Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aksiyon başladı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ulas07 tarafından paylaşıldı.

1. ulas07

ulas07 Üye

Bütün balıkseverlere merhaba;
    Geçen yıllarda aynı merada ekim ayının ilk haftasında verim almaya başladığımız balık avında bu yıl aynı neticeyi alamadık. İnatla aynı mekana defalarca sefer etmemize rağmen bazen bir bazen iki parça bazende sıfır çekerek geri döndük. Farklı meralarda balık olduğunu duyduğumuz halde uzaklıktan ve üşengeçlikten dolayı yine de mekanı değiştirmedik. Bir de üstüne G-20 zirvesi eklenince bölgede ohal ilan edildi, Lara Kundu bölgesine geçiş tamamen yasaklandı. Balıkların dengelerini bölgeye gelen savaş gemilerinin güçlü sonarlarının bozduğu veya havaların daha da soğuması gerektiği gibi saptamalar yapılsa da ortada bir gerçek var ki balıkçılık her yıl kötüye gitmekte.
    Yine böyle birgün, hava güzel pırıl pırıl, deniz sakin, çok hafif dalga var. 6 aralık akşamı, takımlarımla ikindi vakti aynı meradayım, hava kararmadan atışa hazırım. Bu defa da olmazsa ertesi gün mekan değiştirecektim. Havanın kararmasıyla iki tane sülünezle hazırlanmış oltayı uzağa gönderdim, 1 tane de üçlü takıma ekmek takarak gece kefal denemeyi düşündüm. Yaklaşık 15 dk sonra kefal oltasında bir hareketlilik oldu, ucunda balık vardı ama hiç kefale benzemiyordu, geçmişte sülünezle ıskarmoz yakalamış bu adam şimdi de ekmekle çupra yakalıyordu[​IMG] Bu gecenin güzel geçeceğinin işaretiydi ama süprizler bununla sınırlı değildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde mırmırlar daha da irileşen mırmırlar gelmeye başladı. (Bu arada bir tane küçük azat edildi) 8 mırmır iki çupra yakalamıştım, bu bize yeter diye düşünüyordum ama gecenin süprizi yerle bir olan oltadaydı. Öyle bir vuruş ki kamışa denizi öptürdü adeta, kamışı elime aldığımda 2-3 kiloluk çupra olduğunu düşündüm, direnmeler kafa atmalar beni bu düşünceye sevketti. Besmeleyle balığı kıyıya almayı başardığımda bunun bir lüfer olduğunu gördüm, Antalya'da lüfer[​IMG] İğneyi yandan aldığı için kurtulamamıştı bu da benim şansımdı. 8 adet mırmır, 2 adet çupra ve 1 adet lüferle 23:00'te avı bıraktım. Evde lüferi tarttığımda 1 kg geldi, bundan sonraki avlarınızda nasibinizin bol olması dileğiyle.....

Son düzenleme: 13 Aralık 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. avsen

avsen Aktif Üye

Maşallah bunun hepsi ekmek ile mi gerçekleşti :)

4. ulas07

ulas07 Üye

Yok sadece çupranın birisi, gerisi sülünezle :)

5. avsen

avsen Aktif Üye

tebrikler rast gelsin güzel balıklar:)

ulas07 bunu beğendi.
  6. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Lüfer harikaymış. Afiyet olsun

7. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Ekmek denilse sabah fırıncılar zirve yapardı tebrikler güzel avlar için

BlazenHK, avsen, emrah3305 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. spinci

spinci Üye

Hay masallah afiyetler olsun, surukleyici bir dille anlattigin hikayeni betimlemek zevkliydi ...denizi öptürdü adeta

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel av olmuş :)

10. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Tebrikler daha iyileri rast gelsin.

khyalp bunu beğendi.
  11. mustafa yartan

mustafa yartan Yeni Üye

Tebrikler güzel av olmuş. Devamı rasgele.