Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akılsız başın cezasını balıklar çekti.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Surffishing tarafından paylaşıldı.

1. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar arkadaşlar.:)
    Bot ve motoru aldığımdan beridir Jig yapmaktan kıyı avlarına ara vermiştim.Henüz jig ile kayda değer bir av yapamadım ancak sırtı ile yaptığım avlarda yakaladığımm avlarıda bir sebep oldu ve resimleyemedim.
    Bu avımıza tam anlaştığımız saatte yani 04:00'de arkadaşım ile Balıkesirden yola çıkarak, 1,30 saatilik bir yolculuktan sonra avlağımıza ulaşarak başladık.Yaklaşık 1,5 ay önce aldığım bot ve motoru hazırlayıp suya indirdik.Yola çıktığımızda motordan aşırı duman geldiğini görünce panikledik. Sonra anlaşıldıki motor benzinine hem ben,hemde arkadaşım yağ ilave etimiş ve bu yüzden belediyenin sivrisinekle mücadele aracı gibi duman çıkartarak gidiyorduk.:p.
    Henüz Balık Bulucu alamadığım için ve kiloluk sinarit ve Akya palazlarından başka birşey tutamayıp bıktığımız için dededen kalma tarif ve rivayetlerde sinariti bol olan bir kayalığın olduğu bölgeye geldik.Takımları hazırladık ve o ana kadarki tüm çabanın ve emeğin boşa olduğunu anladık.Çünkü Jiglerin ve sahtelerin olduğu kutuyu Balıkesirde arkadaşımın aracında unutmuştuk.:eek::eek:
    Havanın ağarmak üzere olduğu vakitte tekrar kıyıya geldik ve zıpkınları alıp dalış yapmaya karar verdik.
    Bu arada,Botu aldığımdan beri sırtı çekerken dalış yapmanın inanılmaz faydalarını gördüm.Çünkü sahte 15 metreye kadar olan derinliklerde takılırsa dalıp çıkartabiliyorsunuz ve sahte kaybı hemen hemen hiç olmuyor.
    Zıpkınları alıp havanın aydınlanmasıyla beraber suya girdik.İlk agoşonuma 1,5kg civarı bir levrek cevap verdi ve güzel bir atışla balığı aldım.Avımız 1- 10 metrelerde devam etti ve 3 saatlik bir avın ardından günlük limitimizi doldurduğumuza karar verip 10:30 civarı avı bitirdik.Bu güzel avın kutlamasını ise Fotoğraflarda olmayan ancak herbiri 20cm civarı kaya barbunlarını tava yaparak kutladık.Mükemmel lezizdiler.:)
    Bu avımıza ait resimlerimiz,daha keyifli avlarda görüşmek üzre.Sevgilerle:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Kasım 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İrfan

İrfan Moderatör

Nefesine kurban.:D:D
    Maşallah 10 elinde 10 marifet güzel balıklar kutlarım.:)
    kınalı kuzunda hayırlı olsun.:D daha iyilerine rastgelsin...:)

4. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler Erdal abi harika balıklar nefesine sağlık

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

hey maşallah :)

6. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Nefesinize sağlık.Çok bereketli birav olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

7. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Erdal,
    Tebrik ederim,çok yakışıklı balıklar almışsın :)

Bahsettiğin botunu sonunda almış,akabinde bereketli avlar bile yapmışsınız,ne güzel.

Maşallah koluna dizmişsin kuzuları,yakışmışlar doğrusu :) devamı rast gelsin sevgili Kardeşim.

8. orhanyurt

orhanyurt Aktif Üye

Tebrikler erdal...özellikle levrekler güzelmiş..nede olsa sizin oralar levrek açısından oldukça verimli..degerini bilin:p
    nefesine sağlık.:)

9. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Tebrik ederim Erdal,
    Harika balıklar almışsınız.Levrek özellikle benim olta ile çok tutmayı arzuladığım bir tür.Ciddi de hazırlık yaptım geçmişte ama olta atmak nasip olmadı::(.Balıkları koluna dizip çektiğin kare harika bir resim olmuş,aksilikler avın bir parçası ama güzel anılara da sebep olmakta,yıllar önce (sazana gittiğimiz zamanlarda) 160 km yol yaparak Kılıçkaya barajına inip tüm aracın içini ve stepneye kadar bagajı boşalttığımız ve yemlik mısır konservesini bulamadığımız,sinirden kırmızı ve morun türlü renklerinde güller açtığımız bir anda ava misafir olarak katılan -avcı olmayan- bir arkadaşımızın -"ben onu yedim abi" :eek:cevabını bu güne kadar hiç unutmadık.Daha komiği adam arka koltukta yemlik konserveyi yerken biz olası tutacağımız balıkların muhabbetiyle bunu hiç farketmemiş olmamızdı:D.Ama şimdi güzel bir anı oldu.Sevgiyle.:)

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bu sessizliğin akabinde balıklar adına hiçte hayırlı bir sonuç olmayacağı belliydi.
    Her ikinizi de tebrik ederim.Güzel avlaklar bul, ibibikler bir ara öttüğünde Ceee diyebiliriz.

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Erdal,
    Unutkanlık sayesinde iyi bir av gerçekleştirmişsiniz.
    Jigleri unutmamış olsan çipuralar ve levrekler hala hayatta olacaktı büyük ihtimalle. :D