Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akşamüstü avı.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Can_Ordu tarafından paylaşıldı.

1. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Selamlar değerli abilerim, kardeşlerim.

Bugün yine aynı merada güzel balıklar aldım. Keyfine gitmiştim. Balık varken biraz tutalım sonra aylarca balık arıyoruz.

Av sırasında ilk gittiğim yerde hiç takip, vuruş alamadım. Sonra 50-70m ileri gidip denemelere başladım tam dalganın bittiği kıyı şeridinin başladığı yerde 15cmlik bir levrekcik yakaladım ve yerdeğiştirmeyi düşünürken bunlar varsa büyük de vardır dedim. Balığı salıp atçek yapmaya devam ettim. Bir tane daha 15cmlik yakaldım aynı noktada, onu da saldım.

Sonra dalgada bir köpük oluştu dedimki burada balığın vurması lazım, demeye kalmadan bir tıkırtı oldu sarmaya devam ettim ve ZBAmm...!!! diye balık yapıştı hemen sarmaya ve balığı yönlendirmeye çalıştım ama balık çok mücadeleci çıktı ve hiç istemediğim yönlere gitti neyseki balığı düşürmeden kenara aldım kayaları aşırtıp. Bu 40cmlik olan balıktı.

Sonra bir balık daha aldım saat 6 gibi gitmeyi düşünürken sahte sudan tam kesilirken bir balık vurdu tam suyun bittiği yerde ve U şeklinde kıvrılıp kaçtı. Bir daha aynısı oldu. En sonunda ben oltayı dik ve gergin tutarak sardım yine aynı noktada vurunca makarayı sarmadan refleksle direk balığı kaldırp kenara aldım. Balık kenarda kancadan düştü.

Avı daha fazla uzatmadım. Uzatsam tutacağımı biliyorum. Saat 16-18:30 arasında 3 balık aldım. Yanımdaki arkadaşım da 3 balık aldı keyifli bir şekilde avı sonlandırdık.

1. Balık

2. Balık

Balığın hatırası.

Bu da benim hatıram.

Balıklar tek bir sahte ile alındı gçen avdakinin 010 rengi fotoğrafta da görünüyor.

Artık trofe alırsam hep bir konu açarım diye düşünüyorum. Herkese kazasız belasız keyifli avlar dilerim. Cümleten rastgele.

davids, TekAdam, egeden ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikller can güzel avlar yapıyorsun

Can_Ordu bunu beğendi.
  4. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Tebrikler Can, avlarının devamını dilerim. Kullandığın
    misinandan da bahseder misin?

Can_Ordu bunu beğendi.
  5. exclusive

exclusive Üye

evden çektiğin fotolardan ne kadar şanslı olduğunu gördüm tebrikler yakın zamanda trofenle buluşursun umarım

Can_Ordu bunu beğendi.
  6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim. Balık varken tutayım olmayınca dağ tepe arıyoruz. Bir güneş çıkar su yatarsa dağılır bu balık.

Teşekkür ederim. Takım imzamdaki mavi yazı. Okuma vsystem 2.40 10-40 atarlı, shimano exage 3000sfc. Kırmızı yazı abimin takımı.

Misina KEndo 0.165mm beyaz ip misina. Bugün hava biraz daha açıktı ve su biraz açılmıştı. Bunun için önüne FG knot'la 0.35mm, ~50cm Super Maxim misina bağladım. misinanın ucuna palomarla YM-2004 No:1 rapala klipsi taktım.

Teşekkür ederim. İnşallah denk gelir. Rastgele.

7. Yhy

Yhy Aktif Üye

Tebrikler Can, güzel avlarınla Karadeniz bölgesini iyi temsil ediyorsun.Daha iyileride rastgelsin kardeşim..

Can_Ordu bunu beğendi.
  8. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..Detaylı sunum için tesekkurler..

Can_Ordu bunu beğendi.
  9. emre2626

emre2626 Üye

tebrikler tombul balıklar

Can_Ordu bunu beğendi.
  10. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Tebrikler hemşerim . Ben Fatsa ya taşınalı beri meralardan uzak kaldım ..ama aklım hep oralarda ... Sadece hafta sonları gelebiliyorum ondada havası tutmuyor.... Yani kısacası Can ben tutamasamda tadını çıkara çıkara avlanacak bir kardeşimi oralarda görmek duymakta hoşuma gidiyor... Devamını dilerim Bol şanslar...

Can_Ordu bunu beğendi.
  11. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Darısı benim başıma 29'unda Rizedeyim bir aksilik olmassa :)

AvlarınızBereketli olsun,

Rabbim daha beter kazalardan kourusun.

Can_Ordu bunu beğendi.