Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalık ne ile avlanır?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında furko1345 tarafından paylaşıldı.

1. furko1345

furko1345 Yeni Üye

Arkadaşlar ben bolu yedigöllere 4 günlük kampa gideceğim. Orada alabalık var diyorlar. Ama ben daha önce hiç alabalık avlamadım. Ne yem yer ,nerelerde bulunur, bana yardımcı olurmusunuz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhabalar
    yedigöller de avlanmak özel izine tabi dir yani park girişindeki görevliden 15 TL (en son bu fiyattı) vererek günlük balık tutma fişi almalısınız.

Fişinizi aldıktan sonra kullanacağını yem de önemlidir, göllerdeki ekolojik sistemi bozmamak için CANLI yem yasaktır, meps ve küçük silikonları denemelisiniz
    ayrıca ekmek içi de kullanbilirsiniz,

7 adet gölden verim alabileceğiniz Büyük göl ve Derin göl de av yaparken sabırlı olmanızı tavsiye ederim çünkü bölge balıkları güzel ve doğal bir yemlenme alanına sahip bu nedenle kandırmak uzun ve güç olabiliyor

bulent45 bunu beğendi.
  4. furko1345

furko1345 Yeni Üye

Canlı yem takarsak ne gibi.sorunlar olabilir

5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

En başında bir yasağı çiynemiş olursunuz, yasak olmasının sebebi o göllerdeki balıkların yemlenme şekillerini bozmamanız içindir. Sİzin kullandığınız yem dengeleri bozabilir.
    Yasaklar Konusunda lütfen duyarlı olalım, böyle doğal ortamları gelecek nesillere taşımamız gerek

6. furko1345

furko1345 Yeni Üye

Saolun bunu bilmiyordum

OnuR67 bunu beğendi.