Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AKYA BAŞLADI!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Bayram tatilinde İstanbul'dan gelen misafirlerime iyi bir av yaşatmak kısmet olmadı. Hem canlı yem yakalamak hemde onları bu sıcakta kovada canlı tutmak konusunda çok başarısız olduk. Su öyle sıcakki ne kadar tazelersek tazeleyelim dipten gelen balığı 30 dakikadan daha uzun yaşatmak mümkün olmuyor. Tabiki ölü balıkla kurnaz trofeleri kandırmak çok zor. Tüm hırsımızla avlanmamıza rağmen sonunda güneş çarpmasından nasibimizi aldık.Canlı yem yakalamak için uğraşırken yeni bir tür olan "KILKUYRUK MERCAN" yakaladık. Kızıl deniz türlerinden olan bu balığın işgalci olduğu ve önümüzdeki yıllarda daha bol yakalanacağı tahmin ediliyor.

Yemli dip takımlarımıza gelen her türlü canlı ile dip sırtısı yaptık.
    Pek makbul bir yem olmasada hani balığı bile canavarlara yem olmaktan kurtulamadı.

Misafirlerim gidince bugün tek başıma açıldım. Orta sularda çektiğim rapala x-rap silver ile güzel bir yazılı palamut yakaladım. Çok çabuk ölen balığı ıslak havluya yatırıp incitmeden üçlü hırsız iğneli takıma iliştirdim. Derinliğin 10-15mt olduğu taşlık merada dolaşırken önce yem palamut sonra makinanın kaloması çıldırdı. Balık hiç beklemediğim kadar dirayetli çıktı. Takriben 15 dakika kadar güzel bir mücadele verdi. Hiç acele etmeden ve saygıda kusur etmeyerek mücadele ettim. Balık görünmeye başlayınca kepçeye sığmayacağını anlayıp gagıçla(kancayla) aldım. Delikli ve güçlü bir klavuz iğne kulanarak ne kadar iyi bir iş yaptığımı balığı güverteye alınca anladım. Balık hırsız iğneden değil öndeki klavuz iğneye yakalanmıştı. Tüm arkadaşların bayramlarını kutluyor rastgelmesini diliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. altaycan

altaycan Üye

kaptanım akya harika inşallah arkası bol olur,
    selamlar..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Akın
    Güzel bir akya yakalamışsın.
    Dahası rastgelsin

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Tebrikler kaptanım harika bir balık gerisi de iyi olur inşallah

6. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Akın bey Tebrik ederim, Çarşamba günü 2 saatliğine denize indim tam sarıkuyruk suyu diye düşündüm ama bana hiç denk gelmedi. Siz yakalamayı başarmışsınız, tekrar tebrik ederim. Sizin oralarda başladıysa buralarda da yakındır. Akşam hava kararırken bizde 5 adet lüfer yakaladık. Son bir kaç raporda tembellik ettim ama yakın zamanda toplu yazarım inşallah.

7. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler Abi harikasın!!!

8. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrikler üstad yine harika bir av raporu okuduk ve resimlerini izledik sayende :) İşgalci türler için hiç endişelenmiyorum zira bizde bu tüketim varken hiçbir tür bir seneden fazla dayanmaz :D

9. Gokhan_

Gokhan_ Yeni Üye

tebrikler guzel bir balik devami gelir insallah

10. Aladağ

Aladağ Üye

Tebrikler kardeşim.arkası da gelir umarım.rastgele

11. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Tebrikler sevgili Akın kardelşm, çok güzel bir paylaşım ve güzel bir av olmuş, ellerine sağlık, hoşçakal.:):):)