Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalık için yardım.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında zenon tarafından paylaşıldı.

1. zenon

zenon Yeni Üye

Herkeze merhablar,

Tanışma bölümüne ve bir kac yere yazdım ama en uygun yer burası sanırım.

Arkadaşımla Kamp kurup Alabalık tutmak istiyoruz İstanbul yakınlarında gidilesi nereler var acaba 150-200 km kadar uzaga gidebiliriz. Bu konuda yardımcı olabilriseniz sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Alabalık avlakları çok gizlidir. Çünkü alabalıklar küçücük derelerde yaşar ve kendini bilmez bir sürü avcı müsveddesi tarafından kırıma uğratılır.
    Tırıvırı kullananlar, ağ atanlar, zehirle avlananlar vs vs.
    Sen iyiniyetle bu adresi öğrenmek istesen de siteyi dışarıdan takip eden birileri adresi senden önce alıp orayı talan edebilir.
    Hiçbirimiz bunu istemeyiz. Bu nedenle de alabalık avlağını paylaşmazlar..

4. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Alabalık mevzusu açılınca bazı sıkıntıları da beraber getirir.Bu av avcının içsel dünyası gibidir.Kendisinden başka herkese kapalı sayılır.Açık olanlar vardır elbet ama onlarda avcı gibi anlayamaz.Demek o ki alabalık avcısı tek avlanır.Yüksek irtifada dolaşır...2000 METRE ÜSTÜNÜ VE KUZEYDOĞU EĞİMLİ DERELERİ ÖZELLİKLE ARAŞTIRIR...Bir sürü yamyamın dolaştığı dünyada ortalık yere yer yazmaz...Çektiği fotoğraflarda dahi kerteriz olacak yerler bulunmamasına dikkat eder.Demem o ki bu işle uğraşacaksan...günlerini,aylarını,yıllarını verip arayacaksın,bulduğunu koruyacaksın,yalnızlığı seveceksin...Şeref doğru demiş...bu iş sıkıntılıdır...müptela eden de o sıkıntıdır.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ne de güzel yazmışsın abim sen ve alabalık, bana aşkın resmini anımsatıyor, özletiyorsun kendini :)

6. zenon

zenon Yeni Üye

Vay arkadaş ben neye bulaşmışım :D ben yılda bir kere yada gitcem ya gitmeyecem belki bu ilk ve son olur. Orda olan yer bilen arkadaslar gözümü baglasın götürsün geri getirsin :) ama felsefeyi ögrendim sır gibi sakla sırrınla öl bu mu yani :D valla çok şaşırdım böyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Yinede özelden yardımcı olacak biri olursa gercekten sevinirim.

7. zenon

zenon Yeni Üye

Yalan yanlış birkac bilgiye ulaştık ve yarın bir aksilik olmazsa yarın gidiyoruz birşeyler yakarsak Fotoları burda paylaşırım :) Şanş dileyin.

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hani Karadenizde falan arasan tamam da İstanbul'da sorman nasıl desem, define yeri sormak gibi:) Bulan saklıyor zaten :) Ben şahsen bırak sormayı daha keşfe bile çıkmadım ama eminim olan yerler vardır mutlaka bozulmadan kalmış.. Bolşans rastgele..

9. zenon

zenon Yeni Üye

Eyvallah çok balığında değiliz :D fanetik balıkcıda değiliz ama işin sırrını öğrendim yer bulursam o yer benimle ölür bilgisi torunlarıma miras kalır :harika: yakalarsam da resimlerini paylaşırım boy, adet sınırı var mı? Kalkıp 50 tane yakalamayalım sonra :p

10. caberia

caberia Aktif Üye

kırmızı benekli için kelle başı 3 gökkuşağında ise sizin insafınıza kalmış yanlış hatırlamıyorsam :)

11. zenon

zenon Yeni Üye

Bilgi için teşekürler İnsallah birtane bari tutarız :harika: hoş 4 kişiye birtane tutarsak bırakırız bir işe yaramaz ama :D