Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalı'taki yapışkan sıvı

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında kayip_sehir tarafından paylaşıldı.

1. kayip_sehir

kayip_sehir Üye

Arkadaşlar bugün balık pazarından temizlenmiş olarak alabalık aldım fakat evde ızgaraya hazırlarken alabalıktan sürekli bi sıvı geliyor. yapış yapış ve yağlı bi madde. diğer balıklarda görmediğim için ne olduğunu bilemedim. bikaç kez yıkamama rağmen akmaya devam ediyor. bu normal midir?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    alabalikta o sivi gayet normal de esas konu alabaligi kisik ateste tereyagi ile kizartip kizartmadiginiz? :)

Afiyet olsun

4. AlperMeriç

AlperMeriç Üye

O sıvı mukoza sıvısıdır; balığın bakteri, mantar vs 'den korunmasına yardım eder.

sokrates bunu beğendi.
  5. Corydorass

Corydorass Yeni Üye

Bundan 10 sene kadar evvel avladığım 40 cmlik bir turna eve gelene kadar ölmeyince akvaryum da 3 ay kadar beslemiştim. Bir hafta boyunca balığın üzerindeki o yapışkan mukoza yavaş yavaş döküldü. Bir haftanın sonunda artık mukoza kalmadı ve balığın rengi bir hayli açıldı. İlerleyen zamanlarda akvaryum suyu kirlendikçe mukoza bariz bir şekilde ortaya çıkıyor, su yenilemesi yaptığımda tekrar kayboluyordu.

Sanırım bu konunun sudaki bakteri yoğunluğu, kirlilik düzeyi vb. ile doğrudan alakası var. Su ne kadar kirli olursa mukoza o kadar yoğun oluyor.

Saygılarımla

around deep bunu beğendi.