Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alabalık 20/02/2016

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında harbyteam tarafından paylaşıldı.

1. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Haftasonu kafa dinlemek adına cuma akşamı Bolu'nun yolunu tuttum, bagaja da ne olur olmaz diyerek lrf takımlarını attım tabiki :D
    Cumartesi sabah erken saatlerde daha önce kasna avladığım bir meraya doğru yola çıktım. Görüş mesafesinin 20 metrelerde olduğu sisli bir dağ yolunda epey tırmandıktan sonra arabayı müsait bir yere parkedip uzunca bir mesafeyi de yaya olarak aldım ve hemen çalışmaya başladım. Daha önce sahteyle kışın bu en soğuk günlerinde hiç kasna avlamamıştım ama ilk 4-5 atışta aldığım takipler beni heyecanlandırmıştı.
    Fakat balıklar kandırıcıya hamle yapmıyordu, ilerleyen saatlerde takipler de kesildi :(
    Hava çok soğuk, yoğun sis ile birlikte sürekli çizeleyen yağmur avı zora sokuyordu.. Oldukça yavaş sarım yapıp mümkün olduğu kadar dipleri yoklamaya başladım..derken güzel bir hamle oldu ama balık anında kurtuldu :( balığın ayarını bulduğumu anlayıp bu şekilde devam ettim ama 2-3 balığı da aynı şekilde kaçırmıştım.
    Canım iyice sıkılmaya başladı..gelsenize işte zaten suya geri gideceksiniz :D
    İğneyi değiştirdikten sonra yine yavaş sarımlardan birinde bu sefer balık sağlam oturdu :D
    Ama kasnadan daha hareketliydi bu balık.. Çok geçmeden puslu suyun içinde beliren noktalar ve kıvrımlar ağzımı açık bırakmıştı.. çünkü bu endemik bir tür olan abanticusdu..ve abant dışında daha önce hiç bir yerde yakalamamıştım. sakince balığı sudan dışarıya aldım. Günü kurtarmıştım :D bir kaç poz ve videonun ardından balığı suya iade ettim.. Çok güzel bir balık gerçekten.
    Kasnalar bunu kıskanmış olacakki ardından bir kaç tane de kasna kandırıp avı öğle saatlerinde sonlandırdım. Sessizliğin içinde kaybolduğum, oksijen sarhoşluğu yaşadığım güzel bir av güncesi olmuştu benim için. Bu da güzel balığımızdan bir kare.
    Hepinize rastgelsin.
    Not: Alabalık için yasak olan bu dönemde raporda da belirttiğim üzere hedef balık tamamen kasna idi. Tesadüfen oltaya gelen alabalık geri salınmıştır :)
    20160220_095252-01.jpeg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler Ahmet daha güzelleri rast gelsin, avın hikayesi ve fotoğraf karesi 10 numara olmuş. sabrın ve azmin meyvesini almışsın.

harbyteam bunu beğendi.
  4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Muhteşem bir güzellik. Tebrikler.

harbyteam bunu beğendi.
  5. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

Tebrikler harika bir tür gerçekten mükemmel bir zenginlik değerini biliriz inşaallah...

harbyteam bunu beğendi.
  6. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Endemik tür olan abant alası yakalamış olmanız gerçekten muhteşem tebrikler.. :) ayrıca rapor sunumuda harika.. Rastgelsin..

harbyteam bunu beğendi.
  7. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Cok keyifli bir av olmus gozukuyor, ayrica geri birakmanizda cok guzel.. Ellerinize saglik..

harbyteam bunu beğendi.
  8. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler
    Ahmet

harbyteam bunu beğendi.
  9. 3rdem

3rdem Aktif Üye

Tebrikler çok güzel bir anlatım harika bir av olmuş doğrusu ayrıca balıği geri iade ederek çok iyi bir davranış sergilemişsiniz bunun için sizi ayrıca kutluyorum her zaman rast gelsin.

harbyteam bunu beğendi.
  10. brshh

brshh Aktif Üye

tebrikler gerçekten yakışıklı balıkmış..

11. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Engin çok teşekkür ederim. Sabır ve azim atçek avcılığında sihirli kelimeler değil mi zaten :D ;)

Teşekkürler Erdal hocam :)

Sağolasın Yusuf..inşallah dediğin gibi kıymetini biliriz,

Teşekkür ederim. Ben de çok mutlu oldum gerçekten. raporu beğenmenize sevindim,

Teşekkürler, o güzelliği avuçlarınıza aldığınızda gördüğünüz desenler ve hissettiğiniz kadifelik zaten elinizi suya kendiliğinden götürüyor. Rastgelsin,

Sağolasın abi :)

Erdem hocam sağolasın. Bu sene çok şükür karınca kararınca atçek usulü avlar yaptık ama hiç birinin güzelliği abanticus kadar değildi. Raporlanmayı fazlasıyla hak ediyordu yani. Fakat abanttan aldığım haberler hiç iyi değil. Göle iyilik olsun diye salınan bazı canlılar özellikle yavruları talan etmiş. Umarım denge tekrar sağlanır orada.

Çok teşekkür ederim :)

ErdalYildiz, hayali_53 ve 3rdem bunu beğendi.