Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalık ağzındaki kurtçuklar

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında asiruzgar70 tarafından paylaşıldı.

1. asiruzgar70

asiruzgar70 Yeni Üye

Merhabalar, baliksevdam formuna bugün üye oldum.
    Forumdaki ustalardan bir konu hakkında yardım istiyorum:
    Bugün her zaman gittiğim yayla avlağından (baraj gölü) 2 adet gökkuşağı alası aldım. Serin havalarda hep yaptığım gibi balıkları toprağın üstüne attım. Orda yarım saat kırk beş dakika kadar durduktan sonra almak için yanlarına gittim ki, ne göreyim! Bir tanesinin üzerinde kırmızı kırmızı, ince 1-2 cm boyunda kurtçuklar geziyor. İlk önce acaba sinek işi mi diye düşündüm; fakat mümkün değil. Ortalıkta benden başka canlı bile yok, hava soğuk çünkü... Daha sonra nerden aklıma geldiyse hayvanın ağzını açtım ki, alt çenesinden bastırınca kafalarını çıkaran; bırakınca dilin altına inen kırmızı kurtçukların devamı orda! Hemen kafasını kestim attım, balığın pulunu bile temizlemeden içini açtım, temizledim. Çıkan organların arasında bir kaç tane de ölü kırmızı kurtçuk gözüme çarptı yine. Bu defa tuttum derisini yüzdüm ki, acaba et kısmına yerleşme var mı diye; ancak et kısmında hiç bir şey bulamadım. Ha balığı ne yaptın derseniz, yemedim tabi.
    Ustalara sorum şu olacak:
    Her zaman gittiğim avlakta bu başıma gelen şey nedir? Bu kırmızı kurtçuklar nedir sizce?
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim...
    Not: Öteki balığı da didik didik ettim; ama bir tane bile rastlamadım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

keşke yeseydiniz, bende çok alabalık tutarım midesinde çekirge vs. çıkarım aynı olay benım başımada geldı hayvan kurt kustu iğneden çıkartırken sonuçta hayvan bunlarla beslenıyor bence bir sakıncası yok

4. asiruzgar70

asiruzgar70 Yeni Üye

Hmmm... Peki o zaman verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. ;)

5. Hyacinth

Hyacinth Üye

Aramıza hoş geldin arkadaşım buna yakın bir durumla karşılaşmıştım ama bende beslendiği yaratıklar olarak algılayıp önemsememiştim.

6. erolarman

erolarman Üye

Hiç alabalık tutmadım ama,sandalda oltama takılan isparinin ağzından iğneyi zaten ufak geri salayım diye düşünür çıkarırken,agzından kene çıkınca çok kötü fena olmuştum .doğaları bu..alabalık ne yiyecek,kurt ,böcek.sirkülerden bildiğim kadarıylada avlanma yöntemleride buna benzer yapay yemlerle,doğal kurtlar yasak.

7. erolarman

erolarman Üye

Asi rüzgar ,kendi konularımı bir sürü forumlarda karıştırırken,burada istediğin cevabı aldığını gördüm.
    cevap hiç hoş değil ama,herkesin bilmesi açısından paylaşmak faydalı...
    umarım başka bir foruma link verdim diye bu forumun yönetimine ters bişey yapmamışımdır.bu forumun kurallarını detayına kadar bilmiyorum açıkçası, hem ben 3-5 forumda yazmayıda etik bulmuyorum açıkçası,tek eşlilikten yanayım.

Alabalık ağzındaki kurtçuklar - BALIK AVI