Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alaçatı – Ildır Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleşen Balık Avı Organizasyonlarımız' kısmında Bahadır Sarıca tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Merhaba sevgili Dostlar,
    Alaçatı organizasyonunun raporu sevgili Bülent abinin görevi vermesiyle bana düştü :) Elimden geldiğince günümüzü sizlere aktarmaya çalışacağım.
    Bildiğiniz gibi Bülent abinin Alaçatı organizasyon programı yapmasıyla; toplam altı kişilik bir grup oluşturduk. Sevgili Taci Çeşme’de tekneyi ayarladı. Fakat tekne sahibinin evraklarının eksik olduğunu bildirmesiyle Alaçatı yerine Çeşme - Ildır’dan tekne ayarlamıştı. Böylece Alaçatı organizasyonumuz Ildır organizayonuna dönüştü.
    Gece saat 2.30’da ilk olarak Emre’yi evinden aldım ve Manisa’dan gelecek olan Ergun ile Ege Üniversitesinde buluşma noktamıza geldik. Buradan Ergun’u da alıp bizi Balçova’da bekleyen Bülent abi ve Taci’nin arkadaşı Mehmet’i de alıp, yem ve yiyecek işlerimizi hallettikten sonra ver elini Ildır.
    Saat 05.00’de Taci teknede bizi karşıladı. Kaptanımızın biraz gecikmesiyle saat 5.45 civarı avlağımıza doğru yola çıktık.
    Taci bir gece evvel fırtına olduğunu hatta bir ara çıkamayacağımızı bile düşünmüş. Hava 3-5Bft, sabah gün doğumu eşliğinde yüzler gülüyor.

Yolda yem ve takım hazırlıkları çoktan başlamıştı; (Soldan sağa – Taci, Bülent abi)

Antenli mercancı Emre

Büyük jigci Ergun;

Ve bendeniz;

Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra avımıza başladık. Sevgili Taci’nin götürmüş olduğu avlakta yok yoktu resmen. Karagöz, çupra, fangri, ıskatarya, mıngıri, hanos, gelincik… Hepimiz iyi kötü güzel balık aldık ve çok eğlendik. Bu arada ben ve Taci’nin arkadaşı Mehmet çok şanslıydık. Çok balık yaklalayınca da rapor görevi bana verildi.:D Teknenin bizim olduğumuz taraf oldukça fazla balık alıyordu. Aramızda çok güzel atışmalar oldu tabii… Bir ara Bülent abi de bizim tarafa geçince yakaladığı iri karagözü hemen fotoğrafladım;

Mehmet ve Bülent abinin yakaladığı güzel karagöz;

Havanın oldukça esmesi sebebi ile bir iki yer değiştirmemiz dışında istediğimiz diğer avlaklara gidemedik. Hatta değiştirdiğimiz yerlerde tutunamamamız ve verim alamamamız sebebi ile ilk yerimize döndük. Bu arada aradığı antenli mercanları bulamayan sevgili Emre kamaraya geçip bol bol kestirdi;)Bu sebeple dönüş yolunda şoförlük işi de ona düştü. Ergun bir ara jig denemesi yaptı ama maalesef sonuç alamadı. Öğleden sonra soframızı kurup bol muhabbetle geçti. Yemeğin hazırlanışıyla ilgili videoyu sanırım Ergun yükler.
    Avdan enstantaneler;

Dönüşte sırtı denemelerimiz havanın müsaade etmemesi sebebi ile sonuçsuz kaldı. Ergun ile Balık sevdası döneminde beraber bir organizasyona katılmıştım. Ama İzmir organizasyonlarına katılma fırsatım olmamıştı, ilk defa katılabildim. İyiki de katılmışım çok keyif aldım. Böyle güzel bir günü organize eden ve bizimle beraber olan ve olamayan tüm dostlara çok teşekkür ederim.

İşte balıklar ve toplu fotoğrafımız;

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emr200

emr200 Üye

Cem de baya uyumuş galiba:)

4. Tolga

Tolga Aktif Üye

Çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Tebrik ederim. Hediyelerinizi de bu güzel gün sizlere vermiş. Cennette olmanın faydaları bu olsa gerek. :)

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Emre'cim göbek adını kullanmadığını unuttum:p
    Çok özür kardeş. :( Ama kötü değildi bence:D

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

çok güzel bir gündü,, yine çok keyif aldım,,umarım tüm arkadaşlarım da aynı düşüncededirler,,
    balık avlamak bahane diyorum ,....kazanan yine dostluktu..
    biz İzmir grubu bu org.işini gerçekten dostluğa dönüştürmesini iyi biliyoruz...katılan ,katılamayan tüm arkadaşları daha büyük organizasyonlara bekliyoruz...
    haydi Ergun sendende çektiğin fotoları bekliyoruz....

7. emr200

emr200 Üye

Bahadır Abicim sorun yok Kafana takma olur böyle arada kendine iyi bak :)

8. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

Arkadaşlar güzel bir gün geçirmişsiniz.ALLAH dostluğunuzu arttırsın.Balıkta olmuş.Daha iyilerine rastgele.:)

9. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güzel bir av günü olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

10. Hür MOL

Hür MOL Aktif Üye

Tüm ekibi kutluyorum, çok güzel bir gün geçirmişsiniz, bu hafta katılamadım ama yakında yanınızdayım bilesiniz. :)

11. selcukkales

selcukkales Üye

güzel bir organizasyon. güzel de bir paylaşım olmuş. emeği geçen herkesi tebrik ediyor. yeni organizasyonlarda görüşebilmek umuduyla..