Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alanyadan herkese merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında kremna tarafından paylaşıldı.

1. kremna

kremna Yeni Üye

sanırım bu sevda benım damarlarımda vardı. her nekadar fazla bır balıkçılık gecmısım olmasada babamın anılarıyla ,tuttgu balıklarla buyuduk..

şimdilik memleketımden uzakta alanyadayım. yasadıgım yer alanyanın kucuk bı truzım bölgesı, okurcalar; genelde otel ve muz bahcelerının bulundugu kucuk bı truzım merkezı. sezon yogun iş temposu ve kosturmayla gecti.. şimdilerde ise yenı sezon için ufak ufak hazırlıklar basladı. arta kalan vaktıgımız bol oldugu ıcın de balık tutmaya gidip bıraz stres atıp ,bıraz sohbet edıp dınlendıkten sonra avımızı tamamlayıp donuyoruz. genelde kıyıdan gece avları yapıyoruz. benle beraber bu ıse sımdılık heveslenıp sevdalanmaya baslayanlarda yok degıl yani ..

kendıme bı takım olusturdum. cok kalıtelı degıl. baslangıc sevıyesı ıcın desek daha dogru.. avlak alanı olarakda bırkac bölge denemesı sonucu bı plaj buldum kendıme. karaburun mevkı dedıklerı yer. kum ve bırazda ufak taslıklı. kullandıgımız yemler ıse bölgede temını acısından en kolay olan sülinez ve bazende boru kurdu.. gecırdıgımız avlarda abartmak gıbı olmasın hıç bos donmedım. bızım mınekop dedıgımız buralarda ise karakulak dıye tabır edılen balık hemen hemen her gıdısımde muhakkak avladıgım balıklardan. son zamanlarda tat vermemeye baslasada yakaladıgım karakulaklar 0,5 kg ile 2 kg arasında degısıyor. karakulak ustası olduk desek yeri.( gönul isterdi fotolarıyla beraber bır merhaba diim ama makıne yok , telefonda desen foto degıl hattı zor cekıyo zaten : ) )genelde sülinez ve 2 ayaklı dip oltası 4 numara iğnbe ile kullanarak yakalıyorum.. havanın bozuk oldugu zamanlar ıse çipru daha cok tercıhım ki dıger balıkları gözum görmuyo. ama bu bolgede cıpura ıcın farklı uygun avlak yerı bulamadım. şimdilik idare ediyoruz. gunler guzel gecmekte. akdenızın guzel havasının tadını cıkartıyoruz..

yakın zamanda canakkaleye gerı dönecegım . özledıgım memleketıme. ve sanırım ilk işimde guzel avlarımı yaptıgım sıvrıceye gıtmek olacak. al yanakların yanına :)

bizim oraların suyuda balıgıda bı baska...

herkese saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hoşgeldin Onur,

Güzel bir giriş yapmışsın :) Hem yörenizin bilgilerini hem yapmış olduğunuz avlar hakkında bilgi edindik. Teşekkür ederim :)

Kıyıdan verimli av yapmak çok zevkli oluyor, tekneye nazaran. Seninde güzel avların olmuş anladığım kadarı ile.. Ama kendine bir Fotoğraf makinası edin, hem bizlerle paylaş mutluluğuna ortak olalım. Hem de ileriye dönük anılarında kalan avlarını arşivlemiş olursun ;)

4. sadi

sadi Aktif Üye

Sevdalılar arasına hoş geldin :)
    Zevkli ve bereketli avlar dilerim ve bizimlede paylaşmanı ;)
    Herşey gönlünce olsun !

5. kremna

kremna Yeni Üye

hoşbulduk saygıdeger ustadlarım. yakın zamanda yeni avlarımı görsel olarak sizlerle paylaşacagım..

burada yer almak cok guzel..

herkese tesekkurler...

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Onur

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

hoşgeldin Onur,,aramızda bulunman sevindirici....

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Hoşgeldin Onur keyifli paylaşımlar dilerim, bahsettiğin bölgeyi (karaburunu)iyi biliyorum, bundan 2-3 sene öncesine kadar her sene geldiğim bir yerdi, balık açısından çok verimli olduğunu söyleye bilirim, koyun sol kısmındaki kayalık bölge iri karagöz yapıyordu o dönemde, şuan ne durumda, haberlerini senden alalım, denemeni tavsiye ederim:) Bursadan selamlar...

9. kremna

kremna Yeni Üye

hoşbulduk oktay16.. sanıyorum senın bıraktıgın gibi hala daha verımli. yalnız senın tarif ettiğin kısımda yani kayalıklara dogru bölüme son zamanda problemli balıkçılar dadandı. ağ cekıyorlar. bı kaç defa bende farketmeden gidip olta attım. bunu o sekılde farkettım . bunun yanında havanın karamasıyla beraber paragat döseyecek kayıkcıların av öncesi hazırlık için sıgındı bı alan olması nedenıyle pek basarılı olamadım. ben daha cok justınıano club otelınden önunden olta atıyorum.. uygun bi zamanda burnun ucundan gece avı yapacagım.. .. paylaşırım son durumu..

saygılarla.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Merakla bekliyorum, güzel avlar yapabileceğin bir bölge, Rastgelsin.....

11. melanur

melanur Aktif Üye

selam hoşgeldiniz bende sıksık okurcalara avlanmaya giderim hatta cumartesi akşam karaburundaydım çupra için bu bölgeleri yoklayabilirsin

ama sanki 1 haftadır hiç balık yok siz karakulakı hangi mevkide avlıyorsunuz