Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alabalık için mepps

Konu, 'Tatlı Su Balık Avcılığında Kullanılan Yemler' kısmında tlg38 tarafından paylaşıldı.

1. tlg38

tlg38 Yeni Üye

merhabalar bütün balık ve çevre sevdalı dostlara şamandıralı olta takımından terfi edip sipine başlamış bir acemi olarak ustalarımdan bir ricam olacaktı
    ben kayseriden tolga malum bilen bilir burda irili ufaklı barajlarımız mevcut fırsat buldukça bir süredir alabalık avına gidiyorum av diyemeyiz aslında günün haftanın stesini atmanın en güzelini balıklarla tanışıp tekrar suya iade etmekle bulmuş birisiyim. mantarlı oltayla da böleydi şuan da yine aynı şekil devam. yalnız bir dostumuzun dediği gibi alabalık cok kıymetli bir balıktır ona kıymet vermek onu hakettiği takımla yakamak gerekir der.
    malum artık kış dönemi ve meppsler de illaki değişim göstermek te;
    dolunaylı veya sisli bir gecede su derinliği yer yer 2-6 mt. arası değişim gösteren bir bölgede mepps secimini renk ve numaralarını ayarlamakta zorluk çektiğim aşıkar; ama sipinden vazgeçmek istemiyorum, yaşımız genç ken biraz devam edelim belki ilerde yine çay demler mantara bakarım fosforun dibe girip çıktığını seyrederim fakat bu teknik diğeri gibi basit bir durum deyil.
    dilerim yardımcı olacak bir dost çıkar şimdiden ilgi alakanız için teşekürler saygı ve hürmetler sunarım bütün balık sevdalılarına ratgele Allah gönlünüze göre versin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. RAŞİT71

RAŞİT71 Yeni Üye

"mepps bug" aldım yeni daha deneme fırsatı bulamadım bu hafta sonu alabalıkta deneyeceğim inşallah bende acemiyim burda usta arkadaslar beyaz ve sarı ya gelir dedıler inşallah oylede olur

4. ue2003

ue2003 Yeni Üye

fire tiger her zaman iş yapar,mutlaka yanınızda olsun.2 ve 3 numara.

5. gökala

gökala Üye

ben(avlandığım barajın suyu berrak) barajda dediğin derinlikte döner kaşıkla avlarda en iyi verimi sarı(altın) üzeri kırmızı 3 numara meppsle alıyorum, ama hava sisli filan demişsin gümüş üzeri maviyi de denemeni tavsiye edrim, mavi renk ışığı en derine işleyen renktir. barajda 2 ve 3 numara mepps idealdir.

6. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

kapalı havalardan altın ve gümüş renklerini

güneşli havalardan ise daha renkli meppsler kullanıyorum.