Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akıntı şamandrası...

Konu, 'Şamandıralar, Şamandıraların Kullanılması, Özellikleri ve Genel Bakış' kısmında Levreka tarafından paylaşıldı.

1. Levreka

Levreka Aktif Üye

CRALUSSO TORPEDO TUNING AMANDIRA - 30G | Dam Olta amandralar

Linkteki şamandıradan aldım. Levrek avında dalgalı denizde kullanmayı düşünüyordum.

Ürün açıklamasında;

'' Sahip olduğu hidrodinamik yapısı sayesinde, akıntıya karşı yüzen şamandıralar, nehirde ve akıntılı denizlerde yemli takımlarla balık tutanlar için müthiş bir icad! Uçurtmayı hava akımına karşı tutarak yükseltmenin mantığıyla benzer bir mantıkla üretilen Cralusso® şamandıralar, her zaman kıyıya 45 derecelik açıyla dururlar.''

yazıyor. Fakat ürün elime geçince pek birşey anlamadım. Kullanan veya bu tip şamandıralar hakkında fikri olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

Denizden çok,akarsu için kullanılan bir malzemedir.Akıntıya salıp ,durdurduğunuzda,suyun üzerinde yanlamayıp,dik durmasıyla beraber,misina ve takımın yüzeye çıkmasını engelliyor(belli bir açıyla su altında kalmasını sağlıyor.Ürün tanıtımları,tercüme olduğundan,balıkla alakası olmayan y.dil bilenlere yaptırıldığından dolayı,anlaşılmaz olabiliyor(genelde satıcınında bilgisi olmaz ya ayrı konu)>) Bu örnekte,kıyıya 45 derece dediği,zemine 45 derece aslında.
    Sonuç,denizde bir işinize yaramaz...dalga başka şey,akıntı başka şey.Denizde de dere gibi akıntı olur bazı bölgelerde,oralarda kullanılabilir ama dalgalı,çalkantılı ortam bambaşka bir durum.

4. Levreka

Levreka Aktif Üye

Teşekkürler Fatih Bey,
    Desenize malzeme çöplüğüme bir ürün daha girdi :)
    Neyse, belki bir gün lazım olur, bizim buralarda dere çok ama genelde mepps'le atçek yapıyorum. Daha geniş ve akıntılı bir nehirde ideal anladığım kadarıyla...

5. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Ben ara sira kullaniyorum bunu arkadasin dedigi gibi dalgali denizde uygun degil akintili ve senin sudan daha yuksek oldugun bi yer lazim.

Kullanimi kolay kisa tel ust oluyor fosforunu takiyorsun kisa ve uzun telin ucuna samandira lastigi var renkli renkli iki uca takiyorsun takmadan once misinayi icinden geciriyorsun 2-5 gr kursun takip 2-3 metre uzaga misinanin gectigi lastikler kopmadan atiyorsun. Oyle surf tarzi savurarak atmak imkani yok.

Levrek icin benim kullandigim gene kaba Eva samandiralar var yumurtanin iki kati baya buyuk avuc ici kadar rahat 80 gr kursunu tasiyor. Buna tahmin edecegin derinlik kadar misina igne vs takimini tak ucuna da telli dalga kursunu takarsan sabit kalma sansin var

6. Levreka

Levreka Aktif Üye

Açıklamalar için teşekkürler Tamer Bey...

Ben Levrek için Sultanköy taraflarına gidiyorum. At çek ve Yemli takımları kullanıyorum genelde. Yemli takımda direkt dip oltası yapıyorum. Zira denizin tam köpürdüğü, dalganın çok fazla olduğu zamanları tercih ettiğim için dediğiniz gibi telli kurşunlardan veya ağır dalga kurşunu kullanıyorum. Hani bu şamandıra alternatif olabilir mi diye düşünmüştüm ama olmayacak anladığım kadarıyla.

7. nickbalik

nickbalik Yeni Üye

hayırlı olsun hocam levrek avında hiç şamandıra tecrübem yok bende deneyebilirim bu ürünü