Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalık olta önerisi

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında bass tarafından paylaşıldı.

1. bass

bass Üye

Arkadaşlar selam. Dün arkadaşla çaya alabalığa gittik. 2 numara mepps kullanmama rağmen 2 tane ufak alabalık tutabildim biraz sevip geri saldım. :D Yerlilerle konuştuğumda solucanla tek iğneli takım yap kaçışı olmaz dediler kaşığa büyükler pek gelmez dediler. Onlar yıllardır böyle avlanıyormuş. Bu takımı nasıl yapabilirim? Kurşun fırdöndü vs şart mı yoksa direkt tek kancaya solucan mı takmam lazım?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

canlı yemle alabalik avi yasaktır hocam :)

4. bass

bass Üye

Hadi ya bilmiyordum cidden, teşekkürler. :) Tamam sıkıntı değil yem takarım ben de. Nasıl bir olta olmalı bu? :)

5. bass

bass Üye

Hamur ya da ekmek işe yarar mı?

6. KİNYAS

KİNYAS Üye

Alabalığı yem ile yakalayacaksanız kursun klips fırdöndü kullanmayın...direk makınenızden gelen misanın önüne uygun büyüklükte bir iğne bağlayın yeminizi iğneyi gizleyecek şekilde iliştirin göl içlerine sarkıtarak, akıntının olduğu yerlerde ise yeminizi ters istikamete atıp akıntı ile yüzmesini sağlayın ...akıntı az ise hafif şekilde siz yüzdürün...güneşli havalar da gölgenizin suya düşmemesine dikkat edin, görüntü vermemeye çalışın...renkli parlak kıyafetler giymeyin..bir ufak tüyo daha vereyim...belki biliyorsunuzdur.akıntının fazla olduğu yerler de alabalık akıntının tersi istikametine döner akıntıdan etkilenmeyeceği fazla efor sarfetmeyeceği irice bir tasın arkasında dipten yada yüzeyden gelebilecek olan yemlik canlıları bekler...çay yada dere içersin de böyle taşlar görürseniz yeminizi tasın sağından yada solun gececek şekilde akıntı ıle yüzdürün....ben karadenizliyim haliyle alabalık fazlası ile ilgi alanıma giriyor...maps ile fly ile yemli ile (kurt pek çalışmaz bizim oralar da yaz ayların da ) serpme ile sert sahteler ile (pontoon 21 inceleyın derim) hatta el ile bolca yakalamışlığım vardır..yeminizi ihtimal dahi vermediğiniz yerlere atmaktan çekinmeyin süprizlerle karsılaşabilirsiniz......mapsinizi de 0 numara kullanmanızı tavsiye eder rast gelsin derim.

bass bunu beğendi.
  7. taskincal

taskincal Yeni Üye

tek iğneli hırsız takım yap yem olarakta karides kullanabilirsin

bass bunu beğendi.
  8. bass

bass Üye

Çok teşekkür ederim bilgiler için süper özetlemişsiniz. :) Peki iğne nasıl olmalı?

9. taskincal

taskincal Yeni Üye

1 yada1/0 tatlı su iğnesi iş görür

bass bunu beğendi.
  10. taskincal

taskincal Yeni Üye

kaşık için uygun mevsim değil

11. bass

bass Üye

Eyvallah abi çok sağol kaşığı kenara kaldırdım zaten. :)

taskincal bunu beğendi.