Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ALABALIK AVCILIĞI ve TEKNİKLERİ

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında BAYBORA tarafından paylaşıldı.

1. usttt

usttt Yeni Üye

arkadaşlar şu alabalık istanbula fazla uzak olmayan ne gibi yerlerde tutabiliriz yönlendirebileceğiniz bir yer varmadır ben yedigöller diye bir yer duydum sanırım boluda bilgi veririseniz sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. melih_boyaci

melih_boyaci Aktif Üye

Abantta olabilir ama keşif yapmanız lazım.yer konusunda pek yardım beklemeyin çünkü söz konusu alabalık :) bu arada yaşınızı yazarsanız hitabet konusunda yardımcı olmuş olursunuz

4. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Melih"in dediği gibi mevzu alabalıksa kimse sana tam bir adres vermeyecektir...Araştırmalı ve bolca gezmelisin.Özellikle yüksek dağların kuzeydoğu yamaçlarını...

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sevgili üstadım konuya dahil olmuştum vakti evvelinde ama exporer şaka yapmış bana anlaşılan sorumu 5 ay ertelenmiş olarak sorayım öncelikle emeğinize sağlık tecrübe kokuyor ama kullanacağımız kaşığı nasıl seçmeliyiz biraz yöreme göre bilgi edindim ama yeterli olduğunu sanmıyorum mesela suyun 1,5 2 mt olduğu geniş göletlerde renk değişecek mi veya modeli değiştirecekmiyiz büyük akıntılar bu göletlerde bir çember oluşturuyor ters akıntıda nasıl arayacağız bu göletlere paralel mi yoksa direk akardan yönüne doğru mu kaşığımızı yüzdüreceğiz birde zamandan bahsedeyim iyi bir ay kaşık ile avlandığınızdan sonra hiç kaşığa aksiyon yapmadığını gözlemlediniz mi ben kendimce biraz bakındım da özellikle bu içinde bulunduğumuz aylarda yavru balıklarla kardeşçe feadeliteyi yıkarak kardeşçe yaşıyorlar :D daha önceleri günün her saatinde balık yakaladığım göllerde ne zaman baksam uçuşan alabalıklar olurdu birde kaçışan yavrular şimdi ise sadece sinekler için uçuşuyorlar göllerin altlarında 1 karış ve altı olanlar ortalar kalabalık 25 cm civarları en başları ise harika zıplama atlama yok ama sığlara geçerken suyun yarıldığını izlemek harika

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Haziran 2011
  6. OzzyJen

OzzyJen Aktif Üye

elinize saglık degerlı bılgıler ıcın

7. montoya

montoya Üye

faydalı bilgiler tesekkurlar

8. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Arkadaşlar teşekkür ederim.

Hızır"ım yeni fark ettim kusura bakma,
    Bildiğimce sana tüm cevapları en kısa sürede ulaştıracağım.
    Sevgiyle.

9. vadidebalık

vadidebalık Aktif Üye

klavyene sağlık:)

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sorum aynı abi :D derinliklerde kayaların dik dik çıkıntı olduğu yerlerde göletin başında sığlık sert akıntı az gerisinde ise anaforlar ve derinliklerin başladığı yerler var abi buralarda böyle sularda hava açık veya kapalı iken sabah suyunda ne renk ve model yem kullanmalıyım yer d karadenizin en doğusu :D

11. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Bugün gölette bayabi alabalık aradım tavukla güzelde yağmur yedim....Alabalık tavuğa gelmiyor....2 numara mepsle de at çek yaptık boşluklarda ama nafile.....Ahhh ahhh manavgat ah.....