Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aklınıza gelen LRF slikon fikirleri ?

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba. Malumunuz piyasada çok ama çok fazla ürün var ve bunların hepsi genelde yurt dışı özellikle japon ürünleri. Adamlarda balık çok olduğu için haliyle ne atsalar çekiyorlar.

Ben son bir haftada tonlarca slikon denedim ve bunların hepsini farklı bölgelerde yaptım. Ne yazık ki doğru düzgün bir vuruş dahi alamadım. Bu elimizdeki mevcut slikonlara ülkemiz denizlerine özellikle marmara denizine göre modifikasyonlar yapsak nasıl durur ?

Özellikle istavrit için elimizdeki minik slikonları yeşil simli çapari ipleriyle modifiye etsek nasıl olur sizce ?

Sizinde aklınıza gelen değişik lrf yem fikirleri var mı acaba ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

ben silikon için jig heade hırsız iğneler hazırladım. bu şekilde kullananlar çok verim alıyorlar. ilgili videoyu daha önce paylaşmıştım.

bendeki silikonları berkley in kokulu silikonlarının içine attım. bu şekilde daha verimli oluyor sanki. ayrıca geçen gittiğimde istavritin kuyruk altını 8 numara iğneye takıp kıyıda çalıştım 3 - 4 tane istavrit kandırdım bu şekilde. bir de aklıma şeytan oltası dedikleri yöntem geliyor henüz denemedim.

onur_55, anılkadir, göcen ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. enginson

enginson Daimi Üye

şeytan oltası ve ya kuyruk altı için şöyle bir takım yapılabilir,
    upload_2015-10-9_15-39-16.png

gsozata bunu beğendi.
  5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Engin paylaşım için teşekkürler. Video başka bir düzen için harika bir fikir verdi.

6. enginson

enginson Daimi Üye

rica ederim abi umarım faydalı olur, sonra paylaşabilirsen seviniriz :) benim de aklıma bu videodan sonra bin bir türlü düzenek geldi :D

7. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Ben renk renk silikonlardan çapari yapıyorum silikon harici birşey takmıyorum güzel iş yapıyor.

8. murattp

murattp Aktif Üye

Şeffaf silikon veya akvaryum hortumunu 3-5cm arası kesip içine silikon ahtapot sahtelerinin püsküllerini sarkıp oynayacak şekilde yerleştirdim ve LRF avında ispendek aldım.
    Pembe renk kullandım, jig head 3 gr.
    Şimdi yazarken aklıma geldi aynı takımın farklı renkleri ve 10-13 cm olanını da levrek için hazırlayıp deneyeceğim.

gsozata bunu beğendi.