Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akşam Yemeğindeki Sinarit

Konu, 'Genel Konular' kısmında Glenium34 tarafından paylaşıldı.

1. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Merhaba değerli amatör balık ailem.Herkese hayırlı Ramazanlar.!

Dün öğlen hatunla iftar için balık yapmaya karar verdik ve iş çıkışında doğru balıkçı tezgahına gittim dil balığımı barbun mu lüfer mi hamsi mi derken gözüm 1.5 kg lık sinarite ilişti tezgahtara dedim nasıl sinarit tavsiye edermisin abi harika dedi yemeye doyamaz dua edersin bize dedi velhasılıkelam hazırladı bir güzel fleto yaptı aldım balığı doğru eve tabi bir güzel hazırlayıp tuzladık hatun attı fırına yanına da birkaç gün önce akarsuda tuttuğum balıklardan koymuştu bızım burdaki akarsudan çıkan balıklar pekte yağsız oluyo dedim fırında pek iyi olmaz ama deneyelim bir.İftar vakti geldi balıklar çıktı fırından buram buram ilk defa sinarit yiyecem diye de heyecanlıyım oturduk sofraya ya ALLAH BİSMİLLAH orucumuzu açtık balıklarla birde ne göreyim akarsu balığımıza yagsız derken sinarit daha da yagsız çıktı diğeri daha yağlı fazla kızarmamıştı Allah tan yoksa işimiz işti yagsızlıgın yanında kuruluk hiç çekılmezdı heralde iftarda.Tat bakımın dan ise orta sınıf buldum tadını bir çupra bir lüfer kadar lezzetli bulmadım malesef artık mevsim olayınamı bağlı yoksa çupra kadar lezız deılmı gercekten bılemıyorum akarsu balığım yağlılık olarak daha yağlı tat olarak ta sinarit kadar leziz di.Anladığım kadarı ile sadece tutmaya yönelik sinarit ilgimi çeker bundan sonra :(

Ben yine de hamsidem aldığım lezzeti hiç birinden almıyorum dostlar yayın turna alabalık geçelim denize sinarit zargana lüfer çupra karagöz mırmır minekop gibi türler yedim ama hamsi kadar leziz gelmedi hiç birisi.:)

Fikir ve yorumlarınızı bekliyorum saygılar esen kalın...!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hangi balık yağsızken lezzetlidir ki lüferin bile zamanında yenmezse saman gibi tadı olur.

4. night fisher

night fisher Aktif Üye

Sevgili hemşerim,resmen mundar etmişin canım sinariti.Bir sürüde para vermişindir:mad:.O tür balıkların pişirilmesi için bir çok tarif bulabilirdin yemek sitelerinde.Çiflik çuprası muamelesi yapıp,içine birde dere balıklarını katmak:rolleyes:(ki yerli sinarit olduğunu varsayıyorum,ithal tropikal balıklar çeşitli adlar yakıştırılarak satılıyor maalesef tezgahlarda) resmen cinayete teşebbüs bence..:):):)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ağustos 2012
  5. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Ah ah masrafına mı yanayım mundar olduğuna mı birdahaki sefere sizlere danışırım şu balığı aldım nasıl pişireyim diye :D

6. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Uluç o konuda çok haklısın bende senın gibi düşünüyorum.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Her balığın pişirilme şekli ve lezzetli zamanı farklı oluyor :) O nedenle almadan önce araştır :)

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Bilmediğin şeylere bulaşma yasin :D sen hamsini yesene :p kihkih

9. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Hehe he sayın adminim nedense benim aklımda Sinarit yağlı olduğu kalmış o yüzde araştırmadan attım fırına :D:D

10. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Hehee sende ögret o zaman Oktayım öğrettinde itiraz mı ettik :D:D

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

keşke fileto çıkarıp galeta ununa bulayıp tavada yapsaydın o bile daha güzel olurdu be abi:) Fırında yaparken çok dikkat etmek lazım, 30 dakikayı geçince işin şansa kalıyor balık kuruyor..