve balığı hissetmede olumsuz etkiliyor.
    akarsuda alabalık için kaşık ile avlancak arkadşlar eğer alacakları kamış fiberglas, dolgu ise 5-25 aksiyondan aşağı almamalarını tavsiye ederim. ben kamışın ucunu biraz kestim böyle tasmalamda daha etkili olcağını tahmin ediyorum. shimano 1-10 kamışta bunun gibi bir sorun çıkacağını sanmıyorum, çünkü sadece fiberden olduğunu sanmam, özel kompozitlerden vs hammeddeleri farklı olduğunu tahmin ediyorum, ona göre de fiyatları var saten.
    dolgu kamışında kendine has avantajları da var, kamış çok sağlam, akarsuda kepçe taşımak zor oluyor balığı kaldırıp almada avantaj sağlıyor.