Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akşamcı Tosun Paşa 6

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

At çek ile balık avlamak hele ki levrek avlamak bambaşka bir duygudur bambaşka bir tutkudur. Virüsü bir kaptığın zaman bir daha kurtulamazsın ardına binlerle telafuz edilen km ler harcar binlerle telafuz edilen masraflar yaparsın. Sabahın köründe uyanır bazen kahvaltısız bazen susuz avlarda levrek kovalarsın.Yağmur altında ıslandığında olur dalgalar ile ıslandığında. Tam oldu olacak derken defalarca boş döndüğünde olur aldım deyip balığın hemen kurtulduğu da. Ama yinede yılmazsın sürekli hava durumunu takip eder metoroloji uzmanlığı yolunda büyük aşamalar kaydedersin:) Yağmur varmı acaba diyen iş arkadaşlarına ayrıntılı hava raporunu sunduğunda (13 ile poyraz var hava parçalı bulutlu rüzgar 2-4 dalga boyu 0.5.-1.5) gibisinden arkadaşlarının şaşkın bakışlarına maruz kaldığında olur. Genelde saatler 4-5 e kurulur başka bir şey seni o saatte uyandırması mümkün değildir. Yada akşam vakti fırtına soğuk ayaz koparır her yeri herkess soba kalorifer başında iken sen üstünü giyinip yola çıkmakla meşgulsündür.Başka bir şeye harcaman gereken paradan vaz geçer gider bir rapala alırsın o parayla bunların tek bir sebebi vardır kanında ki virüs tüm kontrolü ele geçirmiştir. O virüs balık sevdası o virüs atçek sevdası o virüs levrek sevdasıdır.;)

İşte virüsün tüm bedenimi kapladığı akşam vakti yola çıktım başladım atçek yapmaya yaklaşık 1 saat boyunca hiç bir şey yok sigarayı bırakalıda 5 ay oldu neredeyse molada varmiyorum dedim az dinleneyim. O arada birden ortalık karıştı suda bir kaçışmalar balık meraya girmişti belli dinlenmeye ara verip başladım at çek yapmaya hihi 2 atış sıçramanın hemen yarım metre gerisine düştü ve düşmesiyle birlikte cırrr mücadele başladı keyifli bir mücadele sonrası bu sefer kazanan ben oldum ve bu güzel 2.5 kg lik paşayı kıyıya aldım . Sonrasında denizde yine bir sessizlik sudaki yemlik balıklarda bende huzura kavuştum hihi ve avı sonlandırmaya karar verdim. Daha güzelleri sizlere rast gelsin.

KalamA, ilgili, oktay16 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ilk tebrik benden gelsin :) maşallah tosunuma :) virüs muradına ermiş :) ne hayallerle yatacaksın şimdi :)

4. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler Şeref bey.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Zorlamanın mükafatını alıyorsunuz, tebrikler.
    Şu ara iri balıklar sahneye çıkabilir dikkatli olun sağlam girin (örgü ve misina, düğümler, klipler).

6. mavruşgil16

mavruşgil16 Yeni Üye

tebrikler güzel bir paşaymış sabrın sonu selamettir.sabrınızın size güzel bir mukafaatı olmuş. ne yazakki bende bir videodan bu virüsün etkisi altına girdim ama bizim buralarda at-çek levrek alan görmedim arkadaş çevremdede at-çek ile ilgilenen yok yani yanlız başımayım en son kafayı kırıp tek başıma uzak bir yerlere gidicem çanakkale gibi :) daha güzel trofeli avlar dilerim

rast gelsin

7. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Akşam üstü benim sahteyi takip esen şaşkın sana gelmiş.
    Tebrikler. Çok güzelmiş.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Çok güzel besili bir paşa. Tebrikler.

9. setacom

setacom Aktif Üye

tebrikler,güzel bir av güncesi darısı başımıza.

10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sabrın sonu selamet bu avda yine cuk oturmuş.
    nice bereketli avlar dileğiyle.

11. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Tebrik ederim...özellikle bu sene Marmaradan çok az levrek haberi aldık ve tutabilenleri daha bir tebrik etmek lazım...

oktay16 bunu beğendi.